اخبار ارز دیجیتال

کارمند سابق FTX: هزینه های گزاف و پرستش SBF

یکی از کارمندان سابق FTX جزئیاتی را در مورد هزینه های گزاف صرافی و فرهنگ شرکتی شدید آن فاش کرده است.

یکی از کارمندان سابق صرافی ارزهای دیجیتال FTX هزینه های گزاف بیش از حد، فرهنگ کاری وسواس گونه و ساعات کاری سخت شرکت را افشا کرد و ظاهراً یک سال قبل از ورشکستگی، روانپزشک شرکت را استخدام کرد.

دانیل کلود، کارمند سابق FTX که ادعا می‌کند در بخش بازاریابی کار می‌کند، در ۱۳ دسامبر مجموعه‌ای از توییت‌ها را منتشر کرد و اعلام کرد که در اکتبر ۲۰۲۱ قبل از استعفای حدود دو هفته پیش، توسط FTX استخدام شده است.

کلود با توضیح اینکه چه احساسی در اولین عضویتش در بورس داشته است، نوشت: “این مرا بیمار می کند. مثل یک فرقه است.”

او ادعا کرد که «هیچ وقت درباره FTX یا بنیانگذار آن سام بنکمن-فرید نشنیده است، اما گفت: «همه در FTX دیوانه او بودند.

«فکر می‌کردم منطقی است. بچه‌ها جوان بودند، اصول خلاقانه بودند، ایده‌ها طلایی بودند. […] من چه کسی بودم که آن را به چالش بکشم؟

Cloud (ردیف جلو، وسط سمت چپ) با سایر کارمندان FTX ایالات متحده در فوریه ۲۰۲۲ تصویر شده است.تصویر: برت هریسون، رئیس جمهور آمریکا FTX توییتر

Cloud گفت که “بهترین راه” برای به دست آوردن موقعیت در FTX این است که “همسر زن یک کارمند فعلی باشید” و او می تواند در عرض “یک یا دو ماه” یک موقعیت اجرایی به دست آورد.

او ادعا کرد: “کسانی که آن را به چالش کشیدند، مزاحم شدند.”

به گفته ابر، مرخصی گرفتن از محل کار نیز یک «شوخی» بود. او گفت: «هفته کاری از دوشنبه تا یکشنبه بود.» او افزود که یکی از همکارانش به خاطر پرسیدن اینکه آیا شرکت برای روز شکرگزاری مرخصی می‌گیرد، «گزیده» شد.

ابر با شخص ناشناس در کنفرانس SALT’s Crypto Bahamas در ماه می. این رویداد توسط FTX برگزار شد.تصویر: اینستاگرام

Cloud به‌عنوان تحلیل‌گر «مشتری خود را بشناسید» (KYC) برای FTX US، بخش ایالات متحده این شرکت، شروع به کار کرد و در می ۲۰۲۲ به یک نقش بازاریابی تمام وقت ارتقا یافت. زمان. “

هزینه های لوکس بیش از حد در FTX

کلود در مورد دفتر مرکزی صرافی در باهاما گفت: “کل عملیات نمادین و به طرز مضحکی ناکارآمد بود.”

او ادعا کرد که FTX خانه‌های چند میلیون دلاری را برای مدیرانی که مهمانی‌های مجلل را برگزار می‌کردند و سرآشپزهای خصوصی داشتند، خرید یا اجاره کرد.

کارمندان به «نیم دوجین کاندومینیوم» اجاره یا خریداری شده توسط شرکت، به علاوه «اقامت با حقوق در هتل های لوکس» دسترسی داشتند.

دفتر FTX باهاما “غذا ۲۴ ساعته” و مزایای کارمندان مانند مواد غذایی رایگان، آرایشگاه پاپ آپ ماهانه و ماساژهای دو هفته ای را ارائه می دهد.

عکسی از ویدیویی که Cloud از یک مهمانی کاری FTX در استراحتگاه آلبانی در باهاما گرفته است. مشخص است که بانکمن-فرید در این مکان زندگی می کرد.تصویر: اینستاگرام

کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در ۱۳ دسامبر علیه Bankman-Fried شکایت کرد و آن را متهم به استفاده از وجوه مشتریان FTX برای خرید املاک و مستغلات لوکس کرد.

بر اساس گزارشی در ۱۳ دسامبر از CNBC، FTX گزارش شده است که بیش از ۲۵۰ میلیون دلار برای خرید ملک هزینه کرده و ۳۵ ملک در باهاما را خریداری کرده است.

چرا Shrink به FTX معرفی شد؟

به دلیل حجم کاری سخت، کلود گفت که بنکمن-فرید روانپزشک دکتر جورج کی لرنر را به خدمت گرفت.

نمایه بانکمن-فرید که اکنون حذف شده است که در سپتامبر توسط شرکت سرمایه گذاری Sequoia Capital نوشته شده است، لرنر را به شرح زیر توصیف می کند: [Bankman-Fried] بهترین» و «درمانگر شرکت FTX».

Cloud به عنوان یک مربی برای لرنر پیشنهاد شد تا در مورد رشد کسب و کار مشورت کند و گفته می شود که برای رضایت کارکنان FTX و استراتژی حفظ آن “مهم” است، اما لرنر با نامزدش رابطه داشته است. او ادعا می کند که از او درخواست صمیمی کرده است. سوالاتی در مورد رابطه آنها

مربوط: وکیل SDNY در مورد کیفرخواست SBF می گوید: “شما می توانید با شلوارک و تی شرت زیر نور خورشید کلاهبرداری کنید.”

او همچنین مدعی شد که کارکنان اداری “مجبور شده اند تا نسخه های نوشته شده در کالیفرنیا و فلوریدا را به طور غیرقانونی به ناسائو ارسال کنند.”

در جلسه استماع کنگره در ۱۳ دسامبر، مدیر عامل FTX، جان رای، گفت که این شرکت “هیچ سوابقی را نگه نمی دارد” و بسیاری از فاکتورها و رسیدهای هزینه از طریق پیام ارسال شده است. از طریق برنامه Slack ارسال شده است.

به گفته Ray، FTX همچنین از نرم‌افزار حسابداری Quickbooks استفاده می‌کند، که ری می‌گوید “هیچ چیز علیه Quickbooks ندارد”، اما ابزاری برای “شرکت‌های چند میلیارد دلاری” نیست.نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا