اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل بایننس CZ درخواست SBF برای ۴۰ میلیون دلار برای معاملات آتی: Going Infinite را رد کرد

کتاب Going Infinite اثر مایکل لوئیس نشان می‌دهد که CZ و SBF زمانی که اولین فرصت تجاری مشترک در سال ۲۰۱۹ به وجود آمد، اهداف متفاوتی داشتند.

بر اساس گزیده ای از کتاب مایکل لوئیس Going Infinite، چائو چانگپنگ، مدیر عامل بایننس، در مارس ۲۰۱۹، ۴۰۰۰ ین برای سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX ارسال کرد. او از پرداخت ۱۰۰۰ دلار خودداری کرد.

طبق این کتاب، SBF یک مبادله آتی را پیشنهاد کرد که برای صرافی‌ها “بدون ریسک” خواهد بود تا از معاملات مخرب به دلیل اهرم بالا محافظت کند. به طور سنتی، صرافی‌های آتی به معامله‌گران اجازه می‌دهند تا وجوه خود را در برابر مقادیر کم وثیقه استفاده کنند، و صرافی‌ها اغلب از معامله‌گران می‌خواهند که وثیقه خود را در صورت شروع بدتر شدن معاملات، افزایش دهند.

با این حال، نوسانات قیمت در ارزهای رمزپایه می‌تواند سریع و بزرگ باشد و صرافی‌ها ممکن است به دلیل نداشتن وثیقه، به بدهی‌های بد ختم شوند. با این حال، FTX می‌خواست یک صرافی آتی ایجاد کند که فعالیت معامله‌گران را زیر نظر بگیرد و موقعیت کاربران را به محض اینکه معاملات آنها از وثیقه فراتر رفت، نقد کند و ضررهای احتمالی صرافی را محدود کند.

این کتاب نشان می دهد که در زمان پیشنهاد سم در سال ۲۰۱۹، بایننس و FTX اهداف متفاوتی داشتند. FTX می خواست به سرمایه گذاران نهادی پاسخ دهد، در حالی که بایننس بر مشتریان خرده فروشی متمرکز بود. پس از چند هفته بررسی روی این پیشنهاد. گزارش شده است که CZ درخواست سام برای تامین مالی را رد کرده و یک پلتفرم آتی داخلی راه اندازی کرده است.

نویسنده کتاب ادعا می کند که تصمیم CZ با SBF خوش نیامده است، که طبق گزارش ها، مدیر عامل Binance را “احمق” خطاب کرده است. پس از رد بایننس، FTX در سال ۲۰۱۹ صرافی آتی FTX خود را ایجاد کرد، اما از موفقیت آن مطمئن نبود. در بخشی از این کتاب آمده است:

“اگر نتیجه می گرفت، میلیاردها دلار می ارزید، اما فکر می کردم ۵۰٪ یا بیشتر احتمال دارد که نتیجه ندهد. من هرگز بازاریابی انجام ندادم، هرگز با رسانه ها صحبت نکردم.” کاملاً با هر کاری که تا به حال انجام داده بودم متفاوت بود.”

این تنها حادثه ای نبود که در آن SBF و CZ بر سر تصمیمات تجاری مشترک با هم درگیر شدند. هنگامی که بحران نقدینگی FTX در سال ۲۰۲۱ آشکار شد، FTX یک بار دیگر برای خرید به Binance مراجعه کرد، اما CZ دوباره این معامله را رد کرد و پلتفرم را غیرقابل جبران دانست.

مرتبط: آخرین به روز رسانی – مدیر عامل سابق FTX Sam Bankman Fried Trial [Day 1]

این آخرین افشاگری در حالی صورت می‌گیرد که محاکمه مدیر عامل سابق FTX با اتهامات متعدد کلاهبرداری و پولشویی در ارتباط با فروپاشی صرافی FTX مواجه است. محاکمه هیئت منصفه SBF در ۳ اکتبر آغاز شد.

مجله: آیا پس از فروپاشی FTX می توان به صرافی های ارز مجازی اعتماد کرد؟

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا