اخبار ارز دیجیتال

فروپاشی FTX دولت سنگاپور را در کرسی داغ پارلمان قرار داده است

نمایندگان مخالف اعتبار عدم حمایت از سرمایه‌گذاران خرد در برابر سقوط FTX را زیر سوال بردند و خواستار داده‌هایی در مورد میزان ضرر و زیان سرمایه‌گذاران شدند.

فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX که اکنون ورشکسته شده است، نخست وزیر و دولت حاکم سنگاپور را در موقعیت دشواری قرار داده است. نخست‌وزیر لی هسین لونگ و معاون نخست‌وزیر لارنس وانگ قرار است به دلیل عدم حمایت از سرمایه‌گذاران خصوصی با سؤالات سختی روبرو شوند.

نمایندگان حزب کارگران اپوزیسیون (نمایندگان پارلمان) ۱۵ سوال در مورد سرمایه گذاری Temasek و فروپاشی FTX پرسیدند. نمایندگان مجلس اعتبار دولت را برای ردیابی دامنه سرمایه گذاری های تماسک و صندوق ثروت دولتی GIC سنگاپور زیر سوال بردند.

به گزارش روزنامه سنگاپور، بحث در مورد سیاست دولت در حین سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال در یک بحث پارلمانی در ۲۸ نوامبر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. قانونگذاران اپوزیسیون به کمیته ای دو حزبی توصیه کردند که تماسک را در مورد استراتژی سرمایه گذاری و رویکرد مدیریت ریسک وی مورد سوال قرار دهد.

سرمایه‌گذار دولتی سنگاپور Temasek یکی از ۶۹ سرمایه‌گذاری بود که در دور سرمایه‌گذاری ۴۲۰ میلیون دلاری صرافی ارز دیجیتال FTX در اکتبر ۲۰۲۱ سرمایه‌گذاری کرد. این شرکت ۲۱۰ میلیون دلار در مبادلات جهانی سرمایه گذاری کرد، ۱ درصد سهام اقلیت را به دست آورد و ۶۵ میلیون دلار دیگر در شرکت های خواهر سرمایه گذاری کرد. شرکت FTX.US. با این حال، سرمایه‌گذاران تحت حمایت دولت، کل سرمایه‌گذاری ۲۷۵ میلیون دلاری خود را در صرافی ارزهای دیجیتال «بدون توجه به نتیجه درخواست FTX برای حمایت از ورشکستگی» لغو کرده‌اند.

مربوط: سرایت FTX: کدام شرکت ها تحت تأثیر سقوط FTX قرار گرفتند؟

Temasek همچنین پس از فاش کرد که علیرغم هشت ماه بررسی دقیق در سال ۲۰۲۱ هیچ علامت قرمز جدی در وضعیت مالی FTX پیدا نکرد، ۲۷۵ میلیون دلار به صرافی ارزهای دیجیتال منحل شده اضافه کرد. تصمیم گرفت ۱۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کند. به غیر از Temasek، Sequoia Capital کل سرمایه گذاری ۲۱۴ میلیون دلاری خود را در مبادلات ارزهای دیجیتال کاهش داده است.

سقوط FTX اثرات گسترده‌ای داشته است، با بدترین ضربه میلیون‌ها سرمایه‌گذار خرده‌فروشی که وجوه آنها توسط صرافی‌های ارزهای دیجیتال مورد سوء استفاده قرار گرفت و از آنها استفاده شد تا خود را از بین ببرند. از این نهادهای متمرکز

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا