اخبار ارز دیجیتال

تیم حقوقی خارجی سابق FTX با دخالت در اتهامات کلاهبرداری مخالفت می کند

در یک پرونده قضایی اخیر، شرکت حقوقی ایالات متحده که قبلاً به FTX خدمات ارائه می داد، اتهامات مربوط به کمک و حمایت از کلاهبرداری Sam Bankman Freed را مورد مناقشه قرار داد.

یک شرکت حقوقی که قبلاً خدماتی را به صرافی فعلی FTX ارائه می‌کرده است، به یک شکایت دسته جمعی که آن را به کمک و مشارکت در کلاهبرداری ادعایی صرافی متهم کرده بود، پاسخ داده است.

بر اساس یک پرونده قضایی در ۲۱ سپتامبر، شرکت حقوقی ایالات متحده Fenwick & West تمام اتهامات مربوط به تخلف در ارتباط با ارائه خدمات حقوقی در طول عملیات FTX خود را رد می کند.

“این یک قانون سیاه است که وکلا در قبال تبانی، کمک و حمایت از رفتار نادرست موکلان خود مسئول شناخته نمی شوند.” [his] این اقدام در محدوده نمایندگی مشتری قرار می گیرد. ”

شاکیان ادعا می کنند که در حالی که Fenwick خدمات حقوقی معمولی را در چارچوب قانون ارائه می کرد، Sam Bankman Freed از این توصیه برای ترویج فعالیت های کلاهبرداری سوء استفاده کرد.

آنها همچنین ادعا کردند که Fenwick در خدمات ارائه شده به FTX از استانداردها فراتر رفته است.

شاکیان ادعا می کنند که Fenwick ممکن است همچنان مسئول باشد زیرا ادعا می شود که Fenwick “خدماتی را به شرکت های FTX Group بسیار فراتر از خدماتی که معمولاً توسط یک شرکت حقوقی ارائه می شود ارائه می دهد.” ادعا می کند که جنسی است.

مطالب مرتبط: ارز دیجیتال Lehman Moment: سرمایه گذار ۲۵۰ میلیون دلار اوراق قرضه FTX خریداری می کند – گزارش

علاوه بر این، گفته می‌شود که کارمندان Fenwick داوطلبانه تصمیم گرفتند شرکت را ترک کنند و به FTX بپیوندند.

در همین حال، پرونده مجدداً تأکید کرد که Fenwick به تأسیس شرکت‌های مورد استفاده در کلاهبرداری Bankman Freed کمک کرده و به FTX در مورد انطباق با مقررات در صنعت ارزهای دیجیتال در حال تحول توصیه کرده است.

اما Fenwick استدلال کرد که چون تنها شرکت حقوقی نماینده FTX نیست، نباید مسئولیت پذیرفته شود. این شرکت ادعا می کند که نقش نسبتا کمی در ارائه مشاوره های حقوقی مختلف به صرافی ورشکسته داشته است.

“اگر ادعاهای شاکیان برای مسئول دانستن فنویک برای توطئه و کمک و مشارکت کافی باشد، هر وکیلی می تواند به دادگاه برده شود و مجبور شود به خاطر رفتار نادرست موکلش پاسخگو باشد. این قانون نیست.”

این پس از آن صورت می گیرد که بدهکار FTX علیه یکی از کارمندان سابق Salamida، یک شرکت هنگ کنگی که قبلاً بخشی از گروه FTX بود، شکایت کرد.

FTX شکایتی را برای بازیابی ۱۵۷.۳ میلیون دلار تنظیم کرده است و ادعا می کند که وجوه به طور غیرقانونی کمی قبل از اعلام ورشکستگی صرافی برداشت شده است.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های ارزهای دیجیتال واقعا با پول شما چه می کنند؟

نویسنده: Ciaran Lyons
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا