🚨 اخبار ارز دیجیتال

شکست FTX باعث می‌شود که نانسن در صرافی اصلی زنجیره‌ای سهام داشته باشد

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Nansen مروری بر دارایی های روی زنجیره و پرتفوی صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال پس از فروپاشی FTX منتشر کرده است.

فروپاشی صرافی کریپتو FTX، همتایان صنعت را زیر ذره بین قرار داده است و خواستار حساب‌های شفاف ذخایر توکن و دارایی‌های تحت مدیریت هستند.

صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال مانند Binance، Huobi، OKX و Crypto.com تلاش‌هایی برای به اشتراک گذاشتن جزئیات دارایی‌ها و پرتفوی‌های خود انجام داده‌اند تا فضای گسترده‌تر را تسهیل کنند. این امر پس از متزلزل شدن اعتماد سرمایه‌گذاران رخ داد زیرا کاربران در سراسر اکوسیستم بیت کوین (BTC) و سایر توکن‌ها را از مبادلات خارج کردند تا از سرایت احتمالی تأثیر FTX جلوگیری کنند.

پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین Nansen به دلیل قابلیت های برچسب گذاری کیف پول خود که بینش صنعت را ارائه می دهد و آدرس ها را در چندین بلاک چین ردیابی می کند، شناخته شده است. در مجموعه ای از توییت های ارسال شده در ۱۵ نوامبر، نانسن هفت صرافی بزرگ، پورتفولیوهای مرتبط با آنها و توضیحات حساب را فهرست کرد.

مرتبط: مدیر ارشد فناوری Bitfinex شواهد ذخیره را در میان ورشکستگی FTX منتشر کرد

دارایی ها و ارزش خالص صرافی کل دارایی آدرس های کیف پول است که توسط شرکت ها در بلاک چین تحت نظارت نانسن ارائه شده است. پلتفرم تحلیلی همچنین خاطرنشان می کند که این رقم “توضیح جامع یا کاملی از دارایی ها/ذخایر واقعی” نیست.

صرافی های واجد شرایط عبارتند از Binance، Crypto.com، OKX، KuCoin، Deribit، Bitfinex و Huobi.

بایننس که به‌عنوان بزرگ‌ترین صرافی جهان از نظر حجم معاملات شناخته می‌شود، تقریباً ۶۴.۳ میلیارد دلار دارایی در سراسر بلاک چین بیت‌کوین، اتریوم، ترون و BNB دارد. این به طور قابل توجهی بالاتر از صرافی های دیگر است.

بر اساس داده های ارائه شده توسط این شرکت، Bitfinex دارای دومین دارایی بزرگ در میان هفت صرافی است. ۸.۲۳ میلیارد دلار دارایی در سراسر بلاکچین های بیت کوین، اتریوم، پلیگون، ترون، سولانا، آکالا، آوالانچ، کاسموس، فانتوم، نیر، ترا و ترا کلاسیک نگهداری می شود.

دارایی Huobi در هشت زنجیره مختلف ۳.۳ میلیارد دلار ارزش دارد. گزارش شده است که OKX دارای ۵.۸۴ میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده در سراسر بلاک چین بیت کوین، اتریوم، Polygon، Arbitrum، Tron و Avalanche است.

Crypto.com حدود ۲.۳۶ میلیارد دلار دارایی در هفت زنجیره دارد. آدرس‌های KuCoin 2.65 میلیارد دلار دارایی در هشت بلاک چین مختلف دارند، در حالی که Deribit تقریباً ۱.۴۶ میلیارد دلار دارایی در سراسر بلاک چین بیت‌کوین، اتریوم و سولانا دارد.

الکس سوانویک، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل نانسن به کوین تلگراف گفت که این شرکت قصد دارد یافته های اولیه در مورد وضعیت FTX را در این هفته منتشر کند. نانسن یافته‌های زنجیره‌ای را پس از تحول اکوسیستم Terra در ماه می ۲۰۲۲ فاش می‌کند.نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا