اخبار ارز دیجیتال

مشتریان FTX یک شکایت دسته جمعی تشکیل می دهند و غرامت ترجیحی دریافت می کنند

اعضای طبقه مشتری نمی خواهند در کنار طلبکاران پلتفرم های رمزنگاری شکست خورده بایستند.

در حالی که سازمان های دولتی تلاش کردند از FTX و بنیانگذار آن سام بنکمن-فرید شکایت کنند، گروهی از مشتریان سابق ابتدا سعی کردند پول خود را پس بگیرند. یک دعوی حقوقی دسته جمعی که توسط چهار نفر آغاز شده است، درخواست دسترسی اولویت به وجوه مسدود شده شرکت را به نمایندگی از مشتریانش، نه سرمایه گذاران آن، دارد.

این شکایت در ۲۷ دسامبر در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در ناحیه دلاور ثبت شد. چهار شاکی ادعا می کنند که نماینده کل طبقه مشتری سابق FTX هستند که می تواند تا یک میلیون نفر را جذب کند. آنچه در این دعوی به دنبال به دست آوردن آن است، اولویت بازگرداندن دارایی های دیجیتالی است که توسط FTX US یا FTX.com به مشتریان نگهداری می شود.

شاکیان تاکید می‌کنند که قرارداد کاربر FTX به پلتفرم اجازه نمی‌دهد از وجوه مشتری برای اهداف خود، مانند استقراض وجوه مشتری یا استفاده از آنها برای هزینه‌های عملیاتی استفاده کند. طبق شکایت، برداشت وجوه مشتری از حساب‌ها “ترکیب غیرمجاز، اختلاس، سوء استفاده یا انحراف وجوه مشتری.”

مربوط: SBF 546 میلیون دلار از Alameda برای تامین مالی خرید سهام Robinhood خود وام گرفت.

بنابراین، وجوه مسدود شده توسط FTX و قابل ردیابی به دارایی مشتری را نمی توان برای پرداخت هزینه های غیرمشتری، مطالبات یا بستانکاران تا زمانی که مشتری بازپرداخت کرد، استفاده کرد. در دادخواست آمده است:

اعضای طبقه مشتری مجبور نیستند در این مراحل ورشکستگی در کنار بستانکاران تضمین شده یا بدون وثیقه بایستند، فقط برای به اشتراک گذاشتن دارایی های املاک و مستغلات کاهش یافته گروه FTX و Alameda.

اخیراً، وزارت دادگستری تحقیقاتی را در مورد محل نگهداری حدود ۳۷۲ میلیون دلار دارایی دیجیتال از دست رفته از FTX آغاز کرده است. در ۱۲ نوامبر، در بحبوحه ورشکستگی و انفجار، FTX به مشتریان خود در مورد فعالیت غیرعادی کیف پول شامل حداقل ۲۲۸۵۲۳ اتر انتقال داده شده از صرافی توسط عاملان ناشناس هشدار داد.

چند روز پس از آزادی SBF با وثیقه ۲۵۰ میلیون دلاری، زمانی که یک کیف پول رمزنگاری مرتبط با شرکت خواهر FTX، شرکت تجاری ورشکسته Alameda Research، شروع به انتقال وجوه کرد، یک کلاهبرداری مشکوک دیگر رخ داد.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا