🚨 اخبار ارز دیجیتال

والدین بنیانگذار FTX به اتهام سرقت میلیون ها دلار از صرافی ارز مجازی شکایت کردند.

بر اساس این شکایت، پدر سام بنکمن فرید، جوزف بنکمن، یک “افسر واقعی” گروه FTX بود.

بدهکاران صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX علیه والدین سام بنکمن فرید، بنیانگذار FTX، شکایت کرده و آنها را به اختلاس میلیون ها دلار از طریق مشارکت در تجارت صرافی متهم کرده اند.

وکلای بدهکاران FTX و بدهکاران تحت مالکیت، به نمایندگی از شرکت حقوقی سالیوان و کرامول، در ۱۸ سپتامبر علیه والدین SBF، جوزف بنکمن و باربارا فرید شکایت کردند.

شاکیان ادعا کردند که بانکمن و فرید از دسترسی و نفوذ خود در امپراتوری FTX برای ثروتمند شدن خود در هزینه بدهکاران دارایی ورشکستگی FTX استفاده کردند. بدهکاران ادعا کردند که برخلاف ادعاهای SBF، شرکت مادر SBF از زمان شروع تا سقوط آن «عمیقاً درگیر» تجارت FTX بوده است.

در شکایت آمده است: “در سال ۲۰۱۸، آقای بانکمن آلامدا را یک “کسب و کار خانوادگی” توصیف کرد، اصطلاحی که او بارها برای اشاره به گروه FTX استفاده می کرد. فرید از این “کسب و کار خانوادگی” سود قابل توجهی به دست آورد.

به گفته شاکیان، پدر SBF استاد دانشکده حقوق استنفورد بود و به عنوان “مجری عملی” گروه FTX دارای اختیارات تصمیم گیری گسترده ای بود. بدهکاران ادعا کردند که بانکمن همچنین سمت های اجرایی در تیم مدیریت گروه FTX داشته است.

شاکیان نوشتند که مادر SBF همچنین استاد دانشکده حقوق استنفورد بود و فعالانه در مشارکت های سیاسی FTX شرکت داشت. طبق این شکایت، فرید به‌عنوان «نفوذترین مشاور» گروه FTX در زمینه کمک‌های مالی فعالیت می‌کرد و میلیون‌ها دلار را مستقیماً به کمیته اقدام سیاسی که او یکی از بنیانگذاران آن بود، Mind the Gap (MTG) ارسال کرد. او مکرراً از FTX خواست کمک کند.

جوزف بنکمن و باربارا فرید.منبع: نیویورک پست

بر اساس این شکایت، بانکمن و فرید از مشارکت خود در گروه FTX غرامت غیرقابل دریافت قابل توجهی از جمله ۱۰ میلیون دلار هدایای نقدی و ۱۶.۴ میلیون دلار در املاک و مستغلات لوکس در باهاما دریافت کردند. شاکیان ادعا کردند که Bankman همچنین وجوه گروه FTX را برای پوشش هزینه هایی مانند جت چارتر خصوصی و ۱۲۰۰ دلار برای هر شب اقامت در هتل خرج کرده است.

مربوط: FTX تدابیر امنیتی پورتال را پس از نقض سایبری تقویت می کند

با تخلیه وجوه گروه FTX به نفع خود، آقای بانکمن و آقای فرید متوجه شدند که پسرشان یک طرح کلاهبرداری را برای پیشبرد تلاش‌های شخصی و بشردوستانه‌اش به هزینه بدهکاران خود سازماندهی می‌کند. پرچم هایی که ظهور کردند بدهکاران از دادگاه خواستند تا بانکمن و فرید را به خاطر رفتار نادرست خود پاسخگو و دارایی ها را برای طلبکاران بدهکاران بازپس گیرد.

خسارات تنبیهی به شاکی به میزانی که در محاکمه ناشی از رفتار آگاهانه، عمدی، نادرست و بدخواهانه متهم با بی توجهی بی پروا به منافع شاکی و طلبکاران آن تعیین می شود، تعیین کند.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، بانکمن و فرید مدت کوتاهی پس از فروپاشی FTX در دانشکده حقوق استنفورد با مشکلات حرفه ای مواجه شدند. در اواخر سال ۲۰۲۲، والدین SBF همچنین به یکی از دوستانشان گفتند که شکایت پسرشان احتمالاً منجر به ویرانی مالی خواهد شد.

FTX که زمانی یک صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال بود، فعالیت خود را متوقف کرد و در اواسط نوامبر ۲۰۲۲ برای حفاظت از ورشکستگی فصل ۱۱ اقدام کرد. بنیانگذار FTX و مدیر عامل سابق SBF متعاقباً دستگیر و به ۱۳ جرم از جمله کلاهبرداری، پولشویی و رشوه دادن به مقامات متهم شد. اولین محاکمه از دو محاکمه علیه SBF قرار است در تاریخ ۳ اکتبر آغاز شود و او با هفت اتهام مربوط به کلاهبرداری از FTX و بودجه کاربران Alameda Research روبرو خواهد شد.

مجله: سوال بزرگ: دقیقاً ناقوس مرگ برای ارزهای دیجیتال چیست؟

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا