اخبار ارز دیجیتال

تنظیم کننده مالی استرالیا مجوز نهاد محلی FTX را لغو می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ASIC قبلا مجوز FTX را برای فعالیت در استرالیا به حالت تعلیق درآورده بود، اما اکنون تنظیم کننده اوراق بهادار آن را به طور کامل لغو کرده است.

رگولاتور خدمات مالی استرالیا سرانجام مجوز مالی FTX استرالیا، شرکت تابعه محلی صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته را که از ۱۴ جولای اجرایی می شود، لغو کرد.

در ۱۹ ژوئیه، کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) لغو را اعلام کرد، پس از آن FTX استرالیا همچنان مجاز به ارائه خدمات مالی محدود خواهد بود در حالی که تجارت با مشتریان را تا ۱۲ ژوئیه سال آینده تعطیل می کند.

تا آن زمان، رگولاتور گفته بود که باید برای جبران خسارت مشتریان ترتیبی دهد. FTX استرالیا تقریباً ۳۰۰۰۰ مشتری خرده فروشی داشت و به ۱۳۲ کسب و کار محلی خدمات ارائه می داد.

در نوامبر ۲۰۲۲، ASIC مجوز خدمات مالی استرالیا (AFS) FTX استرالیا را به حالت تعلیق درآورد که اجازه ایجاد مشتقات و قراردادهای ارز خارجی را برای مشتریان محلی می‌دهد.

این تعلیق چند روز پس از اعلام ورشکستگی FTX مستقر در باهاما در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ صورت گرفت.

در همان روز با ورشکستگی FTX، یک متولی شرکت مشاوره سرمایه گذاری کوردا منسا مستقر در سیدنی برای کمک به بازسازی FTX استرالیا و شرکت تابعه FTX Express منصوب شد.

مرتبط: مدیر عامل BlockFi خطرات ناشی از FTX و Alameda را نادیده می گیرد، به سقوط کمک می کند: پرونده های دادگاه

در گزارشی که ماه گذشته به دادگاه ورشکستگی ایالات متحده ارائه شد، رئیس بازسازی سازمان جهانی FTX نزدیک به ۷ میلیارد دلار دارایی نقدی را بازیابی کرد، اما ظاهراً ۸.۷ میلیارد دلار از دارایی های مشتری را اختلاس کرده است.

طبق گزارشات، FTX ممکن است به عنوان یک صرافی کاملاً جدید دوباره راه اندازی شود و تیم بازسازی آن در حال مذاکره با طرف هایی است که ممکن است علاقه مند به تامین مالی آن باشند.

آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی به رقیب جدید رمزنگاری هنگ کنگ تبدیل می شودنویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا