🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیران FTX به عنوان شاهدان احتمالی در پرونده جنایی Sam Bankman Freed به گناه خود اعتراف کردند

طبق گزارشی از دادگاه، دانیل ساسون، دستیار دادستان ایالات متحده، کارولین الیسون، گری وانگ و نیشاد سینگ را از جمله افرادی که ممکن است شهادت دهند نام برد.

تعدادی از مدیران سابق صرافی ارزهای دیجیتال FTX و شرکت های خواهر آن برای شهادت در پرونده جنایی وزارت دادگستری ایالات متحده علیه سام بانکمن آزاد (SBF) معرفی شده اند.

در طول انتخاب هیئت منصفه برای محاکمه SBF در ۳ اکتبر، دانیل ساسون، دستیار دادستان ایالات متحده اعلام کرد که کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research، گری وانگ یکی از بنیانگذاران FTX، و سابق او گفت که اسامی شامل مدیر مهندسی FTX، نیشاد سینگ و رئیس سابق عملیات FTX است. افسر کنستانس وانگ تعداد شاهدانی که ممکن است علیه بانکمن آزاد شهادت دهند. در حالی که آقایان الیسون، گری وانگ و سینگ قبلاً به اتهامات مربوط به نقش خود در فروپاشی FTX اعتراف کرده اند، رایان، مدیر عامل سابق بازارهای دیجیتال FTX و پنجمین شخص مستقیماً درگیر این پرونده جنایی است، سلامه است. انتظار نمی رود شهادت دهد .

از دیگر نام‌های ذکر شده توسط Sassoon می‌توان به آنتونی اسکاراموچی، یکی از بنیانگذاران Skybridge Capital اشاره کرد که قبلا از SBF به دلیل نقش آن در رکود بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ انتقاد کرده بود. قاضی لوئیس کاپلان رسیدگی به محاکمه جنایی SBF را با پرسیدن سوالاتی از هیئت منصفه مرتبط با پرونده آغاز کرد.

بانکمن فرید برای اولین بار بدون موهای نامرتب و نامرتب خود که به نظر می رسید در هفته اول دادگاه کوتاه شده بود، در دادگاه حاضر شد. کاپلان تأیید کرد که دادستان‌ها به مدیر عامل سابق FTX پیشنهاد دادخواهی در این پرونده نداده‌اند و از اعضای بالقوه منصفه درباره برنامه، چالش‌ها و تضاد منافعشان سؤال کرده‌اند. وی همچنین نسبت به مصرف رسانه های مرتبط با محاکمه هشدار داد.

این حادثه سر و صدای زیادی به پا کرد.» گفت طبق گزارشات کاپلان “شما باید از آن دوری کنید، چه پادکست باشد یا هر چیز دیگری. کسی ۶۰ دقیقه یکشنبه را تماشا می کند؟ [likely referring to Michael Lewis’ interview on Bankman-Fried]”.

مربوط: سام بنکمن آزاد در زندان چه می کرد؟

تا زمان انتشار این مقاله، کاپلان چهار نفر از ۱۲ هیئت منصفه احتمالی دادگاه را برکنار کرده بود و گفت که انتخاب در صبح روز ۴ اکتبر ادامه خواهد داشت. دادگاه قرار است تا نوامبر ادامه داشته باشد، اما طبق گزارش ها، قاضی گفت: گفت “[his] دعوا به ندرت آنقدر طول می کشد که وکلا فکر می کنند. ”

مذاکرات آغازین در دادگاه جنایی قرار است در ۴ اکتبر آغاز شود و دفاع و دادستان هر کدام حدود ۲۵ تا ۴۰ دقیقه برای سخنرانی هیئت منصفه وقت بگذارند. بانکمن فرید در اولین محاکمه خود با هفت اتهام جنایی روبرو شد و انتظار می رود پنج اتهام دیگر در دادگاه دوم او که در مارس ۲۰۲۴ آغاز می شود مورد بررسی قرار گیرد.

مجله: آیا پس از فروپاشی FTX می توان به صرافی های ارز مجازی اعتماد کرد؟


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا