اخبار ارز دیجیتال

FTX فروش سهام 500 میلیون دلاری شرکت هوش مصنوعی Anthropic: Report را متوقف کرد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق گزارش‌ها، خریداران متعددی به سهام FTX در شرکت هوش مصنوعی چشم دوخته‌اند که برای جمع‌آوری وجوه از طلبکاران فروخته می‌شود.

طبق گزارش‌ها، فروش سهام 500 میلیون دلاری FTX در استارت‌آپ هوش مصنوعی Anthropic به تعویق افتاده است و تلاش‌های صرافی ورشکسته ارز دیجیتال برای پر کردن حفره 2 میلیارد دلاری باقی‌مانده در ترازنامه‌اش را به تأخیر می‌اندازد.

بلومبرگ در 27 ژوئن گزارش داد که بانک سرمایه گذاری مشاوره ای FTX Parella Weinberg Partners اعلام کرده است که سهام FTX را در این ماه می فروشد، علیرغم ابراز علاقه چندین نفر برای خرید سهام FTX، بلومبرگ به نقل از افراد آشنا با این موضوع گزارش داد. این شرکت فروش را به حالت تعلیق درآورده است. از سهام آنتروپیک.

فروش سهام یک بهبود مالی قابل توجه برای FTX خواهد بود. گزارش 26 ژوئن توسط جان ری، رئیس بازسازی در FTX، گفت که 8.7 میلیارد دلار از وجوه کاربران منحرف شده است که حدود 7 میلیارد دلار آن بازیابی شده است.

پیش از تعلیق، گزارش شده است که چندین خریدار به یک قطعه از آنتروپیک FTX علاقه داشتند. در اوایل ژوئن، سمافور گزارش داد که FTX یک شرکت هوش مصنوعی را برای سرمایه‌گذاران بالقوه عرضه می‌کند.

FTX در زمان ورشکستگی در نوامبر 2022 سهام آنتروپیک به ارزش 500 میلیون دلار را در اختیار داشت، اما اکنون که رونق هوش مصنوعی در حال چرخش است، انتظار می‌رود این ارزش حتی بیشتر هم افزایش یابد.

در 23 می، آنتروپیک به ارزش 4.6 میلیارد دلاری رسید و در آخرین دور مالی خود 450 میلیون دلار جمع آوری کرد. Anthropic یک ربات چت هوش مصنوعی با نام “Claude” ارائه می دهد که ادعا می کند می تواند برای موارد مختلف از جمله فروش، خدمات مشتری و جستجوی وب استفاده شود.

در زمان ورشکستگی، سهام FTX در شرکت هوش مصنوعی یکی از بزرگترین هولدینگ‌های این شرکت بود، سرمایه‌گذاری 1.15 میلیارد دلاری در شرکت استخراج ارزهای دیجیتال Genesis Digital Assets.

مربوط: ادعای SBF مبنی بر رد اتهامات جنایی “بی معنی یا بدون اساس”: قاضی

گزارش توقف فروش چند روز پس از گزارش ری در مورد اتهامات سوء استفاده و آلوده کردن وجوه مشتریان FTX، که او ادعا کرد تا قبل از بازیابی تمام دارایی های FTX، 2 میلیارد دلار باقی مانده بود، منتشر شد.

این گزارش شامل جزئیات هزاران دلار «یارانه» بود که ادعا می‌شد به پروژه‌های خاص غیر مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده داده شده است.

این گزارش همچنین یک سرمایه گذاری ادعایی در یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر، یک سبد املاک و مستغلات 243 میلیون دلاری باهاما با کمک های مالی به سازمان های غیرانتفاعی و Gabe Bankman Freed، برادر سام بنکمن، بنیانگذار FTX را شناسایی کرد. همچنین جزئیات کمیته اقدام سیاسی که توسط . تازه سرخ شده.

Parella Weinberg Partners و Anthropic بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

مجله: بیت کوین در میامی 2023، مشکل «سکه لعنتی بیت کوین» را حل می کندنویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا