اخبار ارز دیجیتال

سناتور Lummis گفت که بن بست FTX-Binance نیاز به قوانین واضح را برجسته می کند.

دستکاری بازار، فعالیت های وام دهی، و حفاظت از وجوه و دارایی های مشتری برخی از مسائل بسیاری است که سناتور رامیس در سال های آینده به آن ها خواهد پرداخت.

دشمنی بین صرافی‌های رمزنگاری FTX و مدیر عامل بایننس سام بانکمن-فرید (SBF) و چانگ‌پنگ “CZ” ژائو نه تنها باعث کاهش شدید قیمت ارزهای دیجیتال شده است، بلکه رگولاتورها را نیز مجبور کرده است که در آینده نیز همین کار را انجام دهند. تاثیر

از زمانی که CZ به طور علنی قصد بایننس را برای نقد کردن دارایی های توکن FTX خود (FTT) اعلام کرد، سرمایه گذاران با پیش بینی کاهش قیمت به عنوان ابزاری برای به حداقل رساندن ضرر، شروع به فروش دارایی های FTT خود کردند. ۲۲ دلار به ۳ دلار فقط در چند ساعت.

قیمت توکن FTX (FTT) بیش از ۸۶ درصد کاهش یافته است.منبع: Trading View

با این حال، روز پر حادثه با اعلام CZ برای خرید FTX از بایننس به پایان رسید، اقدامی که SBF به دلایل حمایت از مصرف کننده به خوبی به آن پاسخ داد. در پاسخ به این تحول، سناتور آمریکایی سینتیا رامیس – که در جامعه به دلیل اعتقاد قوی خود به رمزارز شناخته می شود – بر نیاز به مقررات شفاف تر ارزهای دیجیتال تأکید کرد.

رویدادهای اخیر بین FTX و بایننس واضح‌ترین نمونه از این است که چرا ما به قوانین روشنی برای مبادلات دارایی دیجیتال در ایالات متحده نیاز داریم.

او به اهمیت قانون نوآوری مالی مسئول Lummis-Gilibrand اشاره کرد. این لایحه ای است که توسط سناتور لومیس حمایت می شود و به دنبال وارد کردن دارایی های دیجیتال در محدوده های نظارتی است.

با توجه به تأثیر آشکار کارآفرینان رمزارز که تنها با چند توییت، قیمت ارزهای دیجیتال را تغییر می‌دهند، لومیس تأکید می‌کند:

دستکاری بازار، فعالیت های وام دهی و اینکه آیا سرمایه ها و دارایی های مشتری به اندازه کافی محافظت می شوند، تنها چند مورد از بسیاری از مسائلی است که همکارانم و من باید در ادامه به آن فکر کنیم.

در حالی که SBF در ۱۶ ساعت گذشته در زمان نگارش این مقاله سکوت اختیار کرده است، CZ فاش کرده است که در راستای نوسانات اخیر قیمت، از صندوق بیمه SAFE بایننس با ۱ میلیارد دلار ارز دیجیتال بهتر عمل کرده است.

مربوط: کسب FTX بایننس توسط جامعه کریپتو به عنوان یک حرکت شطرنج تلقی می شود

در نتیجه شکست FTX-Binance، ثروت شخصی SBF به میزان ۹۴ درصد کاهش یافت و او را یک شبه از وضعیت میلیاردر خارج کرد.

قبل از اعلام خرید بایننس، ۵۳ درصد سهام بانکمن-فرید در FTX تقریباً ۶.۲ میلیارد دلار ارزش داشت.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا