اخبار ارز دیجیتال

فروش دارایی های FTX مورد مناقشه توسط متولیان ایالات متحده: گزارش

متولیان ایالات متحده برنامه های FTX برای فروش واحدهایی در اروپا و ژاپن و سایر مشاغل را به چالش کشیده اند.

به گزارش رویترز، برنامه‌های فروش آتی ارزهای دیجیتال و خانه تسویه حساب لجر ایکس، از جمله، صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX توسط متولیان ایالات متحده در ۷ ژانویه به چالش کشیده شد.

بر اساس این پرونده، اندرو بارا، متولی ایالات متحده، با این استدلال که اطلاعات ارزشمند مربوط به ورشکستگی صرافی ممکن است در خطر باشد، خواستار تحقیقات مستقل قبل از فروش شد. در مستندات آمده است:

“فروش هر دلیل بالقوه با ارزش برای اقدام علیه مدیران، افسران، کارمندان، یا سایر اشخاص یا نهادهای بدهکار باید منوط به تحقیقات کامل و مستقل در مورد همه افراد و نهادهایی باشد که ممکن است در آن دخیل بوده باشند. بدون کلاهبرداری، سهل انگاری، یا سایر رفتارهای قابل دوام باید مجاز باشد.»

برای جبران وجوه از دست رفته مشتریان صرافی، مدیریت جدید FTX قصد داشت واحدهای خود را در ژاپن و اروپا به همراه مبادله مشتقات LedgerX و پلتفرم تسویه سهام Embed بفروشد. در یک پرونده در ۱۵ دسامبر، وکلای نماینده FTX استدلال کردند که فروش این مشاغل ارزش را برای ایالت FTX به حداکثر می رساند.

مطالب مرتبط: مشتریان FTX اطلاعات بیشتری در مورد برنامه های FTX برای فروش یک شرکت تابعه می خواهند

وکلای FTX همچنین تخمین می زنند که فروش بالقوه واحدها بسیار آسان تر خواهد بود زیرا این واحدها اخیرا خریداری شده اند و مستقل از FTX عمل می کنند. حراج کسب و کار قرار بود با فروش در Embed در ماه فوریه آغاز شود و پس از آن سه حراج دیگر در ماه مارس برگزار شود.

در ماه نوامبر، FTX ژاپن به دنبال ورشکستگی شرکت مادر خود، دستور تعلیق و بهبود کسب و کار را دریافت کرد. کوین تلگراف گزارش داد که به دنبال درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس، FTX Europe نیز مجوز و فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورده است.

بیش از ۱۱۰ طرف علاقه مند به خرید یک یا چند شرکت از ۱۳۴ شرکت درگیر در روند ورشکستگی هستند. FTX تاکنون ۲۶ قرارداد محرمانه با شرکای تجاری خود امضا کرده است.

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار و مدیر عامل سابق FTX از تمامی اتهامات جنایی، از جمله کلاهبرداری با سیم، کلاهبرداری اوراق بهادار و نقض مالی کمپین، مربوط به سقوط صرافی ارزهای دیجیتال در ۳ ژانویه تبرئه شد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا