اخبار ارز دیجیتال

قیمت FTM تا ۵۰٪ بهبود می یابد زیرا Fantom باند ۳۰ ساله را نشان می دهد (بدون نیاز به فروش توکن)

تلاش‌های بنیاد Fantom برای رفع نگرانی‌ها در مورد قرار گرفتن در معرض FTX بالقوه تاکنون با قیمت FTM موفقیت‌آمیز بوده است.

Fantom (FTM) به حرکت صعودی خود در ۳۰ نوامبر ادامه داد و در میان گزارش‌هایی مبنی بر اینکه بنیاد Fantom سودهای ثابتی کسب کرده است و به مدت ۳۰ سال بدون فروش هیچ توکن FTM دارای یک باند بوده است.

مالکیت Fantom FTM از ۳% به ۱۴% افزایش یافت.

قیمت FTM نزدیک به ۱۳.۵ درصد افزایش یافت و به ۰.۲۴ دلار رسید که بالاترین رقم در سه هفته اخیر است. این رالی به عنوان بخشی از یک روند بازگشتی گسترده تر بود که از زمانی شروع شد که در ۲۲ نوامبر به ۰.۱۷ دلار رسید. این معادل ۵۰ درصد افزایش قیمت در ۸ روز گذشته است.

جالب توجه است که آندره کرونژ، معمار بنیاد فانتوم، سوابق مالی شرکت را در ۲۸ نوامبر منتشر کرد و اظهار داشت که دارایی های دیجیتالی آن به ارزش ۳۴۰ میلیون دلار است و سالانه بیش از ۱۰ میلیون دلار درآمد دارد. این افزایش پس از افشای آن افزایش یافت. بخصوص:

نوامبر ۲۰۲۲ – بیش از ۴۵۰ میلیون FTM، ۱۰۰+ میلیون دلار در استیبل، ۱۰۰+ میلیون دلار در ارزهای دیجیتال، ۵۰ میلیون دلار در غیرکریپتو. میزان حقوق و دستمزد ۷,۰۰۰,۰۰۰ دلار در سال. ۳۰ سال دیگر (بدون لمس FTM)

نمودار روزانه FTM/USD.منبع: Trading View

برخی از پروژه های رمزنگاری و بلاک چین آسیب می بینند زیرا ممکن است در معرض شرکت های شکست خورده قرار بگیرند.

به عنوان مثال، سقوط صرافی رمزنگاری FTX باعث کاهش قیمت قابل توجهی برای توکن های پروژه مانند Solana (SOL) و سرم مربوط به آن (SRM) شد. FTX و شرکت خواهرش Alameda Research از حامیان اصلی اکوسیستم Solana بوده‌اند.

عملکرد اکوسیستم سولانا در بازه های زمانی مختلفمنبع: مساری

در فوریه ۲۰۲۱، آلامدا توکن های FTM به ارزش ۳۵ میلیون دلار خریداری کرد تا به اعتبارسنجی در بلاک چین فانتوم تبدیل شود. این مواجهه ممکن است عامل اصلی ضعف FTM در اوایل نوامبر باشد، زمانی که قیمت ها تا ۳۵ درصد کاهش یافت.

کرونژ رابطه خود با FTX/Alameda را کم اهمیت جلوه داد و توضیح داد که اعتباربخش بودن او را به بخشی از بنیاد تبدیل نمی کند.

او نوشت: «بر خلاف بسیاری از رقبای ما، بنیاد دارای مقدار نسبتا کمی FTM است.

“اکثر L1های قابل مقایسه بین ۵۰ تا ۸۰ درصد از عرضه توکن را در اختیار دارند. در زمان عرضه، فانتوم کمتر از ۳ درصد را در اختیار داشت. اکنون بیش از ۱۴ درصد مالکیت داریم. ما ترجیح می دهیم توکن ها را بخریم و آنها را “نفروشیم”. برای یک “مشارکت”.

کرونژ همچنین فاش کرد که Fantom همکاری بیشتر با Alameda را در ژانویه ۲۰۲۲ بر عهده گرفته است.

نهنگ ها و ماهی های FTM جمع می شوند

داده‌های زنجیره‌ای فانتوم نشان می‌دهد که بیش از ۱ میلیون آدرس دارایی FTM در طول رکود بازار کریپتوهای مبتنی بر FTX، توکن‌ها را توزیع می‌کردند.

در همین حال، عرضه توکن‌های فانتوم توسط FTM که توسط آدرس‌های بین ۱ میلیون تا ۱ میلیون نگهداری می‌شد، در ماه نوامبر افزایش یافت که نشان‌دهنده انباشت قوی‌ترین سرمایه‌گذاران شبکه (نهنگ) و فقیرترین (ماهی) بود.

توزیع عرضه فانتوم بین آدرس هایی با تعادل FTM بی نهایت.منبع: Santimento

به عبارت دیگر، این سرمایه گذاران انتظار دارند که FTM شاهد بهبود قیمت قوی در آینده باشد.

مطالب مرتبط: از FTX بیاموزید و سرمایه گذاری در حدس و گمان را متوقف کنید

مشخصات فنی از چشم انداز صعودی حمایت می کند. اکنون شاهد افزایش نزدیک به ۲۰ درصدی قیمت FTM به ۰.۳۰ دلار هستیم. این مطابق با خط روند بالای کانال نزولی غالب توکن و میانگین متحرک نمایی ۵۰-۳ بعدی (۵۰-۳D EMA؛ موج قرمز) مطابق شکل زیر است.

نمودار قیمت ۳ روزه FTM/USD.منبع: Trading View

برعکس، آزمایش ۰.۳۰ دلار به عنوان مقاومت باعث می شود که FTM به سمت خط روند نزولی کانال نزولی نزدیک به ۰.۱۶ دلار حرکت کند، که همچنین به عنوان حمایت از جولای ۲۰۲۱ یا ۳۰ درصد کاهش قیمت نسبت به سطوح امروزی عمل می کند. ممکن است یک عقب نشینی قوی را مشاهده کنید.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا