اخبار ارز دیجیتال

مشتریان FTX به کلاهبرداران هشدار می دهند که آنها را با بازده دارایی جذب می کنند

کلاهبرداران در تلاش هستند تا با ارائه بازدهی بالقوه در دارایی های مشتریان، مشتریان را فریب دهند.

صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX به یک سری از کلاهبرداری ها و کلاهبرداری های شخص ثالث اخیر با هدف کلاهبرداری از مشتریانی که در حال حاضر مشکل دارند، اعتراف کرده است.

۳ فوریه، FTX صادر شده به مشتریان در مورد تلاش‌های اخیر کلاهبرداران برای کلاهبرداری از مشتریان، مانند درخواست پول، کارمزد، پرداخت‌ها یا رمز عبور حساب هشدار دهید.

این شرکت هشدار داد: “ما از کلاهبرداری های فعال شخص ثالث و کلاهبرداری هایی که سعی در سوء استفاده از مشتریان FTX دارند مطلع هستیم.”

FTX اضافه کرد که بدهکاران و نمایندگان آن هرگز از مشتریان نمی خواهند هزینه پرداخت کنند یا رمزهای عبور حساب را در رابطه با “بازگشت یا بازگشت دارایی های مشتری در آینده” ارائه کنند و قربانیان احتمالی آنها را تشویق می کنند تا با آدرس های ایمیل رسمی بدهکاران FTX تماس بگیرند تا آنها را تأیید کنند. مشروعیت پیام

کلاهبردارانی که از سقوط FTX سوء استفاده کرده اند، در دو ماه گذشته بازی خود را افزایش داده اند.

در اواخر دسامبر، وزارت مقررات مالی اورگان هشدار داد که کلاهبرداران به دنبال فرصت‌هایی برای “قربانی مجدد افرادی هستند که قبلاً آسیب دیده‌اند و سعی می‌کنند راه‌هایی برای جبران زیان خود بیابند.”

با استناد به یک وب سایت جعلی که ادعا می کند توسط وزارت خارجه ایالات متحده کنترل می شود، وجوه مشتریان FTX را برمی گرداند و جزئیات حساب را می خواهد.

در ماه نوامبر، یک ویدیوی جعلی عمیق با حضور سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، به صورت آنلاین منتشر شد و توسط حساب توییتر او تایید شد که ادعا می‌کرد پاداش‌های ارزهای دیجیتال را برای مشتریان دو برابر می‌کند. این کار قربانیان را به سمت یک وب سایت مخرب سوق داد که در ازای توکن هایی که برای کلاهبرداران ارسال می شد، ارز دیجیتال ارائه می کرد.

مربوط: شرکت خواهر FTX Alameda Research از Voyager Digital به مبلغ ۴۴۶ میلیون دلار شکایت کرد

در همین حال، در تحولات اخیر در روند ورشکستگی FTX، ایالت های کالیفرنیا، تگزاس و نیوجرسی به درخواست ها برای بررسی مستقل صورت های مالی شرکت پیوسته اند.

بر اساس گزارش جداگانه رویترز در ۲ فوریه در مورد سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، بانکمن-فرید در حال مذاکره با دادستان های فدرال برای حل اختلاف بر سر شرایط وثیقه خود است.

اوایل این هفته، قاضی ناظر بر این پرونده، به طور موقت بانکمن-فرید را از تماس با کارمندان FTX یا Alameda منع کرد.نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا