اخبار ارز دیجیتال

وزارت دادگستری آمریکا موسس FTX را به افشای دفترچه خاطرات شخصی کارولین الیسون متهم کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

وزارت دادگستری ادعا کرد که سم بنکمن-فرید علناً تلاش کرد تا متحد تجاری و معشوق سابق خود، شاهد دولتی کارولین الیسون را بی اعتبار کند.

وزارت دادگستری ایالات متحده (DoJ) از بنیانگذار FTX سام بنکمن-فرید (SBF) به دلیل افشای اسناد خصوصی متحد تجاری و عاشق سابق کارولین الیسون شکایت کرده است.

در شکایت جدیدی که در ۲۰ ژوئیه ارائه شد، وزارت دادگستری بانکمن-فرید را متهم کرد که علناً الیسون را که در اواخر سال ۲۰۲۲ به عنوان شاهد دولتی در پرونده SBF خدمت کرده بود، و تلاش برای ممانعت از محاکمه عادلانه متهم کرد.

دادستان ایالات متحده، دیمین ویلیامز، در شکایت خود ادعا می کند که SBF علناً به دنبال بی اعتبار کردن شهود دولتی با انتشار نوشته های شخصی آنها در اختیار خبرنگاران بوده است تا مکاتبات خصوصی آنها در مقاله ای که در نیویورک تایمز در ۲۰ ژوئیه منتشر شده است ظاهر شود.

الیسون در دفتر خاطرات خود گفت که از شغلش در Alameda Research، همراه با درد جدایی عاشقانه از SBF و اضطراب حرفه ای غرق شده است.

اگرچه این مقاله نامی از چه کسی این اسناد را در اختیار تایمز قرار داده است، اما ویلیامز گفت که “روشن” است که اسناد توسط بانکمن-فرید به اشتراک گذاشته شده است. او نوشت:

وقتی دولت متوجه شد که این مقاله در هفته جاری منتشر خواهد شد، وکلای مدافع تأیید کردند که متهم شخصاً با یکی از نویسندگان مقاله ملاقات کرده و اسنادی را با او در میان گذاشته است که بخشی از مطالب افشاگری دولت نبوده است.»

این وکیل دادگستری افزود که بر اساس گزیده‌هایی از این مقاله، به نظر می‌رسد این سند در مواد کشفی پرونده گنجانده نشده است، اما احتمالاً از حساب شخصی متهم در گوگل درایو به دست آمده است.

مربوط: پورتال صورتحساب FTX به زودی پس از راه اندازی از دسترس خارج می شود

ویلیامز همچنین نوشت که قوانین فدرال آیین دادرسی مدنی ایالات متحده، وکلای دادگستری و نمایندگان آنها را از افشای اطلاعات غیر عمومی که می تواند مانع از محاکمه عادلانه شود، منع می کند. بنابراین، دولت از دادگاه ها می خواهد که بر اساس قانون محلی ۲۳.۱ دستوراتی صادر کنند که «اظهارات فراقانونی طرفین و شهود» را که می تواند حق محاکمه عادلانه توسط هیئت منصفه بی طرف را مختل کند، ممنوع می کند. آقای ویلیامز افزود:

انتشار این مقاله در یک روزنامه معتبر با خوانندگان در سراسر جهان، بدون معرفی متهم به عنوان منبع، به یک وکالت صریح مشروعیت گمراه‌کننده می‌دهد و خطر لکه‌دار شدن هیئت منصفه آینده را افزایش می‌دهد.»

Cointelegraph با وکلای وزارت دادگستری و SBF تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد. این مقاله تا زمان در دسترس قرار گرفتن اطلاعات جدید به روز خواهد شد.

FTX که زمانی یک صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال جهانی بود، در اواسط نوامبر ۲۰۲۲ در رویدادی که گمان می‌رود ناشی از بحران نقدینگی در توکن FTT آن بود، ورشکست شد. برخی از صاحبان صنعت، این سقوط را نه تنها به دلیل بازار خرس عظیم سال ۲۰۲۲، بلکه مسائل جدی مرتبط با رابطه بین FTX و Alameda می دانند.

سپس، تا اوایل دسامبر ۲۰۲۲، پس از فروپاشی امپراتوری رمزنگاری SBF، هفت پرونده قضایی علیه او تشکیل شد. قرار است مدیر عامل سابق FTX در ۲ اکتبر به اتهامات متعدد از جمله کلاهبرداری، ادعای کمک های مالی غیرقانونی سیاسی و رشوه به دولت چین در دادگاه حاضر شود.

مجله: Hall of Flame: Wolf Of All Streets نگران جهانی است که بیت کوین به ۱ میلیون دلار می رسد

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا