اخبار ارز دیجیتال

کمیته بستانکاران FTX پل هستینگز LLP را برای روند ورشکستگی استخدام می کند: گزارش

پس از ارزیابی چندین شرکت حقوقی، کمیته بستانکاران بدون تضمین FTX مشاور حقوقی را انتخاب کرد.

وال استریت ژورنال در ۲۱ دسامبر گزارش داد که پس از ارائه توسط تعدادی از شرکت های حقوقی، یک هیئت ۹ نفره که به نمایندگی از طلبکاران بدون وثیقه صرافی بی آبرو ارزهای دیجیتال FTX ارائه می شود، تصمیم به وکیل قانونی گرفته است.

شرکت حقوقی جهانی Paul Hastings LLP برای رسیدگی به منافع طلبکاران بدون تضمین در پرونده های ورشکستگی که شامل میلیون ها مشتری FTX است، استخدام شده است. به گفته منابع با این روزنامه، فرآیند انتخاب مشاور مالی نیز در حال انجام است.

کمیته اعتباردهندگان FTX توسط وزارت دادگستری ایالات متحده در ۱۶ دسامبر منصوب شد. اعضای آن شامل شرکت‌هایی در بخش ارزهای دیجیتال مانند Pulsar Global، Coincident Capital International و Wintermute Asia هستند.

FTX مسئول پرداخت حق الوکاله مربوط به مراحل ورشکستگی است که مشتریان خود را تحت تأثیر قرار می دهد.

پل هستینگز که در سال ۱۹۵۱ در ایالات متحده تأسیس شد، دفاتری در آسیا، اروپا و آمریکای لاتین دارد و طبق وب سایت خود بیش از ۴۵۰ وکیل شرکت دارد.

به گفته WSJ، مدیریت جدید FTX قرار است در ماه ژانویه در دادگاه حاضر شود. برخی از واحدهای تجاری از جمله Embed Financial Technologies، LedgerX، FTX Japan و FTX Europe قبلا فروخته شده اند.

موارد مرتبط: اشخاص ثالث ممکن است وجوه FTX را مستقیماً به مشتریان برگردانند: شرکت های حقوقی

یک مشتری ناامن در همان روزی که گری وانگ، بنیانگذار FTX و کارولین الیسون، مدیر عامل سابق تحقیقات Alameda به اتهامات کلاهبرداری فدرال اعتراف کردند، به شرکت حقوقی مراجعه کرد. علاوه بر این، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) الیسون و وانگ را به دلیل نقش آنها در یک “طرح چند ساله برای فریب سرمایه گذاران سهام FTX” متهم کرده است. SEC همچنین در حال بررسی سایر موارد نقض قوانین اوراق بهادار و سایر افراد و نهادهای دخیل در تخلف است.

مدیر عامل سابق صرافی، سم بنکمن-فرید، نیز پس از ورشکستگی FTX در حدود ۴۰ روز پیش، در یک اقدام سریع در بازداشت FBI بود. طبق گزارش کوین تلگراف، بانکمن-فرید با وثیقه ۲۵۰ میلیون دلاری اعطا شد.

Bankman-Fried به کلاهبرداری با سیم، توطئه پولشویی، توطئه کلاهبرداری سیمی، کلاهبرداری کالا و اوراق بهادار و نقض مالی کمپین متهم شده است. در صورت محکوم شدن به تمام اتهامات، ممکن است با ۱۱۵ سال زندان مواجه شود.

موسس FTX با اتهامات بیشتری از سوی کمیسیون معاملات آتی کالا و کمیسیون بورس و اوراق بهادار به اتهام نقض قوانین کالا و کلاهبرداری از سرمایه گذاران مواجه است.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا