اخبار ارز دیجیتال

از برنی مدوف تا بانکمن فرید: ماکسیمالیست های بیت کوین تایید شده اند

شباهت های کافی بین سم بنکمن-فرید و برنی مدوف وجود دارد. در جنبه مثبت، هر دو مرد این واقعیت را برجسته کردند که حداکثر گرایان بیت کوین از طرح های پونزی مصون هستند.

مدت ها قبل از بیت کوین (BTC)، برنی مدوف در صدر بزرگترین و طولانی ترین کلاهبرداری تاریخ قرار داشت. مدیرعامل سابق صرافی کریپتو FTX، سم “SBF” بانکمن-فرید، رشد و نزول بلادرنگ در مقایسه سریع بود. به بهانه‌های واهی سازمان‌هایی ایجاد کنید، با افرادی که در موقعیت‌های معتبر هستند روابط برقرار کنید، از مشتریان کلاهبرداری کنید، تا زمانی که ممکن است زنده بمانید و سعی کنید گرفتار نشوید.

مشاوران مدوف در اواخر نوامبر و اوایل دسامبر ۲۰۰۸ با مشکلات «نقدینگی» مواجه شدند و صندوق نتوانست تقاضای بازخرید مشتریان را برآورده کند. در ظاهر، زمان بندی سه ماهه چهارم سقوط مدوف بیش از یک دهه پیش به طرز وحشتناکی شبیه به سقوط FTX در سال ۲۰۲۲ است. بیت کوین ها برای اهرم چیزهای دیگر استفاده نمی شوند، بنابراین بیت کوین هایی که کلیدها را در دست دارند، «مشکلات نقدینگی» را تجربه نخواهند کرد. این سخت ترین پول است تا زمانی که تحت کنترل صاحب واقعی آن باشد.

حتی در آستانه سقوط، مدوف قصد داشت به خانواده و دوستانش پاداش اولیه ۱۷۳ میلیون دلاری بپردازد. من اعتراف کردم. در بسیاری از موارد، این رقم تنها کسری از کلاهبرداری هایی است که FTX به آن متهم شده است. حداکثر گرایان بیت کوین همچنان به جامعه یادآوری می کنند که نمی توان به درآمدها، متولیان شخص ثالث و انسان ها اعتماد کرد.

پسران مدوف تقریباً بلافاصله با وکیل خود تماس گرفتند و او به آنها توصیه کرد با مقامات فدرال تماس بگیرند. مدوف در ۱۱ دسامبر، یک روز پس از کشف کلاهبرداری توسط آژانس های فدرال، دستگیر شد.

مربوط: نتیجه پیگرد قانونی SBF می تواند تعیین کند که IRS چگونه با ضررهای FTX برخورد می کند.

در ۸ نوامبر، Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس در توییتر اعلام کرد که قصد دارد در این مدت FTX بخرد، اما به سرعت تصمیم خود را تغییر داد، که منجر به مشکلات “نقدینگی” با FTX شد. حداکثر گرایان بیت کوین یا سر خود را در کمال ناباوری تکان دادند و می دانستند که این فقط یک مسئله زمان است و یا به سادگی به زندگی خود ادامه می دهند. بسیاری از ماکسیمالیست‌ها به احتمال زیاد بخشی از Mt. Gox بودند، که حدود ۸۰٪ از کل BTC را در زمان نقض در گردش داشت. برای برخی از علاقه مندان به بیت کوین، «تنگ بیدارباش» یک مراسم تاسف بار است. FTX بسیاری از ماکسیمالیست های جدید بیت کوین را ایجاد می کند

در ماه دسامبر، SBF در باهاما دستگیر شد. من به عنوان یک نویسنده و محقق، مطمئن هستم که به زودی همبستگی ها در رابطه با زمان دستگیری مدوف در ۱۱ دسامبر ۲۰۰۸ شناسایی و بررسی خواهد شد.

او ممکن است منعکس کننده حکم مدوف باشد که در زرادخانه محکومیت با ۱۵۰ سال زندان مواجه شد، زیرا SBF تحت «معاهده بین ایالات متحده و باهاما» با استرداد به ایالات متحده مواجه است. این باورها عبارتند از:

 • ۴۰ سال در دو مورد پولشویی بین المللی
 • ۲۰ سال برای یک مورد کلاهبرداری اوراق بهادار
 • ۲۰ سال در هر کلاهبرداری ایمیل
 • ۲۰ سال برای یک پرونده کلاهبرداری سیمی
 • ۲۰ سال برای هر اظهارنامه نادرست به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده
 • ۱۰ سال برای هر پولشویی
 • ۵ سال برای هر مورد کلاهبرداری مشاور سرمایه گذاری
 • ۵ سال برای هر اظهارات نادرست
 • ۵ سال برای یک اتهام شهادت دروغ
 • ۵ سال برای هر سرقت از طرح مزایای کارکنان

برای ارائه برخی دیدگاه ها، در اینجا طولانی ترین احکام کلاهبرداری مالی اخیر آورده شده است:

 • شالوم وایس (۸۴۵ ساله)
 • نورمن اشمیت (۳۳۰ ساله)
 • برنی مدوف (سن ۱۵۰)
 • فردریک براندو (۵۵ ساله)
 • چارلز لوئیس، ادواردو ماسفلر، چارانا مک فارلند و لنس پولسن در رده پنجم قرار گرفتند.

بر اساس اسناد انتشار محدود در زمان انتشار، SBF ممکن است نام او را در پنج مورد بالا درج کند. با توجه به اینکه، در میان سایر اتهامات، مشارکت سیاسی او ممکن است بر انتخابات سیاسی ایالات متحده تأثیر داشته باشد، این عادلانه خواهد بود.

مربوط: زمان آن فرا رسیده است که طرفداران کریپتو حمایت از فرقه های شخصیتی را متوقف کنند

شماره زندانی مدوف ۶۱۷۲۷-۰۵۴ بود. توجه داشته باشید که این اعداد ۸ رقمی با فاصله عجیب و غریب نشان دهنده شماره حساب، سوابق بایگانی SEC یا کدهای مالی مخفی نیستند. این شماره، شماره زندانی سابق مدوف در مرکز اصلاح و تربیت فدرال در باتنر بود.

وقتی زمان فرا برسد، SBF ممکن است با یک عدد مشابه به جای نام سه حرفی (“SBF”) به یاد بیاورد. زمان نشان خواهد داد. به یاد داشته باشید، مدوف اعتراف به گناه کرد، هنوز ۱۵۰ سال محکوم شد و در نهایت در بازداشت درگذشت.

بیت کوین > رشوه

بگذارید واضح بگویم، این کلید یا سکه شما نیست.

پول و بیت کوین خود را که به سختی به دست آورده اید به اشخاص ثالث «معتمد» ندهید. چه SBF یک روز را در زندان سپری کند یا چندین عمر، آینده SBF برای حداکثرگرایان بیت کوین معنایی ندارد. در واقع، اگر SBF آزادانه راه برود، این رویداد تنها طرح بزرگتر پونزی را تایید می کند که بیت کوین ها با آن آشنا هستند.

حداکثر گرایان بیت کوین به موعظه خود ادامه می دهند و رویدادهایی مانند فروپاشی FTX (در میان بسیاری از صرافی های دیگر) به طرز دردناکی یادآور سخنان ناکاموتو است که شروع به معرفی برگه سفید بیت کوین کرد. نقش یک شخص ثالث قابل اعتماد. […] در حالی که این سیستم برای اکثر تراکنش‌ها به خوبی کار می‌کند، اما هنوز دارای نقاط ضعف ذاتی در مدل‌های مبتنی بر اعتماد است. “

هنگام بررسی طمع، عدم همدلی و فساد کلی که انسان ها در طول تاریخ شاهد آن بوده اند، درس های زیادی باید آموخته می شد. و همانطور که رویدادهایی به این بزرگی آشکار می شوند، اعتماد یا فقدان آن در قلب هر شکستی قرار دارد.

ارزش بازار بیت کوین از ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۳. منبع: CoinMarketCap

مدل اثبات کار بیت کوین – شامل اما نه محدود به ایجاد تراکنش ها، ثبت مهرهای زمانی، تنظیم نرخ هش، پخش گره ها از طریق شبکه، تشویق های پاداش، انجام تأیید، رمزگذاری حریم خصوصی، و غیره – راه حلی است که بسیاری از علاقه مندان بیت کوین دارند. بیا تا بپذیری اعتماد در پروتکل هاست نه افراد. بارها و بارها، دنیاهای شکسته و بازیگران بدخواه ادعای سیستم های غیرقابل اعتماد می کنند.

مربوط: از نیویورک تایمز تا WaPo، رسانه ها فاقد بانکمن-فرید هستند

مهم نیست که سیستم مالی آینده، صرافی یا «ارز رمزنگاری» چقدر خوب تنظیم، طراحی یا مهندسی شده است، همه آنها نقاط شکست یکسانی دارند. این فطرت و طمع انسان است.

علاقه مندان به بیت کوین از این موضوع آگاه هستند و بیت کوین همچنان به عنوان بدیهی ترین راه حل ظاهر می شود زیرا بسیاری از کلاهبرداری های مالی چه به طور مستقیم یا غیرمستقیم تحت تأثیر قرار می گیرند.

شکست FTX تعجب آور نیست و همچنین ارتباطی بالقوه بین SBF و مقامات ارشد نیست. این واقعیت که مجازات ممکن است با جرم مطابقت نداشته باشد نیز تعجب آور نیست. در واقع، حداکثرگرایان تشخیص می‌دهند که بیت‌کوین مدت‌ها پس از نشستن گرد و غبار SBF وجود خواهد داشت. وارد کردن طرح بعدی Ponzi – ماکسیمالیست‌های بیت‌کوین مصون به نظر می‌رسند.

کنت مایسینگر استاد حقوق در دانشگاه باپتیست کالیفرنیا. او مدرک لیسانس خود را از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، سن برناردینو، و دکترای حقوقی را از دانشکده حقوق دانشگاه ایالتی غربی گرفت.
دکتر لیست سیمنیانوفسکی استاد مدیریت دولتی در دانشگاه باپتیست کالیفرنیا. دکترای خود را از دانشگاه لا بان دریافت کرد.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Dr. Riste Simnjanovski & Kenneth Minesinger

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا