اخبار ارز دیجیتال

فروپاشی FTX خواستار «مقررات محتاطانه» در بریتانیا است

بریتانیا در حال آموختن از سقوط FTX است، زیرا بخش‌های دولتی و خصوصی خواستار مقررات بیشتر هستند.

ورشکستگی FTX یک داستان هشداردهنده توسط بازیگران بخش دولتی و خصوصی بریتانیا بوده است و به عنوان پیشروی برای مقررات محتاطانه تر دیده می شود.

جان کانلیف، معاون رئیس بانک انگلستان، در مصاحبه ای با اسکای نیوز پیش از تعطیلات آخر هفته کریسمس، سرفصل اخبار را به خود اختصاص داد و پیشنهاد کرد که باید از سرمایه گذاران بریتانیایی که به دنبال قرار گرفتن در معرض بازار ارزهای دیجیتال هستند، حمایت بیشتری صورت گیرد.

کانلیف ​​تاکید کرد که کاربران و سرمایه گذاران آینده ارزهای دیجیتال باید ساختاری برای سرمایه گذاری در طبقات دارایی داشته باشند که حفاظت و یکپارچگی مصرف کننده را مانند بازارهای مالی سنتی تضمین کند.

معاون فرماندار بر علاقه فزاینده موسسات مالی و کاربران خرده‌فروشی به بازار ارزهای دیجیتال به عنوان نیروی محرکه نیاز به افزایش مقررات در کشور تاکید کرد.

ما بانک‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و غیره داشتیم و می‌خواستیم در آنها سرمایه‌گذاری کنیم. من فکر می‌کنم قبل از اینکه در سیستم مالی ادغام شود و تبدیل به یک مشکل سیستمی شود باید به فکر مقررات باشیم.»

کانلیف ​​همچنین از فروپاشی FTX به عنوان مثالی استفاده کرد که نشان می‌دهد چگونه پارامترهای نظارتی موجود که بخش مالی سنتی را هدایت می‌کنند، ممکن است از کاربرانی که از جیب خود خارج شده‌اند محافظت کند.

“ما دیدیم که پول مشتری از بین رفته است، تضاد منافع بین عملیات مختلف، شفافیت، حسابرسی، حسابداری و غیره.”

کانلیف ​​گفت که مانند بخش قمار بریتانیا، سرمایه گذاران نیاز به دسترسی به یک محیط نظارتی دارند که مانع از دست دادن دسترسی آنها به وجوه خود شود، همانطور که در مورد سقوط FTX بود.

مرتبط: لایحه کریپتو انگلستان برای محدود کردن خدمات از خارج: گزارش

کوین تلگراف با میچ متیجیان، یکی از شرکای شرکت سرمایه گذاری Blockchain Coinvesters، تماس گرفت تا از چشم انداز نظارتی فعلی اکوسیستم ارزهای دیجیتال و بلاک چین بریتانیا مطلع شود.

Mechguian مستقر در لندن بر دیدگاه خود تأکید کرد که مؤسسات مالی و تنظیم‌کننده‌ها همچنان به ارزش فناوری بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال در اقتصاد بریتانیا پس از برگزیت نگاه می‌کنند.

بسیاری از موسسات مالی و بانک‌های بریتانیا قبلاً سرمایه‌گذاری زیادی در فناوری بلاک چین کرده‌اند و می‌خواهند به مشارکت در دیجیتالی‌سازی تجارت، از دارایی‌های دیجیتال، ارزها و کالاها ادامه دهند.»

به گفته Mechigian، فروپاشی FTX اهمیت “تنظیم محتاطانه” را نشان می دهد. او استدلال کرد که تنظیم‌کننده‌های عاقل در ایالات متحده و بریتانیا شرکت‌های «برون‌ساحلی و کلاه‌بردار» مانند FTX را در مقابل راه‌حل‌های فناوری بلاک چین قانونی که دیجیتالی‌سازی دارایی‌ها، پول و تجارت را تسهیل می‌کنند، شفاف‌سازی کرده‌اند.

سال ۲۰۲۲ سالی پر فراز و نشیب برای سیاست بریتانیا خواهد بود و سه نخست وزیر در عرض چند ماه روی کار خواهند آمد. علیرغم «آشفتگی سیاسی و اقتصادی»، مسیگویان گفت که کنگره به حرکت به سمت تصویب قانون بازارهای مالی و خدمات ادامه می‌دهد، که به دارایی‌های رمزنگاری اجازه می‌دهد تا ابزار مالی باشند.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا