اخبار ارز دیجیتال

پرونده های دادگاه می گویند که مدیریت مالی FTX یک “محافظه” از برنامه ها بود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در پرونده دادگاه ادعا شده بود که از برنامه هایی مانند صفحات گسترده Excel و پیام های Slack برای مدیریت دارایی ها و بدهی های FTX و نهادهای آن استفاده شده است.

به گفته جان ری سوم، مدیر عامل FTX، FTX توسط سه فرد بی تجربه “تازه از دانشگاه” اداره می شد.

در یک پرونده ورشکستگی در 9 آوریل در دلاور، John J. Ray III اولین توضیح مفصل را در مورد شکست FTX در کنترل ارائه کرد.

ری گفت که تیم بازسازی او «طیف وسیعی از کاستی‌ها را در مدیریت گروه FTX شناسایی کرده است، از فقدان کنترل‌های مالی و حسابداری مناسب گرفته تا ساختارهای مدیریت گروه و فرآیندهای نگهداری سوابق ناکافی.

ظاهرا FTX برای مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های خود به مجموعه‌ای از Google Docs، ارتباطات Slack، درایوهای مشترک و صفحات گسترده Excel متکی است.

FTX از نرم‌افزار حسابداری QuickBooks استفاده می‌کرد که برای «کسب‌وکارهای کوچک» طراحی شده بود تا برای شرکت‌هایی که در «قاره‌ها و پلتفرم‌های متعدد» مانند FTX فعالیت می‌کردند.

مربوط: نام کاربران FTX غیرآمریکایی درخواست شده توسط رسانه های اصلی

گزارش‌ها حاکی از آن است که حسابداری FTX نادیده گرفته شده است زیرا تقریباً 80000 تراکنش به‌عنوان ورودی‌های حسابداری برجسته در «حساب QuickBooks با عنوان «از حسابدار من بپرس» باقی مانده است.

ری معتقد است که بنیانگذاران سام بنکمن-فرید و گری وانگ و مدیر مهندسی سابق، نیشاد سینگ، علیرغم تجربه بسیار محدودشان، “حرف نهایی را در تمام تصمیمات مهم” دارند.

این سه نفر تازه فارغ‌التحصیل دانشگاه بدون تجربه در مدیریت ریسک یا عملیات تجاری، تقریباً تمام جنبه‌های مهم گروه FTX را مدیریت کردند.

وانگ و سینگ کنترل قابل توجهی بر FTX دارند، یکی از مدیران ناشناس FTX خاطرنشان کرد: [Singh] اگر اتوبوس شما را زیر گرفته باشد، تمام شرکت است.همان مشکل گری [Wang]”

توجه داشته باشید که این شرکت در نوامبر 2022 قادر به ارائه لیست کاملی از کارکنان نبود.

FTX در ارائه به موقع گزارش های مالی در پایان دوره گزارشگری مالی شکست خورده و برای شناسایی و تصحیح اشتباهات بااهمیت، بررسی های پس زمینه انجام نداد.

رئیس جمهور FTX.US، برت هریسون، نگرانی های خود را با بانکمن-فرید و سینگ در مورد “عدم تفویض اختیار مناسب، ساختارهای مدیریت رسمی و استخدام کلیدی در FTX.US” ابراز کرده است.

در پاسخ، پاداش هریسون به میزان قابل توجهی کاهش یافت و وکیل داخلی شرکت به او دستور داد که از بانکمن-فرید عذرخواهی کند که هریسون نپذیرفت و گزارش شد که او استعفا داده است.

در یک پرونده قضایی در تاریخ 6 فوریه، آقای ری گفت که وقتی در نوامبر 2022 کنترل FTX را در دست گرفت، “لیست واحد” مربوط به حساب های بانکی، درآمد، بیمه یا پرسنل نخواهد داشت و “کلیف” نخواهد داشت. این باعث یک جنگ اطلاعاتی شدید شده است.»

او با طرح تعیین یک بازرس مستقل برای پرونده های ورشکستگی مخالفت کرد زیرا می ترسید یک “خطای سهوی” منجر به “از بین رفتن ارزش صدها میلیون دلاری” شود.

مجله: ادعاهای رشوه 40 میلیون دلاری SBF مبنی بر تلاش آمریکا و چین برای کشتن بایننس: آسیا اکسپرسنویسنده: Ciaran Lyons

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا