اخبار ارز دیجیتال

مشتریان FTX می توانند تا اواسط سال ۲۰۲۴ ۹ میلیارد دلار به عنوان پرداخت خسارت دریافت کنند

طبق توافق پیشنهادی، طلبکاران می‌توانند ۸.۹ میلیارد دلار از FTX.com و ۱۶۶ میلیون دلار از FTX US دریافت کنند.

مشتریان صرافی‌های ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX و FTX US می‌توانند بیش از ۹۰ درصد دارایی‌های خود را تا پایان سه ماهه دوم ۲۰۲۴ پس از توافق بین طلبکاران و بدهکاران FTX برگردانند.

۱۷ اکتبر، بدهکار FTX گفت آن‌ها پس از «بحث‌های گسترده» با کمیته بستانکاران بدون وثیقه مشتری در مورد اختلاف مالکیت مشتری، کمیته مشتریان غیرآمریکایی و شاکیان دعوای دسته‌جمعی، به «نقطه عطف مهم» در پرونده فصل ۱۱ خود می‌رسند.

در ۱۶ اکتبر، بدهکاران FTX یک اخطار تسویه حساب پیشنهادی را به دادگاه ورشکستگی ایالات متحده مستقر در دلاور (فقط برای اهداف اطلاعاتی) ارسال کردند. با این حال، یک درخواست رسمی باید تا ۱۶ دسامبر برای تایید دادگاه ارسال شود.

بخشی از طرح اصلاح شده شامل “ادعاهای کمبود” است، به طوری که FTX تخمین می زند که مشتریان FTX.com و FTX ایالات متحده به طور جمعی ۹۰٪ از دارایی های قابل توزیع را دریافت خواهند کرد.

ادعاهای کسری حدود ۸.۹ میلیارد دلار برای FTX.com و ۱۶۶ میلیون دلار برای FTX US برآورد شده است. در صورت تایید دادگاه ورشکستگی، FTX انتظار دارد این وجوه تا پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۲۴ پرداخت شود.

جان. J. Ray III، مدیر عامل و مدیر ارشد بازسازی FTX، از شرایط تسویه حساب راضی است.

با شروع سخت‌ترین بحران مالی که تا به حال دیده‌ام، هم بدهکاران و هم طلبکاران آن‌ها ارزش فوق‌العاده‌ای از چیزی که می‌توانست تقریباً کل ضرر برای مشتریانشان باشد ایجاد کرده‌اند.»

طرح تجدیدنظر شده شامل تقسیم دارایی های FTX به سه مجموعه است: دارایی های تفکیک شده به نفع مشتریان FTX.com، مشتریان ایالات متحده و سایر مجموعه های دارایی عمومی. با این حال، تنها دو گروه اول شامل ادعای کمبود می شوند.

با این حال، بدهکاران FTX انتظار دارند که مشتریان هر دو صرافی به طور کامل پرداخت نشوند و FTX.com احتمالاً سهم بیشتری از ضرر را متحمل شود.

واکنش منفی مشتریان FTX

در همین حال، ناظران می‌گویند بخشی از طرح پیشنهادی شامل مشتریانی می‌شود که در مدت ۹ روز پس از ورشکستگی بیش از ۲۵۰ هزار دلار از صرافی برداشت کنند و مبلغ آنها ۱۵ درصد کاهش یابد.

با این حال، بدهکاران FTX توضیح دادند که ادعاهای کمتر از ۲۵۰۰۰۰ دلار واجد شرایط کاهش نیستند.

“مشتریان واجد شرایط که مبلغ تسویه ترجیحی آنها در طول دوره نه روزه کمتر از ۲۵۰۰۰۰ دلار است، می توانند تسویه حساب را بدون هیچ گونه کاهشی در ادعاها یا پرداخت های خود بپذیرند.”

مربوط: کارولین الیسون می خواست استعفا دهد، اما می ترسید در FTX حضور پیدا کند

با این حال، به عنوان بخشی از طرح اصلاح شده، FTX گفت که ممکن است افراد داخلی، وابسته و مشتریانی را که ممکن است از ترکیب یا سوء استفاده از سپرده های مشتریان و وجوه شرکت اطلاع داشته باشند، از تسویه حساب خارج کند.

سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX، دو هفته از محاکمه کلاهبرداری خود در مورد مسائل مربوط به دخالت او در سقوط FTX در نوامبر گذشته می گذرد.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های ارزهای دیجیتال واقعاً با پول شما چه می کنند؟


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا