اخبار ارز دیجیتال

سام بنکمن آزاد چه مدت می تواند به زندان برود؟

“او حداکثر مجازات را دریافت خواهد کرد” – یک وکیل پیش بینی می کند که مدیر عامل سابق FTX در صورت محکوم شدن به هر هفت اتهام ممکن است به حبس ابد فکر کند.

سام بنکمن فرید، بنیانگذار FTX که زمانی به عنوان پسر طلایی ارزهای دیجیتال شناخته می شد، هفته آینده به دلیل نقشش در سقوط صرافی ارزهای دیجیتال ۳۲ میلیارد دلاری، توسط هیئت منصفه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پس از فرآیند انتخاب هیئت منصفه در ۳ اکتبر، دادگاه به طور جدی در ۴ اکتبر آغاز می شود و متهم بانکمن آزاد با هفت اتهام مواجه است. در صورت اثبات مجرمیت او در تمامی اتهامات، ممکن است به ۱۱۵ سال زندان محکوم شود.

وکلای رمزارز به کوین تلگراف گفتند اما قاضی به راحتی او را نمی پذیرد.

در اواسط نوامبر سال گذشته، Bankman Freed شدیدترین افت عمومی خود را تا به امروز تجربه کرد. صرافی ارزهای دیجیتال او و صندوق سرمایه گذاری خواهرش، آلامدا ریسرچ، سقوط کرد و اعلام ورشکستگی کرد و حفره ای ۱۰ میلیارد دلاری در پی داشت.

زندگی در زندان؟

اکنون، کمتر از یک هفته پس از محاکمه، مایکل کانوویتز، یکی از شرکای Loewy & Loewy، به Cointelegraph می‌گوید که اوضاع برای Bankman Freed چندان خوب به نظر نمی‌رسد.

او پیش بینی می کند که اگر دولت او را به تقلب متهم کند، احتمالاً به گذراندن بقیه عمر خود در زندان فکر خواهد کرد.

اگر گناهکار شناخته شود، من معتقدم که او حداکثر مجازات را دریافت خواهد کرد.

کانوویتز توضیح داد که دادگاه ها در درجه اول بر جدیت جرم و نحوه عملکرد متهم در طول فرآیند قضایی هنگام صدور حکم تمرکز می کنند.

او گفت: «اگر بتوانیم ثابت کنیم که دولت آگاهانه میلیاردها دلار دزدیده و اسناد را برای سرپوش گذاشتن بر آن از بین برده است، به پایان حکم نزدیک می‌شویم».

کانوویتز همچنین خاطرنشان کرد که اگر متهم در دادگاه «رفتار» داشته باشد، دادگاه‌ها در صدور حکم ملایم هستند. اما Kanoftis معتقد است که Bankman Freed چنین کاری را انجام نداده است.

SBF در اینجا هیچ مزیتی ندارد زیرا دادگاه قبلاً دلیلی پیدا کرده است که او در حال دستکاری شهود است.

“این خیلی بد است. همچنین “تخفیف” زیادی از طرف دیگر وجود ندارد.” او به امور خیریه کمک کرد، اما انجام کارهای خیریه با پول دیگران قدردانی نمی شود.

جرمی هوگان، یکی از شرکای Hogan & Hogan، اگرچه به اندازه کانوویتز محکم نیست، به کوین تلگراف گفت که اگرچه بانکمن فرید ممکن است حداکثر مجازات را دریافت نکند، اما تقریباً به طور قابل توجهی بیشتر دریافت خواهد کرد. او گفت که انتظار دارد تا ۳۰ سال را در زندان بگذراند. .

SBF برای مدتی طولانی در زندان خواهد ماند. اما من جزئیات کافی برای پرداختن به جزئیات ندارم.

تفکیک قیمت

آقای Bankman Freed در مجموع به هفت فقره کلاهبرداری متهم خواهد شد. بار اثبات بر دوش دولت است، که باید بدون شک و تردید معقول ثابت کند که آقای بانکمن آزاد در مورد اتهامات زیر مجرم است:

  1. کلاهبرداری سیمی علیه مشتریان FTX
  2. توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری سیمی علیه مشتریان FTX
  3. کلاهبرداری تحقیقاتی Alameda علیه سرمایه داران
  4. توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری سیمی علیه سرمایه‌داران تحقیقاتی Alameda
  5. تبانی برای ارتکاب کلاهبرداری از اوراق بهادار علیه سرمایه گذاران FTX
  6. در تبانی مرتکب شدن [commodities?] کلاهبرداری علیه مشتریان FTX
  7. توطئه برای پولشویی برای پنهان کردن عواید کلاهبرداری سیمی علیه مشتریان FTX

فقط دو مورد از این اتهامات – ارتکاب کلاهبرداری از طریق سیم علیه مشتریان FTX و سرمایه‌داران آلامدا ریسرچ – “محتوا” هستند و دادستان‌ها باید ثابت کنند که بانکمن فرید آنها را مرتکب شده است.

اتهامات باقی مانده، اتهامات “توطئه” هستند، به این معنی که دادستان ها باید ثابت کنند که بانکمن-فرید این جنایات را حداقل با یک نفر دیگر طراحی کرده است.

کانوویتز توضیح داد که دادستان‌های دولتی احتمالاً تشخیص می‌دهند که نمی‌توانند ثابت کنند که بانکمن فرید شخصاً در تمام جنبه‌های نقض FTX و Alameda دست داشته است و هیچ اتهام توطئه در آنجا وجود ندارد. من توضیح دادم که من درگیر خواهم شد.

او گفت، اما اگر دادستان بتواند اتهامات توطئه را ثابت کند، بانکمن آزاد تمام بار اتهامات را متحمل خواهد شد.

کانوویتز گفت: “مهم نیست دیگران برای رسیدن به هدفی غیرقانونی چه اقداماتی انجام می دهند، قانون با آنها به گونه ای برخورد می کند که انگار بانکمن فرید خودش مرتکب این اقدامات شده است.”

دفاع مورد انتظار SBF

جو کالاساله، وکیل دادگستری تجاری، استدلال می کند که وکلای بانکمن فرید در حال حاضر درگیر «استراتژی انحراف و سردرگمی» هستند.

“دفاع احتمالاً با نشان دادن SBF به عنوان یک شخصیت مرکزی مخالفت خواهد کرد و در عوض او را به عنوان یک بزغاله ترسیم می کند که تحت تأثیر اطرافیان او که قبلاً به گناه خود اعتراف کرده اند.”

کالاساله افزود: «من گمان می‌کنم وکلای او بر جنبه‌های عجیب و غریب شخصیت SBF تأکید می‌کنند تا او را تأثیرپذیر، نابالغ و حساس نشان دهند.»

به طور مشابه، کانوفتیس گفت که دفاع استدلال می‌کند که سایر متولیان اصلی کارهای مشابه FTX انجام می‌دهند و قوانین حاکم بر ارزهای دیجیتال برای نقض عمدی آنقدر نامشخص است. عدم قطعیت.

او شواهدی را ارائه خواهد کرد که نشان می‌دهد دیگر مدیران اصلی رمزارز اساساً همین کار را انجام می‌دهند و فکر می‌کنند مشکلی ندارد. این از نظر قانونی راهی است که معلمان می‌گویند، “اما CZ هم این کار را انجام می‌داد. این همان چیزی است که بگوییم “!”

مرتبط: قاضی حکم داد که کمک های مالی سیاسی سام بنکمن آزاد ممکن است در دادگاه فاش شود

اما در نهایت، کانوویتز پیش‌بینی می‌کند، این دفاع‌ها، صرف نظر از اینکه سایه‌ای از حقیقت را در بر دارند، ناکافی خواهند بود.

“چگونه می خواهید هیئت منصفه ای از مردم عادی را متقاعد کنید که مردی که میلیاردها دلار برای خود به دست آورده است، وقتی صحبت از مدیریت پول دیگران می شود، فقط یک بچه دست و پا چلفتی است؟”

از این نظر، او قربانی موفقیت خودش خواهد شد.»

ریسک سپرده: صرافی های ارزهای دیجیتال واقعاً با پول شما چه می کنند؟


نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا