اخبار ارز دیجیتال

تحلیلگران در نظر دارند که FTX Fiasco مالکیت بیت کوین را به بالاترین حد خود می رساند

شرکت تجزیه و تحلیل داده Glassnode، ارائه دهنده سخت افزار Trezor و صرافی بیت کوین Relai همگی شاهد افزایش مدیریت خود بیت کوین هستند.

بازار نزولی مرد کوچولو را وادار به انباشت مقادیر زیادی بیت کوین (BTC) کرده است. تعداد کیف پول هایی که بیش از ۱ بیت کوین دارند اخیراً به بالاترین حد خود رسیده است، در حالی که کیف پول هایی که کمتر از ۱۰ بیت کوین دارند رکوردهای تجمعی را ثبت کرده اند.

اما این «سکه‌های کل» تازه استخراج شده چقدر روی کلیدهای خصوصی خود کنترل دارند؟

برای Checkmate، تحلیلگر ارشد در Glassnode، داده ها این نتیجه را نشان می دهد. Checkmate به Cointelegraph گفت: «به طور کلی، به نظر می رسد حرکتی به سمت خود مدیریتی باشد، حداقل در کوتاه مدت، تا حدی به دلیل نگرانی در مورد پرداخت بدهی CEX.

“چند هفته گذشته بزرگترین کاهش ماهانه موجودی FX در تاریخ بوده است، با حجم برداشت به اوج ۱۷۷.۹ هزار بیت کوین در ماه.”

او همچنین به اشتراک گذاشت که برداشت ها از صرافی ها رکوردهای جدیدی را به ثبت رساند زیرا کاربران هزاران بیت کوین از صرافی ها دریافت کردند.

مشتریانی که بیت کوین را از صرافی ها برداشت می کنند بر عرضه صرافی تأثیر می گذارد. Checkmate مشاهده کرد که تعداد بیت‌کوین‌های موجود در صرافی‌ها به پایین‌ترین درصد عرضه (۱۱.۹۹ درصد) از دسامبر ۲۰۱۷ رسیده است، که به این معنی است که تقریباً تمام سکه‌هایی که در ۱۲ ماه گذشته جاری شده‌اند، خارج شده‌اند.

علاوه بر این، بر اساس داده‌های Glassnode، برداشت از صرافی‌ها «حدود ۳۰ درصد از کل معاملات در هفته‌های اخیر» را تشکیل می‌دهد. این داده ها نشان دهنده یک تغییر کلی به سمت خود مدیریتی است. بیت کوین ها به کیف پول های سرد یا گرم ارسال می شوند.

هنگامی که یک سرمایه گذار بیت کوین از یک صرافی خارج می شود، می تواند پول را به یک کیف پول سخت افزاری آفلاین (گاهی اوقات ذخیره سازی سرد نامیده می شود) یا یک کیف پول آنلاین (داغ) ارسال کند. کیف پول سخت افزاری یا دستگاه امضا ابزاری است که کیف پول رمزنگاری و کلیدهای خصوصی کاربر را مدیریت می کند. کیف پول های سخت افزاری معروف عبارتند از Ledger، Trezor و ColdCard. کیف پول های داغ شامل کیف پول آبی یا کیف پول Exodus است.

Josef Tětek، تحلیلگر بیت کوین در Trezor، یکی از بزرگترین ارائه دهندگان کیف پول سخت افزاری در جهان، طی ماه گذشته افزایش قابل توجهی در فروش مشاهده کرده است. تکتک به کوین تلگراف گفت: طی چند هفته گذشته، فروش ما به بالاترین حد خود رسیده است. ”

از آنجایی که بازارهای نزولی برای ما معمولا زمان‌های بسیار آرامی هستند، این افزایش فروش نشان می‌دهد که سقوط FTX و BlockFi چقدر بر اعتماد مردم به خدمات نگهبانی تأثیر گذاشته است.»

Cointelegraph قبلا گزارش داده بود که Trezor به دلیل شکست FTX شاهد افزایش ۳۰۰ درصدی فروش سخت افزار بوده است. این در حالی است که قیمت هر بیت کوین تا اواسط نوجوانی کاهش یافته است.

همین امر در مورد صرافی بیت کوین Relai مستقر در سوئیس نیز صادق است. این شرکت با کوین تلگراف به اشتراک گذاشت که از زمان شوخی FTX شاهد تعداد زیادی کاربران جدید و رشد حجم بوده است.

مطالب مرتبط: تازه وارد بازار خرس شده اید؟ توصیه هایی از گاو بیت کوین مایکل سیلر

ایمو بابیکس، مدیر ارشد بازاریابی Relai به Cointelegraph گفت:

“اول از همه، ما غیرقابل مدیریت هستیم. قطعاً به دلیل سقوط FTX متوجه می شویم که افراد بیشتری بیت کوین می خرند.”

نوامبر بهترین ماه در تاریخ مبادلات بیت کوین بود. Relai گفت: “ما از دوستان خود در ShiftCrypto می دانیم که تقاضا برای BitBox به طور قابل توجهی افزایش یافته است.”

ShiftCrypto یک ارائه دهنده کیف پول سخت افزاری مانند Trezor است. فیدهای شبکه های اجتماعی این شرکت هستند به زودی پس از شکست FTX، من مدافع خودمدیریتی بیت کوین شدم.نویسنده: Joseph Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا