اخبار ارز دیجیتال

هکر FTX بیت کوین (BTC) را به بدترین شکل سوایپ کرد

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

مهاجم FTX در یک به‌روزرسانی شگفت‌انگیز بار دیگر تیتر خبرها شد. لیز خورد ۱۲ میلیون دلار دیگر در بیت کوین (BTC) سرمایه گذاری شد که تنها می توان آن را یک حرکت بد توصیف کرد.

تاکتیک های اختلاط کریپتو مهاجم FTX

پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین Arkham Intelligence با افشای آخرین توسعه در X، نگرانی‌هایی را در جامعه رمزنگاری ایجاد کرده است. طبق گفته Arkham، مهاجم انتظار می رود وجوه منتقل شده را به میکسرهای رمزنگاری سپرده کند. این روشی است که ردیابی دارایی های به دست آمده غیرقانونی را پیچیده می کند.

Arkham Intelligence اشاره کرد که در جریان آخرین انتقال بیت کوین در ۶ ژانویه، مهاجم ۶۰۰ میلیون دلار بیت کوین را مخلوط کرده است. در آن زمان، تقریباً تمام بیت کوین سرقت شده از حساب های شناخته شده مهاجم منتقل شد و تنها ۱.۵ بیت کوین پشت سر گذاشت.

استفاده از میکسرهای رمزنگاری لایه ای از ناشناس بودن را به تراکنش های غیرقانونی می افزاید و ردیابی مبدا و مقصد وجوه را برای مقامات و تحلیلگران بلاک چین دشوار می کند. استفاده مهاجم از این تکنیک نگرانی‌هایی را در مورد پیچیدگی فزاینده بازیگران مخرب در فضای کریپتو ایجاد می‌کند.

معاوضه زنجیره ای و زنجیره ای متقابل

در حادثه‌ای که در سال گذشته گزارش شد، مهاجم FTX ظاهراً با استفاده از Thorchain، یک صرافی غیرمتمرکز که مبادلات زنجیره‌ای متقابل را تسهیل می‌کند، اتریوم (ETH) به ارزش تقریبی ۸ میلیون دلار به BTC منتقل کرده است. این روش به هکر اجازه داد تا دارایی های ETH را به BTC تبدیل کند و پیچیدگی تاکتیک های آنها را آشکار کرد.

برای کسانی که آشنایی ندارند، FTX در ۱۱ نوامبر دچار یک نقض امنیتی بزرگ شد که منجر به برداشت های غیرمجاز ۶۰۰ میلیون دلاری شد. این حمله ظن یک شغل داخلی را برانگیخت زیرا مدت کوتاهی پس از آن رخ داد که شرکت برای حمایت از ورشکستگی و موسس سام بنکمن-فرید کناره گیری کرد.

درام مداوم مهاجم FTX چالش‌هایی را که جامعه کریپتو در مبارزه با تهدیدات پیچیده با آن مواجه است، برجسته می‌کند. استفاده از میکسرهای کریپتو و صرافی‌های زنجیره‌ای متقابل، ردیابی تراکنش‌های غیرقانونی را پیچیده می‌کند و بر نیاز به بهبود اقدامات امنیتی و چارچوب‌های نظارتی در فضای کریپتو تاکید می‌کند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا