🚨 اخبار ارز دیجیتال

با شروع محاکمه Sam Bankman Fried، سوء استفاده کننده FTX 36.8 میلیون دلار در اتر منتقل می کند

بهره‌برداران در ابتدا ۱۷۵۴۹۶ ETH (294 میلیون دلار) داشتند، اما پس از یک سری نقل و انتقالات، موجودی فعلی پرتفوی به ۱۹۶،۰۱۴،۰۰۰ دلار کاهش یافت.

تقریباً ۳۶۸۰ آدرس کیف پول رمزنگاری مرتبط با FTX Exploiter در ۲۴ ساعت گذشته در بحبوحه آزمایش مداوم Sam Bankman Fried (SBF)، مدیر عامل سابق صرافی منحل شده ارزهای دیجیتال، اضافه شد. اتر انتقالی (ETH) به ارزش ۱۰۰۰۰ دلار.

حساب‌های مرتبط با FTX و FTX US در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲، ساعاتی پس از اعلام ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال، ۶۰۰ میلیون دلار از دست دادند. در آن زمان، لاین میلر مشاور عمومی FTX به معامله گران در مورد هک بدافزار اطلاع داد:

“FTX هک شده است. چت باز است. از سایت FTX دیدن نکنید زیرا ممکن است یک اسب تروجان دانلود کنید. لطفاً توجه داشته باشید که برخی از وجوه بازیابی شده است.”

پس از نزدیک به ۱۰ ماه سکوت، سوء استفاده کنندگان FTX شروع به جمع آوری وجوه دزدیده شده کردند و با انتقال ۱۰۲۵۰ ETH به ارزش ۱۷.۱ میلیون دلار بین ۳۰ سپتامبر و ۱ اکتبر از طریق چهار آدرس شروع کردند. داده های Spot On Chain تأیید کردند که شروع شده است.

استثمارگران در ابتدا ۱۷۵۴۹۶ ETH (294 میلیون دلار) داشتند. با این حال، همانطور که در زیر نشان داده شده است، موجودی فعلی در پرتفوی به ۱۹۶,۰۱۴,۰۰۰ دلار کاهش یافته است.

موجودی نمونه کارها FTX Explorer.منبع: Spot on Chain

از ۳۰ سپتامبر، در مجموع ۶۷۵۰۰ ETH از ۵ آدرس کیف پول از ۱۵ آدرس مرتبط به FTX Exploiter منتقل شده است.

FTX Exploiter 10250 ETH را از آدرس 0x3e9 منتقل کرد.منبع: Spot on Chain

از این مقدار، ۶۴۹۴۸ ETH (به ارزش ۱۰۸ میلیون دلار) از طریق روتر Thorchain و ۵۲ ETH (به ارزش ۸۴۰۰۰ دلار) به قرارداد Railgun منتقل شد. ۲۵۰۰ ETH باقیمانده (۴.۱۹ میلیون دلار) با بیت کوین (tBTC) مبادله شد.

مربوط: سپتامبر بزرگترین ماه برای بهره برداری از ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ خواهد بود: CertiK

محاکمه SBF در ارتباط با ورشکستگی FTX در ۳ اکتبر آغاز شد. این کارآفرین در هر هفت فقره کلاهبرداری و پولشویی بی گناه است.

در روز دوم محاکمه، وکلای وزارت دادگستری (DOJ) و SBF اظهاراتی را برای هیئت منصفه ارائه کردند. در حالی که وزارت دادگستری همچنان استدلال خود را بر نقش ادعایی SBF در گمراه کردن سرمایه‌گذاران در پلتفرم خود متمرکز می‌کند، دفاع استدلال می‌کند که Bankman Fried تصمیمات تجاری «بد» گرفته و او جوان ادعا می‌کند که یک کارآفرین است.

درباره آخرین تحولات در مورد محاکمات دادگاه SBF-FTX بیشتر بدانید.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارش میدانی


نویسنده: Arijit Sarkar
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا