🚨 اخبار ارز دیجیتال

کلاهبرداری پیشرو در YouTube با افزایش ۵۰۰ درصدی در سال ۲۰۲۲: CertiK

این کلاهبرداری قربانیان را فریب می دهد تا نرم افزار ربات جعلی را دانلود کنند که هنگام تلاش برای شروع یک تراکنش، دارایی ها را به سمت پایین سوایپ می کند.

گزارش جدیدی از شرکت امنیتی بلاک چین CertiK نشان می دهد که ربات های تقلبی پیشرو در یوتیوب شتاب قابل توجهی پیدا کرده اند و تعداد ویدیوهای مشکوک تا سال ۲۰۲۲ شش برابر می شود.

CertiK در گزارش اول دسامبر خود توضیح داد که چگونه موجی از کلاهبرداری از ربات های خط مقدم وعده بازدهی رایگان تا ۱۰ برابر در روز را می دهد، اما در نهایت وجوه مردم را به سرقت می برد. ما در حال بررسی هستیم که آیا چنین خواهد شد یا خیر.

قابل ذکر است، تجزیه و تحلیل CertiK نشان می دهد که ۸۴ درصد از ویدیوهای یوتیوب که از «ربات های پیشرو» نام می برند، تقلبی هستند و این تعداد از ۲۸ ویدیو در سال ۲۰۲۱ به ۱۶۸ ویدیو در سال ۲۰۲۲ به ۵۰۰ ویدیو افزایش می یابد. درصد افزایش یافته است.

“همه این ویدئوها یک موضوع مشترک دارند: کدهای رایگان و درآمدهای کلان. دوندگان موفق کدهای رایگان را در سایت های رسانه های اجتماعی توزیع نمی کنند، آنها آنها را به صورت عمده در انجمن های زیرزمینی می فروشند.”

خود کلاهبرداری معمولاً قربانیان را فریب می دهد تا نرم افزار ربات جعلی را دانلود کنند که برای سوایپ دارایی ها هنگام تلاش برای شروع یک تراکنش اولیه طراحی شده است.

حتی اگر کلاهبردار نباشند، ربات‌های پیشرو مشکلاتی ایجاد می‌کنند. زیرا در شرایط خاص، توسعه دهندگان می توانند مزیت مشخصی نسبت به سایر معامله گران ارزهای دیجیتال داشته باشند.

ربات معمولاً بلاک چین را برای تراکنش‌های تایید نشده اسکن می‌کند، هزینه‌های گاز بیشتری را قبل از آن تراکنش پرداخت می‌کند و «در اصل آن را شکست می‌دهد و تمام سود ارائه شده را معامله می‌کند».

در این گزارش، “۱۵۰۰۰ دلار ربات رمزنگاری در حال اجرا به بیرون درز کرد! سود)”.

البته بخش نظرات ویدیو مملو از نظرات ربات های بی شماری است که محتوا را ستایش می کنند، بنابراین نظرات واقعی که زنگ خطر را به صدا در می آورند در سر و صدا مدفون می شوند.

نمونه ای از یک نظر معمولی که در یک ویدیوی تقلب ربات خط مقدم دیده می شود. منبع: CertiK

همانطور که کوین تلگراف در ۲۲ نوامبر گزارش داد، یک ویدیوی دیپ فیک با استفاده از شباهت سام بنکمن-فرید به قصد کلاهبرداری از افرادی که تحت تأثیر ورشکستگی FTX قرار گرفته بودند، در فضای مجازی منتشر شد. این روزها گزارش های کلاهبرداری بیداد می کند.

مربوط: اکسپلویت ها و اکسپلویت های متاورس در سال ۲۰۲۳ افزایش خواهند یافت: کسپرسکی

CertiK گزارش دیگری را در ۱۷ نوامبر منتشر کرد که در آن بیان کرد که کلاهبرداران ارزهای دیجیتال از هویت های خریداری شده در بازار سیاه برای استفاده از نام و چهره خود برای پروژه های غیرقانونی استفاده می کنند. CertiK که “بازیگر حرفه ای KYC” نامیده می شود، متوجه شد که شناسه آنها را می توان با حداقل ۸ دلار خریداری کرد.

در Reddit در ۱ دسامبر، اعضای انجمن r/Metallica همچنین جریان زنده جعلی Metallica را با حضور همه اعضای گروه پرچم‌گذاری کردند و آن را به یک کلاهبرداری هدیه ارز دیجیتال مرتبط کردند.

برخی از اعضا حتی ادعا کردند که الگوریتم یوتیوب ویدیوها را در توصیه های برتر توصیه می کند.

نظرات به r/Metallica: Reddit

نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا