اخبار ارز دیجیتال

رئیس سرمایه گذاری Valkyrie: تایید ETF بیت کوین به دلیل خرابی FTX لغو شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Steven McClurg، مدیر ارشد سرمایه گذاری Valkyrie Investments، توضیح می دهد که چگونه شرکت ها با یک محیط نظارتی چالش برانگیز مقابله می کنند تا ETF های بیت کوین را به بازار ایالات متحده بیاورند.

در قسمت 11 Hashing It Out، Elisha Owusu Akyaw (GhCryptoGuy) از Cointelegraph با Steven McClurg، مدیر ارشد سرمایه گذاری Valkyrie Investments، در مورد وضعیت فعلی و چشم انداز آینده ETF های بیت کوین صحبت می کند.

علیرغم اینکه قانونگذاران کانادایی و اروپایی چراغ سبز نشان داده اند، رگولاتورهای ایالات متحده مخالفت شدید خود را با فهرست شدن ETF های بیت کوین اعلام کرده اند. مک‌کلورگ اشاره می‌کند که حتی بازارهای کانادا و اروپا نیز برای دریافت این تاییدیه‌ها زمان زیادی طول کشیده است. به گفته مک‌کلورگ، دو مشکل بزرگی که تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده با ETF‌های بیت‌کوین دارند، نگهداری و دستکاری بازار است.

مدیر ارشد سرمایه گذاری بر این باور است که موضوع حضانت یکی از مواردی است که اگر شکست FTX نبود تا حد زیادی به آن پرداخته می شد و این امر باعث شد که قانونگذاران یک گام به عقب بردارند و سرمایه گذاری بیشتر بیت کوین را تشویق کنند. فکر کنم دلیلش را توضیح دادم.

در سطح محلی، شرکت‌هایی مانند سرمایه‌گذاری والکری به طور فعال با تنظیم‌کننده‌ها کار می‌کنند تا به سؤالات کلیدی در مورد ایمنی ETF‌های بیت کوین پاسخ دهند. مک‌کلورگ گفت که والکری به تنظیم‌کننده‌ها در مورد نحوه عملکرد حضانت آموزش می‌دهد و یادداشت‌هایی را در مورد بررسی‌های لازم با متولیان مختلف، از جمله چندین شرکت که سال گذشته ورشکست شدند، به اشتراک گذاشته است.

ما روی سلسیوس، وویجر، بلاک‌فای و اف‌تی‌ایکس بررسی‌های لازم را انجام دادیم، اما هرگز آنها را نصب نکردیم. ما تشخیص داده ایم که آنها یک پلت فرم امن نیستند.

مک‌کلورگ گفت، علیرغم فقدان ETF بیت کوین مستقر در ایالات متحده، مردم این کشور از طریق کارگزاری‌ها در معرض ETF‌های نقدی از کانادا هستند.

مطالب مرتبط: بیت کوین به گفته معامله گران حرفه ای، اقدام قیمت در سال 2023 ناشی از تمایل به جبران ضرر است

او همچنین اشاره می کند که برخی از قانونگذاران، به ویژه اعضای مجلس نمایندگان، قوانینی را برای تسهیل راه اندازی ETF های بیت کوین پذیرفته اند. با این وجود، McClurg در مورد اینکه چه زمانی مصرف کنندگان به ETF های ایالات متحده دسترسی خواهند داشت بدبین است.

ما مطمئن هستیم که می توانیم این امر را از طریق دولت های آینده یا اقدامات قانونی پس از انتخابات بعدی پیش ببریم.

سایر موضوعات مورد بحث عبارت بودند از:

  • ETF آتی بیت کوین و ETF بیت کوین اسپات
  • ETF استخراج بیت کوین
  • محیط نظارتی مشترک برای ارزهای دیجیتال در ایالات متحده
  • انتقاد از ETF بیت کوین

به بحث کامل بیت کوین ETF در Spotify، Apple Podcasts، Google Podcasts یا TuneIn گوش دهید. همچنین می توانید کاتالوگ کامل پادکست های آموزنده کوین تلگراف را در صفحه پادکست های کوین تلگراف بررسی کنید.

نویسنده: Elisha Owusu Akyaw

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا