اخبار ارز دیجیتال

از Batsignal تا بیت کوین: اتحادیه اروپا “قرص نارنجی” را به بانک ها پرتاب می کند زیرا اتحادیه اروپا مقررات ارزهای دیجیتال را تحت فشار قرار می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

لوگوی بیت کوین در ساختمان بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت روشن شده است زیرا علاقه مندان به بیت کوین از بانکداران می خواهند تا در مورد بیت کوین تحقیق کنند.

“سیگنال ادامه می یابد، و او ظاهر می شود. همیشه همینطور بوده است. درست است.” در دنیای کمیک دی سی، بتمن همیشه برای نجات روزی که احضار می شود، ظاهر می شود.

علاقه مندان به بیت کوین در آلمان این هفته تاکتیک مشابهی را اتخاذ کردند و لوگوی برجسته ارزهای دیجیتال را با پیام “مطالعه بیت کوین” در کنار ساختمان بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت مزین کردند. به طور گسترده در رسانه ها به اشتراک گذاشته شد، طرفداران برجسته بیت کوین (BTC) و پروفایل های مختلف شرکت مورد تشویق قرار گرفتند. نمایشگر.

مصرف “قرص نارنجی” به ویژه با توجه به اینکه بخش بانکداری جهانی پس از سقوط موسسات بزرگی مانند بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر در ایالات متحده در کانون توجه قرار دارد، مناسب است.

در همین حال، نمایندگان پارلمان اروپا قانون جدیدی را با تمرکز بر مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم تصویب کردند. قوانین جدید بالقوه ای را برای اعمال الزامات KYC برای خدمات مالی سنتی و مرتبط با رمزنگاری تعیین می کند.

علاوه بر این، قانون‌گذاران به دنبال محدود کردن پرداخت‌های نقدی و ارزهای دیجیتال برای کالاها و خدماتی هستند که مشتریان را شناسایی نمی‌کنند. طبق این پیش نویس، مقررات پرداخت نقدی برای تراکنش های ارزهای دیجیتال را به حداکثر 7000 یورو و در صورت ناشناخته بودن هویت کاربر به 1000 یورو محدود می کند.

مرتبط: سقوط بانک سیلیکون ولی دلایل زیادی دارد، اما رمزارز یکی از آنها نیست.

این قوانین جدید پیشنهادی جدا از لایحه قریب الوقوع پارلمان اروپا برای بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) است که قرار است در سال 2024 برای تنظیم بازار ارزهای دیجیتال اروپا لازم الاجرا شود. مجموعه ای از قوانین و دستورالعمل ها برای این منظور پیشنهاد شده است. .

لیام مورفی، مدیر عامل EMEA در Wachsman، به کوین تلگراف گفت که لایحه AML-CFT که در 28 مارس تصویب شد، شکاف مبارزه با پولشویی، تامین مالی تروریسم و ​​فرار از تحریم ها در اتحادیه اروپا را کاهش می دهد. قوانین برای پر کردن

“این یک مسیر خط مشی مجزا از MiCA است، اما مانند بسیاری از اقدامات سیاستی، مقداری متقاطع وجود دارد. شما باید مراقب باشید.”

مورفی اضافه کرد که او همچنین به دنبال شفاف‌سازی بیشتر در مورد اینکه آیا محدودیت‌ها در تراکنش‌های ارز دیجیتال فقط برای تراکنش‌های تجاری اعمال می‌شود و نه برای نقل و انتقالات شخص به شخص.

با توجه به اینکه Waxman به تعدادی از ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال به عنوان یک شرکت مخابراتی خدمات می دهد، مورفی گفت که صاحبان صنعت معتقدند می توان از مقررات برای کمک به صنعت برای دستیابی به پتانسیل کامل خود استفاده کرد.

“نوآوری، به دلیل ماهیت خود، غیرقابل پیش بینی است. ما در حال تجربه یک انقلاب دیجیتالی هستیم، و قوانین بیش از حد و مقررات کمتر در خطر واقعی هستند.”

اروین بورودر، عضو ارشد سیاست انجمن بلاک چین اروپا نیز در مورد تأثیر لایحه پارلمان اروپا بر پرداخت‌های ارزهای دیجیتال با کوین تلگراف صحبت کرد.

او استدلال کرد که اگرچه شفاف سازی مفاد AML/CTF مورد استقبال قرار می گیرد، استانداردهای دوگانه همیشه برای پرداخت های رمزنگاری اعمال شده است.

ولودر گفت که نمایندگان پارلمان اروپا قبلاً نیاز به گذراندن CASP برای فرآیند KYC را طبق بخش 59a، با توجه به بازخورد صنعت، به تعویق انداخته‌اند، زیرا این کار غیرضروری طاقت‌فرسا بود.

ارزش معاملات رمزنگاری نشان می‌دهد که از دیدگاه AML/CTF، معاملات کریپتو هفت برابر ریسک‌تر از معاملات نقدی است، که در مقایسه با داده‌های موجود در مورد پولشویی جهانی ثابت است.

همچنین تعیین اینکه چگونه خدمات ارزهای دیجیتال مانند پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز توسط قوانین جدید بالقوه اداره می‌شوند، دشوار است.

MiCA «مالی کاملاً غیرمتمرکز» را از محدوده خارج کرد زیرا تعیین زنجیره مسئولیت اغلب دشوار است.

Voloder یک مثال است با توجه به اینکه پلتفرم‌های DeFi ممکن است دارای یک رابط «رو به مشتری» باشند، اما فعالیت اقتصادی واقعی در قراردادهای هوشمندی انجام می‌شود که «انتزاعی و مستقل از لایه رابط» هستند.

این نشان می‌دهد که استراتژی‌ها تا حد محدودیت‌های صنعت شکل می‌گیرند که می‌تواند مسئولیت‌ها و تعهدات گزارش پیش‌فرض را به فضای DeFi، از جمله NFT، بیاورد.

قانون متمرکز بر AML، رمزارزها را تحت اختیار خود برای تجارت در سراسر اروپا قرار می دهد. در همین حال، فضای کریپتوکارنسی توجه گسترده‌ای را به شکست‌های اخیر بخش بانکداری سنتی معطوف کرده است. تنها سوالی که برای پاسخ باقی مانده این است که در حال حاضر کدام صنایع نیاز به بررسی بیشتر دارند.

مجله: از هر 10 فروش NFT، 4 مورد جعلی است: یاد بگیرید که چگونه علائم تجارت شستشو را تشخیص دهیدنویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا