اخبار ارز دیجیتال

سقوط FTX باعث می شود شهر بوسان در برنامه های مبادله ارزهای دیجیتال تجدید نظر کند

مقامات شهر بوسان با چندین شرکت ارزهای دیجیتال از جمله Binance، Huobi Global، Crypto.com و صرافی مشکل دار FTX قراردادهایی امضا کرده اند.

به نظر می رسد سقوط FTX نه تنها بر مشاغل و سرمایه گذاران، بلکه بر کل شهرهایی که قبلاً با صرافی های ارزهای دیجیتال مشکل دار شریک شده اند، تأثیر گذاشته است.

خبرگزاری محلی یونهاپ در 23 نوامبر گزارش داد که دومین شهر بزرگ کره جنوبی، بوسان، در حال بررسی طرح های خود برای ایجاد یک صرافی محلی ارزهای دیجیتال پس از فروپاشی FTX است.

دولت بوسان و مقامات مالی به طور فزاینده ای در مورد مفهوم مبادله دیجیتال عمومی-خصوصی در میان سرایت FTX نگران می شوند.

یکی از مقامات بوسان گفت: “با توجه به شرایط مختلف، غیرمنطقی است که شهر بوسان ایجاد بورس دارایی دیجیتال را ترویج کند.”

این شهر کره جنوبی ماه هاست روی راه اندازی یک صرافی دارایی دیجیتال محلی کار می کند و چندین قرارداد با صرافی های رمزنگاری امضا کرده است. گفته می شود که این تعهد پارک هیونگ جون شهردار بوسان بوده است.

در آگوست 2022، شهر بوسان اعلام کرد که با FTX همکاری می کند و قصد دارد بورس دارایی دیجیتال بوسان را به عنوان بخشی از جاه طلبی شهر برای تبدیل شدن به قطب مالی دیجیتال آسیا بسازد.

پس از آن، بوسان همچنین با صرافی ارز دیجیتال Huobi Global که از سال 2019 یک دفتر محلی در کره جنوبی دارد، شریک شد. در ماه اکتبر، بوسان همکاری ارزهای دیجیتال خود را با صرافی Crypto.com تمدید کرد.

پیش از این، بوسان همچنین یادداشت تفاهمی را با بایننس امضا کرده بود که هدف آن توسعه یک منطقه عاری از مقررات بلاک چین در بوسان برای ترویج ابتکارات و کسب‌وکارهای بلاک چین بود.

بوسان در جولای 2019 رسماً به عنوان منطقه عاری از فناوری بلاک چین تعیین شد و قصد دارد کاربردهای مختلف بلاک چین را در صنایعی مانند گردشگری، مالی، تدارکات و امنیت عمومی بپذیرد. دولت محلی از اواخر سال 2019، زمانی که شروع به همکاری با غول مخابراتی KT برای توسعه یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین کرد، به طور فعال برنامه های بلاک چین خود را دنبال کرده است.

مربوط: کره جنوبی صرافی های رمزنگاری را بررسی می کند تا توکن های بومی را فهرست کند

پیش از این، بوسان همچنین در کار با پیشگامان کیف پول ارزهای دیجیتال محلی مانند Hyundai Pay و توسعه نیروگاه‌های مجازی مبتنی بر بلاک چین مشارکت داشت.

بر اساس آخرین گزارش، شهر بوسان از اهداف بلاک چین خود دست برنداشته است، حتی اگر ممکن است برنامه های مبادله ارزهای دیجیتال خود را متوقف کند.

یک مقام محلی گفت: “از آنجایی که بوسان به عنوان منطقه ای بدون مقررات بلاک چین تعیین شده است، ما راه های مختلفی را برای توسعه بوسان به یک مرکز مالی بررسی خواهیم کرد.”

نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا