اخبار ارز دیجیتال

مدیر مهندسی سابق FTX پس از اعتراف به گناه، با ۷۵ سال زندان مواجه است

به نظر می رسد شهادت نیشاد سینگ بخشی از استراتژی دادستان برای اثبات این موضوع بوده است که سم بانکمن فرید پشت Alameda Research با استفاده از سرمایه کاربران FTX بوده است.

نیشاد سینگ، مدیر مهندسی سابق صرافی ارزهای دیجیتال تعطیل شده FTX، گفته می‌شود که به عنوان بخشی از توافق خود با دادستان، “امیدوار است که هیچ زندانی وجود نداشته باشد”.

طبق گزارش دادگاه جنایی ۱۶ اکتبر برای سام “SBF” بانکمن فرید، سینگ گفت: آشکار کرد جزئیات معامله با وزارت دادگستری ایالات متحده که منجر به اعتراف به اتهامات کلاهبرداری در فوریه شد، اعلام شد. مدیر مهندسی سابق FTX گفته است که ممکن است به اتهام کلاهبرداری از کاربران صرافی ارزهای دیجیتال تا ۷۵ سال زندان محکوم شود.

سینگ در شهادت خود گفت که قبل از سقوط بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲، FTX تقریباً ۱.۳ میلیارد دلار در معاملات تأییدیه با افراد مشهور و ورزشکاران از جمله تام برادی، ژیزل بوندچن و استفان کوری سرمایه‌گذاری کرده است. سینگ گفت، گری وانگ، مدیر ارشد فناوری سابق FTX، به Bankman Freed گفت که Alameda Research 13 میلیارد دلار از صرافی ارزهای دیجیتال وام گرفته است؛ این برای Freed عجیب به نظر نمی رسید.

سینگ با حدس و گمان درباره واکنش آلامدا به این خبر گفت: “مردم شگفت زده خواهند شد.” “احساس کردم به من خیانت شده است. پنج سال خون، عرق و اشک بسیار بد بود.”

سینگ گفت SBF پیشنهاد سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیون دلاری برای خرید اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را داده است و Alameda وجوه کاربران FTX را به سینگ ارسال کرد که به طور خاص برای کمک‌های مالی به کمپین‌های سیاسی در نظر گرفته شده بود. هنگامی که FTX در نوامبر ۲۰۲۲ شروع به تجربه مشکلات نقدینگی کرد، سینگ گفت: “چند روز فکر خودکشی داشتم” و به اختلافات ادعایی بین اظهارات عمومی بورس و فعالیت های پشت صحنه پرداخت.

مربوط: FTX Estate 5.5 میلیون سکه سولانا را در اختیار دارد

شهادت مدیر فنی سابق در نهمین روز از محاکمه جنایی بانکمن آزاد که در ۳ اکتبر در نیویورک آغاز شد، ارائه شد. قبل از تعطیلات ظهر دادگاه در ۱۶ اکتبر، آقای سینگ شهادت داد که SBF “گاهی اوقات به طور یکجانبه پول آقای آلامدا را اختلاس می کند.” به روش های «بیش از حد»، مانند سرمایه گذاری در استارتاپ هوش مصنوعی Anthropic و شرکت K5 Global.

بانکمن فرید در اولین محاکمه جنایی خود با هفت اتهام مرتبط با کلاهبرداری و در دومین محاکمه جنایی خود که قرار است در مارس ۲۰۲۴ آغاز شود، با پنج اتهام دیگر روبرو است. او در تمام اتهامات خود بیگناه است.

مجله: آیا پس از فروپاشی FTX می توان به صرافی های ارز مجازی اعتماد کرد؟


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا