🚨 اخبار ارز دیجیتال

وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX، در مورد توافقنامه و دانش مفاهیم مالی در محاکمه SBF صحبت می کند.

در آخرین روز شهادت خود، وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX در مورد گفتگوهای خود با مقامات فدرال و تفسیرش از توییت “FTX اشکالی ندارد” صحبت کرد.

ششمین روز محاکمه سام بنکمن فرید با شهادت گری وانگ، مدیر ارشد فناوری FTX و شهادت کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research به پایان می رسد. آقای وانگ، از جمله، در مورد توافقنامه دادخواست شهادت داد.

به گزارش Inner City Press در X (توئیتر سابق)، نیکلاس لوس، دستیار دادستان ایالات متحده از وانگ پرسید: “آیا در اولین ملاقات خود با دولت به فعالیت مجرمانه با متهم اعتراف کردید؟” آقای وانگ پاسخ داد.

روت پرسید: «به تو گفته شد چه کار کنی؟»

وانگ پاسخ داد: “راستش را بگویم، ۵۰۰۰ نامه هرگز نمی رسد یا بدتر.”

«نامه ۵K» به درخواستی اطلاق می‌شود که توسط دولت تحت بخش ۵K1.1 دستورالعمل‌های مجازات ایالات متحده ارائه شده است، که یک بیانیه سیاستی در مورد «کمک قابل توجه به مقامات» است. به دولت این امکان را می دهد که با در نظر گرفتن اشکال مختلف همکاری، مجازات ها را «به میزان مناسب کاهش دهد».

مرتبط: کارولین الیسون سام بنکمن را متهم به سوء استفاده از وجوه کاربران FTX در دادگاه کرد

دیمین ویلیامز، دادستان ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک اعلام کرد در ۲۱ دسامبر، اعلام شد که آقای وانگ و آقای الیسون “در ارتباط با نقش آنها در کلاهبرداری که به فروپاشی FTX کمک کرده است” متهم شده اند. این دو مرد اتهامات خود را پذیرفته بودند و با تحقیقات دولتی همکاری می کردند.

روث اشاره کرد که وانگ به چهار اتهام از جمله توطئه اعتراف کرده است. روت پرسید که “با چه کسی” توطئه کرد. “با سام، [former FTX engineering director] نیشاد [Singh] و کارولین، وانگ گفت.

طبق شهادت دیگری از دادگاه، آقای وانگ: گفت او ۱۸ بار با مقامات دولتی دیدار کرد. دو مصاحبه اول با مقامات وزارت دادگستری، اداره فدرال تحقیقات، کمیسیون بورس و اوراق بهادار، و اداره حمایت مالی از مصرف کننده، که در مورد توییت ۷ نوامبر بانکمن فرید، “FTX خوب است. دارایی ها خوب است” بحث کردند. درست است، واقعی.

آقای وانگ بعدا شهادت داد که گفت این توییت درست است اما گمراه کننده است. به گفته وی، امکان نقدینگی توکن های FTT در بورس وجود نداشت، زیرا فروش در این اندازه باعث کاهش قیمت توکن می شد.

وکیل بانکمن فرید قبلاً از وانگ پرسیده بود: “آیا تفاوت بین پرداخت بدهی و نقدینگی را می دانید؟” آقای وانگ پاسخ داد بله.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های ارزهای دیجیتال واقعا با پول شما چه می کنند؟


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا