اخبار ارز دیجیتال

بهره‌برداران FTX در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۷.۱ میلیون دلار ETH جابه‌جا کردند

در این تراکنش ها، اکثر ۷۷۴۹ ETH به ارزش ۱۳ میلیون دلار به روترهای Thorchain و قراردادهای Railgun اختصاص یافت.

طبق اطلاعات اخیر Spot On Chain، یک آدرس مرتبط با اکسپلویت FTX، که با نام 0x3e9 شناسایی شده است، بیش از ۱۰۰۰۰ ETH به ارزش بیش از ۱۷.۱ میلیون دلار را بین پنج آدرس مختلف در روز گذشته منتقل کرده است. شایان ذکر است که این آدرس ها از چند ماه قبل از فعالیت اخیر غیرفعال بوده است.

در این تراکنش ها، اکثریت ۷۷۴۹ ETH به ارزش ۱۳ میلیون دلار بوده است دستور داده است به سمت قرارداد روتر Thorchain و Railgun. علاوه بر این، سوء استفاده کننده مبادله ای شامل ۲۵۰۰ ETH به ارزش ۴.۱۹ میلیون دلار انجام داد و آن را به ۱۵۳.۴ tBTC با میانگین نرخ ۲۷۲۸۱ دلار برای هر توکن تبدیل کرد. این آدرس اخیراً فعال فعالیت قابل توجهی را نشان می‌دهد و احتمالاً به انتقال ETH به Thorchain ادامه خواهد داد.

در زمان هک اولیه در روز شنبه، ۳۰ سپتامبر، ضرر تقریبی نزدیک به ۵۰۰۰۰ ETH بود. این حادثه درست قبل از محاکمه جنایی SBF که برای اکتبر ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده بود، رخ داد.

با این وجود، این رویدادها فشار نزولی قابل توجهی بر قیمت اتریوم ایجاد کرده است که در حال حاضر سطح کمی بالاتر از ۱۶۵۰ دلار را حفظ کرده است. این وضعیت زمانی به وجود می‌آید که بازار پیش‌بینی می‌کند ETF آتی اتریوم در روز دوشنبه، دوم اکتبر معرفی شود.

سام بنکمن فرید، بنیانگذار FTX، که با نام SBF نیز شناخته می شود، قرار است در ماه اکتبر محاکمه شود. این به دنبال دستگیری او در باهاما و استرداد متعاقب آن به ایالات متحده، چند ماه پس از وقوع آن وقایع صورت گرفت.

محاکمه قرار است شش هفته به طول بینجامد که با انتخاب هیئت منصفه در ۳ اکتبر آغاز می شود و اولین جلسه دادگاه در ۴ اکتبر ادامه می یابد. بانکمن آزاد با هفت اتهام در ارتباط با کلاهبرداری مواجه است که دو مورد از آنها اساسی است. اتهام و پنج مورد توطئه.

مربوط: Valkyrie خرید قراردادهای آتی اتر را تا زمان راه اندازی ETF پس می گیرد

در طول روند قانونی، بنیانگذار FTX به طور مداوم بر بی گناهی خود نسبت به همه اتهامات تاکید کرده است. علی‌رغم تلاش‌های متعدد برای آزادی موقت، بانکمن-فرید همچنان در بازداشتگاه متروپولیتن در بازداشت به سر می‌برد. درخواست اخیر او برای آزادی توسط قاضی لوئیس کاپلان رد شد و دلیل آن نگرانی از فرار او بود.

مجله: آیا پس از فروپاشی FTX می توان به صرافی های ارز مجازی اعتماد کرد؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا