اخبار ارز دیجیتال

FTX Debacle به معنای تأثیر آینده بر ارزهای دیجیتال در واشنگتن دی سی است

کنگره باید از درگیر شدن در هراس اخلاقی خودداری کند و در عوض قانونی ایجاد کند که شفافیت را برای صنعت ارزهای دیجیتال به ارمغان بیاورد.

در ۱۱ نوامبر، همزمان با جشن گرفتن روز کهنه سربازان در سراسر کشور، سام بانکمن-فرید اعلام کرد که FTX، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات، اعلام ورشکستگی کرده است. قانونگذاران و صاحب نظران به سرعت با نابودی سریع FTX کنار آمدند و خواستار مقررات بیشتر صنعت کریپتو شدند. «آخرین اخبار بیشتر بر این نگرانی ها تأکید می کند [about consumer harm] کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید تاکید کرده است که چرا مقررات محتاطانه ارزهای دیجیتال واقعا ضروری است.

اینکه دقیقاً با FTX چه اتفاقی افتاده است ناشناخته باقی مانده است و گزارش‌هایی که نشان می‌دهد بین ۱ تا ۲ میلیارد دلار از سرمایه مشتری از دست رفته است، بسیار نگران‌کننده است. نشانه‌های آسیب گسترده مصرف‌کننده و رفتار نادرست شرکت‌ها تنها این احتمال را افزایش می‌دهد که کنگره برای تنظیم صنعت ارزهای دیجیتال اقدامی انجام دهد. از آنجایی که کنگره به دنبال اصلاحات اساسی در محیط نظارتی پیرامون ارزهای دیجیتال است، برای قانون‌گذاران مهم است که مقررات را بدون خفه کردن نوآوری مثبت روشن کنند.

آناتومی فروپاشی

سام بنکمن-فرید زمانی پسر طلایی ارزهای دیجیتال بود. پس از شروع حرفه تجارت اختصاصی سنتی خود در خیابان جین، بانکمن-فرید وال استریت را ترک کرد تا Alameda Research، یک شرکت معاملاتی کمی متمرکز بر رمزنگاری را در نوامبر ۲۰۱۷ تأسیس کند. گفته می شود که او و تیمش به دلیل تفاوت قیمت بیت کوین در ژاپن و ایالات متحده، روزانه ۲۵ میلیون دلار درآمد دارند. تنها یک سال بعد، او FTX را تأسیس کرد. نمایه ستودنی و حذف شده بانکمن-فرید در Sequoia Capital (که ۲۱۴ میلیون دلار در FTX سرمایه گذاری می کند) فقط نشان می دهد که چند نفر معتقدند او یک متخصص مالی است.

Bankman-Fried در نهایت Alameda را ترک کرد تا روی FTX تمرکز کند و در عین حال سهام قابل توجهی در صندوق را حفظ کرد. FTX به سرعت رشد کرده است و بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ بیش از ۱۰۰۰ درصد درآمد داشته و آن را به یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل کرده است. در ژانویه، ارزش FTX 32 میلیارد دلار بود. با این حال، اسناد فاش شده در ۲ نوامبر نشان داد که Alameda Research مقدار زیادی توکن FTX (FTT) در اختیار دارد. چهار روز بعد، Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل صرافی رقیب Binance، در توییتی اعلام کرد که شرکت او حدود ۲.۱ میلیارد دلار FTT را منحل خواهد کرد. بیانیه CZ، همراه با نگرانی های نقدینگی، منجر به یک بانک معمولی در FTX شد.

در مواجهه با بحران نقدینگی، FTX و Binance با خرید توافق کردند. با این حال، “در نتیجه بررسی های لازم شرکتی”، بایننس معامله را پس گرفت. بانکمن-فرید در ۴۸ ساعت آینده ضمانت «دارایی ها خوب است» را حذف کرد، برای نجات شرکت ۸ میلیارد دلار از سرمایه گذاران طلب کرد و عذرخواهی کرد.

Bankman-Fried در ۱۱ نوامبر اعلام کرد که FTX، FTX.US، Alameda Research و تقریباً ۱۳۰ شرکت وابسته دیگر برای فصل ۱۱ ورشکستگی ثبت کرده اند.

تأثیر سقوط FTX بر مصرف کنندگان ویرانگر خواهد بود. پرونده های دادگاه نشان می دهد که گروه FTX ممکن است “بیش از یک میلیون طلبکار در این دعاوی فصل ۱۱” داشته باشد، و کارشناسان حقوقی می گویند بسیاری از مشتریان آنها هرگز پول خود را پس نخواهند گرفت. ادعا می کند که ممکن است برگشت ناپذیر باشد. پس از استعفای بانکمن-فرید، FTX، جان جی ری سوم، وکیلی که مدیریت انحلال شرکت انرون پس از مرگ را بر عهده داشت، برای نظارت بر روند ورشکستگی منصوب کرد.

Fallout در واشنگتن دی سی

در سال‌های اخیر، مقررات ارزهای دیجیتال عمدتاً به عنوان یک موضوع «پیش حزبی» در واشنگتن تلقی شده است. قانون‌گذاران، قانون‌گذاران و صنعت به‌طور گسترده اعتراف کرده‌اند که ارزهای رمزنگاری‌شده و فناوری بلاک چین به خوبی با ساختار نظارتی موجود مطابقت ندارند، و بسیاری از صنعت را در یک منطقه خاکستری نظارتی قرار می‌دهد که بسیاری از آن شکایت کرده‌اند. این شکایات قانون‌گذاران را بر آن داشته است تا قوانین جدیدی را با هدف شفاف‌سازی قوانین جاده‌ای برای ارزهای رمزپایه اعمال کنند.

در حالی که تعدادی قانون کوچکتر معرفی شده است، دو قانون اصلی وجود دارد که به دنبال شفافیت در صنعت کریپتو هستند. این قانون صلاحیت قضایی را بر دارایی های دیجیتال بین کمیسیون تجارت (CFTC) ایجاد می کند، به مبادلات اجازه می دهد. برای ثبت نام در CFTC، و الزامات جدیدی را برای ارائه دهندگان استیبل کوین ایجاد می کند. دیگران. قانون حمایت از مصرف کننده کالاهای دیجیتال (DCCPA) صلاحیت انحصاری CFTC را بر تجارت کالاهای دیجیتال اعطا می کند، صرافی ها را ملزم به ثبت در CFTC می کند، الزامات افشای جدیدی را برای کارگزاران کالاهای دیجیتال ایجاد می کند، و موارد دیگر.

مربوط: سناتور رامیس: پیشنهاد من با سناتور گیلیبراند به SEC قدرت می دهد تا از مصرف کنندگان محافظت کند

DCCPA توسط روسای و اعضای کلیدی هر دو کمیته کشاورزی مجلس و سنا، که بر بازارهای کالا نظارت می کنند، حمایت می شود، و تنها تفاوت های جزئی بین نسخه های مجلس و سنا این لایحه وجود دارد.

با تعطیلی کنگره، بعید است که هیچ یک از این لوایح تا پایان سال تصویب شود.

قانون‌گذاران در مورد FTX هیچ ضربه‌ای نمی‌زنند و به نظرات کاخ سفید و تنظیم‌کننده‌های فدرال اضافه می‌کنند و از تنظیم‌کننده‌ها خواسته‌اند که این صنعت را “سرکوب” کنند. الیزابت وارن، سناتور ماساچوست، منتقد تاریخی ارزهای رمزنگاری شده، پیش از درخواست برای مقررات سخت‌گیرانه‌تر، گفت که این صنعت عمدتاً «دود و آینه» است.

پاتریک مک‌هنری از کارولینای شمالی گفت: سایر اعضای کنگره در نظرات خود در مورد FTX ظریف‌تر بودند. ضروری است که افراد بد را مسئول بدانیم تا بازیکنان مسئول بتوانند از فناوری برای ایجاد یک سیستم مالی فراگیرتر استفاده کنند.» MP گفت. حامیان اصلی سنا DCCPA، سناتور دبی استابنو از میشیگان و سناتور جان بوزمن از آریزونا، به فروپاشی FTX به عنوان دلیلی برای تصویب این لایحه توسط کنگره اشاره کردند.

این صنعت همچنین در اطراف FTX تجمع کرده است تا شفافیت نظارتی را افزایش دهد. برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase، روزی که FTX اعلام ورشکستگی کرد، عملیاتی را نوشت و خواستار تنظیم منطقی صرافی شد. آرمستونگ می‌نویسد: «همچنین مهم است که چرا این اتفاق افتاد و چه چیزی باید تغییر کند تا از تکرار چنین اتفاقی جلوگیری شود، مهم است. اکنون ایالات متحده یک انتخاب دارد: مقررات شفاف و پیشروی تجاری را ارائه کند و رهبری را بر عهده بگیرد، یا خطر از دست دادن یک محرک کلیدی نوآوری و برابری اقتصادی را داشته باشد.

پیشرفت

از قبل این امکان وجود داشت که کنگره در سال آینده برای تنظیم ارزهای دیجیتال اقدام کند. فروپاشی FTX تقریباً به طور قطع باعث آن می شود.

از آنجایی که قانونگذاران در نظر می گیرند که چگونه از FTX بعدی جلوگیری کنند، مهم است که از دام سیاست های وحشت محور جلوگیری شود. همانطور که بسیاری قبلاً اشاره کردند، ناکافی بودن FTX و سقوط متعاقب آن منحصر به ارزهای دیجیتال نیست. کارشناسان به سرعت مقایسه هایی را با انرون و لیمان برادرز انجام دادند. همانطور که پس از این حوادث اتفاق افتاد، کنگره باید ابتدا FTX را مورد بررسی قرار دهد و سپس قوانینی را برای افزایش شفافیت و بستن حفره هایی که به FTX اجازه فعالیت می دهد، ایجاد کند.

مربوط: آیا SBF با سوء مدیریت FTX مواجه خواهد شد؟ روی آن حساب نکنید

تاکنون، کنگره و تنظیم‌کننده‌های فدرال نمی‌توانند یا نمی‌خواهند مقررات شفافی برای صنعت ارزهای دیجیتال ارائه کنند. با این حال، ما مواردی را دیده‌ایم که در آن قوانین پیش‌نویس ضعیف، بیشتر به سردرگمی منجر شده تا شفافیت. تعریف مبهم غیر عملی کارگزار در قانون سرمایه گذاری و اشتغال زیربنایی یک مورد و نکته است و هنوز اصلاح نشده است.

از آنجایی که قانون‌گذاران لایحه‌هایی را که ارزهای دیجیتال را هدف قرار می‌دهند، پیش‌نویس می‌کنند و دوباره پیش‌نویس می‌کنند، ضروری است که هر پیشنهادی به‌طور دقیق برای حل مشکلات خاص در شرایط خاص تنظیم شود. به عنوان مثال، خدمات کیف پول حافظی و غیر حافظی متفاوت عمل می کنند و نیاز به مقررات متفاوتی دارند. مهمتر از آن، قانونگذاران نباید برنامه ها را با پروتکل هایی که روی آنها اجرا می شود اشتباه بگیرند.

امیدواریم که کنگره از وحشت اخلاقی اجتناب کند و از شتاب فعلی برای تصویب قانونی استفاده کند که مقررات برنامه های رمزنگاری را بدون خفه کردن نوآوری روشن کند.

لوک هاگ او مدیر سیاست شبکه غیرانتفاعی لینکلن است که بر تقاطع فناوری های نوظهور و خط مشی عمومی تمرکز دارد.

نظرات بیان شده نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود.نویسنده: Luke Hogg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا