اخبار ارز دیجیتال

FTC ChatGPT OpenAI را در بررسی تحقیقات جنایی طولانی هدف قرار می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آژانس‌های فدرال ایالات متحده می‌خواهند بدانند که آیا این ابزار خلاقانه هوش مصنوعی دارای شیوه‌های صحیح حفظ حریم خصوصی است و آیا به مصرف‌کنندگان آسیب می‌زند یا خیر.

واشنگتن پست در ۱۳ جولای گزارش داد OpenAI، سازنده چت ربات هوش مصنوعی ChatGPT و محصولات مرتبط، درخواست تحقیقات جنایی (CID) از کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) دریافت کرده است. CID بدون تاریخ است و در وب سایت روزنامه تجدید چاپ شده است. . CID شبیه احضاریه است که در آن گیرنده قانوناً موظف به ارائه اطلاعات درخواستی است.

FTC در حال بررسی است که آیا OpenAI از «روش‌های غیرمنصفانه یا فریبنده حریم خصوصی یا امنیت داده‌ها» یا «روش‌های ناعادلانه یا فریبنده در مورد خطر آسیب رساندن به مصرف‌کنندگان، از جمله آسیب به شهرت» استفاده کرده است. CID گفت که مقامات همچنین در حال بررسی این هستند که آیا جریمه برای رفتار ادعایی به نفع عمومی است یا خیر.

این سند ۲۰ صفحه ای ۴۹ سوال دقیق را برای شرکت ها مطرح می کند و ۱۷ دسته از اسناد را برای بررسی درخواست می کند. این شرکت ۱۴ روز فرصت دارد تا با وکلای FTC تماس بگیرد تا درباره نحوه پاسخگویی به درخواست FTC صحبت کند.

در CID، FTC توضیح می‌دهد که چه مدل‌های زبانی در مقیاس بزرگ در محصولات OpenAI استفاده می‌شوند، چگونه استفاده می‌شوند، چگونه محصولات مبتنی بر آنها آموزش داده می‌شوند، و چگونه دقت آنها تضمین می‌شود. من پرسیدم که آیا

مرتبط: سازمان ملل کنفرانس مطبوعاتی ربات ها را درباره وضعیت هوش مصنوعی برگزار می کند

CID همچنین در مورد سیاست های تبلیغاتی، ارزیابی ریسک، جمع آوری و حفاظت از اطلاعات شخصی، نحوه تعیین وضعیت “شخصیت عمومی” و نحوه رسیدگی به بازخوردها و شکایات سوال کرد. بسیاری از سوالات بسیار گسترده هستند. مثلا:

“با جزئیات توضیح دهید که تا چه حد اقداماتی را برای رسیدگی یا کاهش خطر این که محصول مدل سازی زبان در مقیاس بزرگ شما ممکن است اظهارات نادرست، گمراه کننده یا افتراآمیز در مورد افراد واقعی ایجاد کند، انجام داده اید. لطفاً به من بدهید.”

ChatGPT با پشتیبانی مایکروسافت، هنگامی که در ۳۰ نوامبر معرفی شد، صنعت فناوری اطلاعات را شوکه کرد. کاربران تاثیر این فناوری جدید قدرتمند را زیر سوال بردند و رقبا تلاش کردند تا به عقب برسند.

پس از واکنش اجتناب ناپذیر، بسیاری از کشورها نظرسنجی هایی را منتشر کردند. نامه ای که خواستار توقف توسعه هوش مصنوعی بود توسط ۲۶۰۰ کارشناس داخلی از جمله ایلان ماسک و استیو وزنیاک امضا شد، در حالی که سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI، در مورد ایمنی هوش مصنوعی با سنای ایالات متحده صحبت کرد.

OpenAI همچنین با چندین پرونده قضایی مواجه است. یک شکایت دسته جمعی که در دادگاه منطقه ای کالیفرنیای شمالی در ۲۸ ژوئن تنظیم شد، شرکت را به جمع آوری اطلاعات شخصی از اینترنت بدون اجازه متهم کرد. مونا آواد و پل ترمبلی، نویسندگان بازار انبوه، در ماه ژوئن از OpenAI به دلیل نقض حق چاپ شکایت کردند، در حالی که کمدین سارا سیلورمن و دو نویسنده دیگر در ماه بعد شکایتی را برای آموزش غیرقانونی “سایه” هوش مصنوعی تنظیم کردند. آنها از OpenAI و Meta به دلیل استفاده از “کتابخانه” شکایت کردند.

مجله: AI Eye: رزروهای سفر با هوش مصنوعی به طرز خنده‌داری بد هستند، ۳ استفاده عجیب از ChatGPT و پلاگین‌های رمزنگارینویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا