اخبار ارز دیجیتال

فهرست طلبکاران FTX خطوط هوایی، موسسات خیریه و شرکت های فناوری را نشان می دهد که در حال سقوط هستند

این سند بیش از ۱۰۰ صفحه دارد، هر نهادی که FTX از آنها وام گرفته است، از جمله بازیگران بزرگ فناوری از دفتر مرکزی خود در باهاما تا مشاغل محلی را فهرست می کند.

لیست کامل طلبکارانی که صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX بدهکار هستند، منتشر شده است که نشان می دهد تعداد بی شماری از شرکت ها و سازمان های دولتی درگیر سقوط آن هستند.

اواخر ۲۵ ژانویه، وکلای FTX لیستی از طلبکاران را به دادگاه ورشکستگی دلاور ارائه کردند. سند عظیم ۱۱۵ صفحه ای اسامی طلبکاران را به ترتیب حروف الفبا شرح می دهد.

این فهرست شامل خطوط هوایی، هتل‌ها، موسسات خیریه، بانک‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، رسانه‌ها، شرکت‌های ارزهای دیجیتال، و شبکه جهانی گسترده‌ای از شرکت‌ها از ایالات متحده و آژانس‌های دولتی بین‌المللی است که همه آنها توسط صرافی فروپاشیده فروخته شده‌اند. روشن می کنم که من بدهکار هستم.

با این حال، نام تقریباً ۹.۷ میلیون (۹،۶۹۳،۹۸۵) مشتری FTX با وجوهی که در صرافی گیر کرده بودند، از سند حذف شده است.

شرکت‌های برجسته مرتبط با کریپتو و Web3 که از FTX وام گرفته‌اند عبارتند از Coinbase، Galaxy Digital، Yuga Labs، Circle، Bittrex، Sky Mavis، Chainalysis، Messari و بایننس.

اعتبار دهندگان عبارتند از غول های فناوری اپل، نتفلیکس، آمازون، متا، گوگل، لینکدین، مایکروسافت و توییتر. رسانه های خبری مانند نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و کوین دسک شمارش شدند.

کوین اولیری (سمت راست) ستاره «کوسه تانک» و سام بنکمن فرید بنیانگذار FTX. O’Leary سخنگوی سابق FTX است و شرکت تولیدی که او مالک آن است به عنوان طلبکار لیست شده است. تصویر: Salt NY

چندین دفاتر مالیاتی آژانس ایالتی ایالات متحده و خدمات درآمد داخلی فدرال (IRS) در فهرست قرار گرفتند. سایر سازمان های دولتی مانند ژاپن، استرالیا و هنگ کنگ نیز طلبکار هستند.

FTX نه تنها به شرکت های بزرگ، بلکه به ظاهر کوچکتر نیز مدیون است، مانند تجارت کنترل آفات مستقر در ناسائو و مرکز باغی که در این لیست ظاهر می شود.

شرکت روابط عمومی سابق این شرکت، گروه M، به عنوان یک طلبکار ظاهر شده است. FTX یک شرکت را برای نمایندگی آنها استخدام کرد، اما شرکت گفت معامله با FTX پس از ورشکستگی متوقف شد.

پرونده‌ها شامل بدهی‌های هر نهاد نمی‌شود و درج در فهرست به این معنی نیست که آنها یک حساب تجاری با FTX داشته‌اند.

مربوط: با رسیدن فشار نظارتی به نقطه جوش، تقاضا برای وکلای کریپتو افزایش می یابد

پرونده قبلی که توسط وکلای FTX در نوامبر ۲۰۲۲ تهیه شده بود، حدس می زد که صرافی ممکن است بیش از یک میلیون طلبکار داشته باشد.

در دسامبر ۲۰۲۲، یکی از کارمندان سابق FTX، در یک تاپیک کاملاً در توییتر، هزینه‌های لوکس «مضحکانه ناکارآمد» کسب‌وکار را شرح داد.

برخی از نهادهای موجود در این فهرست، شرکت‌های Uber Eats و Doordash در سراسر آمریکای شمالی و استرالیا، به همراه Airbnb و نام‌های متعدد هتل‌های لوکس در سراسر جهان هستند که نشان‌دهنده هزینه‌های بیش از حد قبلی این شرکت است.نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا