اخبار ارز دیجیتال

از نیویورک تایمز تا WaPo، رسانه ها فاقد بانکمن-فرید هستند

به نظر می‌رسد رسانه‌های اصلی نمی‌توانند از ابلهی درباره بنیانگذار شرمنده FTX دست بردارند.

Bankman-Fried علناً اعتراف کرد که FTX سپرده های مشتریان را به صندوق سرمایه گذاری خواهر FTX، Alameda Research قرض داده است، اما آن را به عنوان یک اشتباه ناشی از “برچسب گذاری داخلی گیج کننده” توصیف کرد. شرایط و ضوابط FTX به وضوح بیان می کند که وجوه مشتریان هرگز به سایر مؤسسات مالی قرض داده نمی شود و توسط FTX برای تجارت خود استفاده نمی شود. سام در یک توییت که اکنون حذف شده است، اظهار داشت: “ما در دارایی های مشتری (حتی در خزانه) سرمایه گذاری نمی کنیم.”

بازار گسترده‌تر کریپتو در پاسخ به قرمزی وارد شد، به طوری که دیگر پیشگامان صنعت اکنون دارایی‌هایی در Genesis، Grayscale و FTX یا بسیاری دیگر که از Alameda Research وام گرفته بودند، در اختیار دارند. شرکت‌ها با گسترش شیوع بیماری با خطر ورشکستگی مواجه می‌شوند.

مربوط: FTX و Sam Bankman-Fried Drops ممکن است برای ارزهای دیجیتال خوب باشد

مدیر عامل جدید FTX، جان ری سوم، در اسناد دادگاه گفت: در همان اسناد دادگاه، FTX اعتراف می کند که ممکن است بیش از یک میلیون طلبکار داشته باشد که اکثر آنها SBF دارایی هایی را به دست آورده و برای تجارت اختصاصی خود به Alameda Research وام داده است.

در پی اقدامات بانکمن-فرید، وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز، واشنگتن پست، فوربس و بسیاری دیگر از رسانه های جریان اصلی رسوایی FTX و فروپاشی دستکش های کودک را پوشش دادند و از ارائه گزارش خودداری کردند. بسیار وحشتناک. به دلیل استفاده و سوء استفاده از وجوه مشتری با بانکمن-فرید و حلقه درونی او تماس بگیرید.

در عوض، این نشریات تا حد زیادی فاجعه FTX را به عنوان مجموعه ای از اشتباهات صادقانه توسط کارآفرینان بیش از حد جاه طلب و عجیب و غریب که به یک جنبش موثر نوع دوستانه چسبیده اند. Bankman-Fried و، و افراد خودی مانند Caroline Ellison، مدیر عامل سابق Alameda Research، که به سادگی تلاش می کردند. برای انجام کارهای خیر برای دنیا، نمی توانند آرزوهای خیرخواهانه خود را برآورده سازند.

به عنوان مثال، وال استریت ژورنال مقاله ای را منتشر کرد که عمدتاً بر امور بشردوستانه بانکمن فرید متمرکز بود، اما این واقعیت را که او از سرمایه مشتری سوء استفاده کرده بود، کم اهمیت جلوه داد.

بانکمن-فرید گفت که والدین استاد حقوقش علاقه به سودگرایی را در او القا کردند. او گفت که به دلیل نگرانی از رنج حیوانات در مزارع کارخانه، خوردن گوشت را متوقف کرده است.

WSJ همچنین به بنیاد FTX و صندوق آینده آن (بازوی غیرانتفاعی FTX) پرداخت و در مورد اینکه چه تعداد از کمک های مالی وعده داده شده دیگر جمع آوری نمی شود، بحث کرد.

مربوط: آیا SBF با سوء مدیریت FTX مواجه خواهد شد؟ روی آن حساب نکنید

سقوط امپراتوری Bankman-Fried بسیار فراتر از پایگاه اصلی آن در باهاما و از طریق دانشگاه‌ها و آزمایشگاه‌های پیشگام در سراسر جهان است. […] به گفته افرادی که با این موضوع آشنا هستند، FTX هنوز در حال وام گرفتن بود که سقوط کرد. ”

وال استریت ژورنال هرگز اقدامات بانکمن-فرید را محکوم نکرده است. ما در مورد میلیون‌ها دلار از دست رفته به موسسات خیریه صحبت کردیم، اما به میلیاردها دلار سرقت شده از مشتریان FTX که سپرده‌هایشان امن بود اشاره نکردیم.

به طور مشابه، واشنگتن پست گزارش داد که پس از یک بیماری همه گیر جهانی در سال 2020، سم بنکمن فرید و برادرش گیب می خواستند تغییری ایجاد کنند:

بر اساس بررسی واشنگتن پست از افشای لابی‌ها، سوابق فدرال و سایر منابع، برادران و شبکه آنها پروژه‌های تحقیقاتی، کمپین‌ها و کمپین‌هایی را با هدف بهبود امنیت زیستی و جلوگیری از همه‌گیری بعدی و سایر ابتکارات حداقل 70 میلیون دلار پس از اکتبر 2021 اهدا می‌کنند. .

این نشریه این واقعیت را حذف کرد که کمک های خیریه در واقع از طریق پولی که SBF از مشتریان دریافت کرده بود تأمین می شد.

اما فروپاشی ناگهانی FTX، که جمعه گذشته پس از گزارش‌هایی مبنی بر استفاده از وجوه مشتریان برای حمایت از شرکت‌های تجاری خواهر، اعلام ورشکستگی کرد، انتظار می‌رود که برنامه‌های پیشگیری از بیماری همه‌گیر برادران را نابود کند.

متأسفانه، عواقب FTX بسیار فراتر از تأثیر منفی بر بودجه پیشگیری از بیماری همه گیر است. میلیون ها نفر با اعتماد به FTX برای ذخیره ارزهای رمزنگاری شده خود، پول خود را از دست داده اند. شرکت هایی که از FTX برای نگهداری وجوه شرکت خود استفاده می کنند اکنون ورشکسته شده اند. صندوق‌های تامینی، سرمایه‌های مخاطره‌آمیز و پلت‌فرم‌های مالی متمرکز، همگی به شدت آسیب دیده‌اند، به طوری که برخی از سرمایه‌گذارانی که در غیر این صورت عملکرد بهتری از بازار داشتند، به دلیل سوء استفاده از وجوه با ضرر 50 درصدی مواجه شدند.

شاید وحشتناک ترین گزارش از نیویورک تایمز باشد. در یکی از آثار پاف که به شدت مورد انتقاد قرار گرفت، نویسنده تصویری از یک کارآفرین جاه طلب اما خطاکار اما به طور قانونی خطاکار ترسیم کرد. آنها توصیه کردند که کمی نظارت بیشتر یا یک تیم بزرگتر می توانست از این اشتباهات پرهزینه جلوگیری کند. آنها حتی SBF را به عنوان بشردوستی توصیف کردند که جاه طلبی های بشردوستانه اش بیش از حد بزرگ شده بود.

Bankman-Fried یک بشردوستانه جاه طلبانه ایجاد کرده است، در ده ها شرکت ارزهای دیجیتال دیگر سرمایه گذاری کرده است، سهام شرکت تجاری رابینهود را خریداری کرده و به کمپین های سیاسی کمک مالی کرده است، حتی در حالی که به کاهش مشاغل ادامه می دهد. او در مصاحبه ای میلیاردها دلار به ایلان ماسک پیشنهاد داد. با رسانه ها برای تصاحب توییتر غول سرمایه گذاری کنید. بانکمن-فرید گفت: “ما می خواهیم کمتر بخوریم.”

مطبوعات کاملاً تهاجمی، مدیر عامل سابق محصور شده را به‌عنوان بسیار شلوغ و بیش از حد کار کرده به تصویر کشیدند که نمی‌تواند به درستی بر آنچه در شرکتش می‌گذرد نظارت کند.

FTX و Alameda Research به عنوان مرتبط نزدیک توصیف می شوند. با این حال، به عنوان یک شخص مرتبط که نیاز به محدودیت های واضح برای انجام تجارت با یکدیگر دارد، فهرست نشده است. زمانی که دارایی های FTX در درجه اول سرمایه مشتری است، هرگز مناسب نبود که بین دو طرف سرمایه گذاری شود.

مربوط: داستان من از گفتن “من به شما گفتم” به SEC در FTX

در یک پست بعدی، نیویورک تایمز به کمک های سیاسی و بشردوستانه SBF پرداخت و این کارآفرین که اکنون رسوا شده است را به عنوان دومین کمک کننده بزرگ دموکرات پس از جورج سوروس توصیف کرد و از سیاست و مقررات انتقاد کرد.

بانکمن-فرید گفت، شبکه‌ای از کمیته‌های اقدام سیاسی، سازمان‌های غیرانتفاعی و شرکت‌های مشاوره که توسط FTX یا مدیران آن تأمین مالی می‌شوند، با سیاستمداران، تنظیم‌کننده‌ها و دیگران در مسیر سیاست در دادگاه تماس گرفته‌اند. با هدف تبدیل شدن به صدای معتبر ارزهای دیجیتال. در حالی که مقررات را شکل می دهد. طبق مصاحبه‌ها، تبادل ایمیل و چت‌های گروهی رمزگذاری‌شده که توسط نیویورک تایمز مشاهده شده است، برای مقاصد صنعتی و دیگر.

در بحث کمک‌های بی‌شمار او، مقاله هرگز روشن نکرد که بودجه سخاوتمندانه بانکمن-فرید از کجا تامین شده است. هیچ اشاره ای به این وجود ندارد که FTX و Alameda اکنون ورشکسته شده اند و زندگی بسیاری در حال نابودی است. وجوه دزدیده شده از کاربران برای حمایت از ارزش سهام FTX یا قیمت FTT سپس برای کمک های مالی و خیریه استفاده می شود.

فوربس مقاله مشابهی در مورد آنتاگونیست دیگری در سقوط FTX نوشت، مدیر عامل سابق Alameda Research، Caroline Ellison. با ادای احترام به مدیر اجرایی اخراج شده آغاز شد:

کارولین الیسون، مدیر عامل آلامدا ریسرچ، عاشق هری پاتر است، یک آگنوستیک از فلسفه سیاسی و ریاضیدانی است که ریسک های بزرگی می کند. او همچنین یکی از بازیکنان حامی در فاجعه FTX Sam Bankman-Fried است.

این مقاله می گوید که چگونه او از یک دانشجوی ممتاز در دانشگاه استنفورد به کار برای تحقیقات Alameda ارتقا یافت و در نهایت زمام یک شرکت تجاری اختصاصی را به دست گرفت. در مورد میل او به ریاضیات، تعدد جنسی و البته نوع دوستی موثر بحث می‌کرد. همچنین پیشنهاد می‌کرد که او ممکن است قربانی سقوط آلامدا باشد:

بسیاری از کسانی که در دفاع از الیسون جمع شده اند، در Urbit، یک پلت فرم همتا به همتا جمع شده اند. […]یکی از حامیان آنلاین او به فوربس گفت. آنها فکر می کنند که الیسون به گونه ای تنظیم شده است که یک فاسد باشد، مدعی هستند که مدیر عامل سابق سام ترابوکو که به تمسخر او را “سام تاباسکو” می نامند، پشت انفجار آلامدا بوده است.

فوربس اشاره کرد که الیسون می‌تواند از هنگ کنگ به دبی فرار کند، اما در مورد مسئولیت‌پذیری مدیرعامل سابق کاری انجام نداد.

رسانه های جریان اصلی باید نسبت به استانداردهای بالاتر روزنامه نگاری نسبت به آنچه در این مقاله دیده ایم پاسخگو باشند. بسیاری از خبرگزاری ها صداقت گزارش های خود را به خطر می اندازند، شاید به این دلیل که خبرنگاران آنها در سیاست های چپ گرای بانکمن-فرید سهیم هستند.

واضح است که نفوذ Bankman-Fried بسیار فراتر از صنعت ارزهای دیجیتال و رسانه های اصلی است. برای افشای حقیقت کامل، ما به روزنامه‌نگاری شهروندی قوی‌تری نیاز داریم که به طور جمعی تأیید کند که میلیاردر سابق مسئول اعمال خود است.

متیو لیو Origin Protocol یک پلتفرم بلاک چین است که NFT و DeFi را از طریق دو محصول شاخص، Origin Story (story.xyz) و Origin Dollar (ousd.com) به توده‌ها می‌آورد. کارآفرین سریالی که قبلاً شرکت PriceSlash (خرید شده توسط BillShark) و Unicycle Labs را تأسیس کرده بود. او قبل از خرید یوتیوب توسط گوگل یکی از نخست وزیران یوتیوب بود و همچنین معاون محصول برای Qwiki (خرید شده توسط Yahoo!) و Bonobos (خرید شده توسط Walmart) بود. او اولین بیت کوین خود را در سال 2012 خرید و در سال 2014 در فروش جمعی اتریوم شرکت کرد.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

بنیانگذار FTX Sam “SBF” Bankman-Fried پس از اینکه صرافی او با بحران نقدینگی شدید روبرو شد و نتوانست در لحظه آخر تسکین پیدا کند، برای فصل 11 ورشکستگی داد. ورشکستگی میلیون ها سرمایه گذار را تحت تأثیر قرار داده و بسیاری از سبدها را به طور کامل از بین برده است.

نویسنده: Matthew Liu

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا