اخبار ارز دیجیتال

دیگر خرید FTX وجود ندارد: صرافی کانادایی Bitvo معامله را پس گرفت

Bitvo توانست قرارداد خرید خود را با صرافی FTX به لطف یک فرآیند طولانی تایید از سوی تنظیم کننده های محلی پس بگیرد.

صرافی ارز دیجیتال کانادا Bitvo قرارداد خرید پیش بینی شده خود با FTX را فسخ کرده و به طور مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

Bitvo در ۱۵ نوامبر اعلام کرد، سهامدار Bitvo، Pateno Payments، معاملات خرید خود را با FTX Canada و FTX Trading بر اساس شرایط قرارداد خاتمه داده است.

این شرکت تاکید کرد که تجارت آن تحت تاثیر قرار نگرفته است زیرا Bitvo هیچ گونه قرار گرفتن در معرض مادی با FTX یا شرکت های وابسته آن ندارد. عملیات تجاری Bitvo، از جمله برداشت و سپرده، دست نخورده باقی می ماند.

Bitvo همچنین تاکید کرد که در روند ورشکستگی که توسط FTX و شرکت های وابسته به آن وارد شده است، نیست. بعلاوه، Bitvo هرگز دارای توکن‌های FTX (FTT) یا «توکن‌های مشابه»، فهرست یا معامله نکرده است.

این شرکت گفت: «از زمان آغاز به کار، Bitvo به عنوان یک پلتفرم تجارت ارز دیجیتال کانادایی مستقل عمل کرده است.

“از آنجایی که Bitvo بر اساس ذخیره کامل عمل می کند، ما به مشتریان خود وام نمی دهیم. الزامات وضعیت مقرراتی Bitvo به عنوان یک […]”

همانطور که کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود، صرافی مشکل دار ارزهای دیجیتال FTX قراردادی را برای خرید Bitvo در ژوئن ۲۰۲۲ به عنوان بخشی از برنامه های توسعه خود در کانادا امضا کرده است. با این حال، زمانی که FTX موضوع یک رسوایی گسترده در صنعت شد و صرافی وجوه کاربران را به تجارت در شرکت خواهر Alameda هدایت کرد، این طرح شکست خورد.

در ۱۴ نوامبر، Bitvo رسما اعلام کرد که خرید آن توسط FTX هنوز یک معامله معلق است و بسته نشده است. این شرکت گفت: “دارایی های دیجیتال توسط اشخاص ثالث مستقل BitGo Inc. و BitGo Trust Company نگهداری می شوند که بیش از ۸۰ درصد دارایی ها در سردخانه نگهداری می شوند.”

پاملا دریپر، مدیرعامل Bitvo به کوین تلگراف گفت: “خوشحالیم که این خرید انجام نشد. می شد.” او افزود که روند منتهی به اعلام معامله در ژوئن شامل کار برای برآورده کردن شرایط بسته شدن بود که مهمترین آنها تأیید نظارتی بود.

دراپر گفت: “کمیسیون اوراق بهادار آلبرتا تنظیم کننده اصلی ما است و Bitvo و FTX با آنها کار کرده اند تا تاییدیه های لازم را دریافت کنند.”

به نظر می رسد که Bitvo موفق شده است از این معامله عقب نشینی کند، اما چندین شرکت رمزنگاری تحت تأثیر بحران FTX هستند زیرا توسط غول های رمزنگاری خریداری شده اند.

بر اساس بیانیه رسمی منتشر شده در ۱۵ نوامبر، صرافی ارزهای دیجیتال Liquid که متعلق به FTX است، برداشت فیات و ارزهای دیجیتال را در پلتفرم Liquid Global خود در ارتباط با موضوع FTX به حالت تعلیق درآورده است. FTX صرافی ژاپنی و شرکت های وابسته آن را در فوریه ۲۰۲۲ خریداری کرد.

مربوط: مدیر تصفیه باهاما اعتبار پرونده ورشکستگی FTX در ایالات متحده را رد کرد

وام‌دهنده ورشکسته رمزنگاری Voyager Digital در ۱۶ نوامبر در توییتر به اطلاع مشتریان خود در مورد تلاش‌های بازسازی خود پس از بایگانی‌های فصل ۱۱ توسط FTX و FTX US رساند و گفت که رای مشتریان پس گرفته شده و پیشنهاد شده است. او گفت که فروش نمی‌تواند ادامه یابد. وویجر در ژوئیه ۲۰۲۲ ورشکست شد و دارایی های آن توسط FTX US در سپتامبر خریداری شد.

زک دکستر، مدیرعامل FTX US، یکی دیگر از زیرمجموعه‌های FTX US که قبلاً با نام LedgerX شناخته می‌شد، همچنان به ارائه مبادلات رمزنگاری کاملاً ایمن، معاملات آتی و گزینه‌ها ادامه می‌دهد. گفت او همچنین خاطرنشان کرد که LedgerX در این پرونده ورشکستگی FTX گنجانده نشده است. دکستر در توییت دیگری در روز دوشنبه خاطرنشان کرد: “وجوه مشتریان در پلتفرم مشتقات LedgerX LLC که ۲۴/۷ در دسترس است، ایمن نگه داشته می شود.” همانطور که قبلاً گزارش شده بود، FTX US LedgerX را در یک معامله نامشخص در آگوست ۲۰۲۱ خریداری کرد.نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا