🚨 اخبار ارز دیجیتال

فاجعه تعویض سیم کارت Friend.tech همچنان ادامه دارد زیرا کلاهبرداران ۳۸۵۰۰۰ دلار در اتر دریافت می کنند

کلاهبرداران با افشای شماره تلفن همراه شما به راحتی می توانند حساب کاربری friends.tech شما را در معرض خطر قرار دهند.

گزارش شده است که یکی از کلاهبرداران توانست در کمتر از ۲۴ ساعت در میان هک تعویض سیم کارت که ظاهراً کاربران friend.tech را هدف قرار داده بود، اتر (ETH) به ارزش تقریبی ۳۸۵۰۰۰ دلار را سرقت کند.

در ۵ اکتبر، کارآگاه بلاک‌چین ZachXBT گزارش داد که همان کلاهبردار ۲۳۴ ETH را در ۲۴ ساعت گذشته با تعویض سیم‌کارت‌های چهار کاربر مختلف friend.tech سرقت کرده است.

تمام حرکات زنجیره‌ای دارایی‌های کریپتو به همان هکری بازمی‌گردد که حساب‌های چهار قربانی را به خطر انداخت.

یکی از قربانیان یک سری حملات اخیر تعویض سیم کارت گزارش شده است ارسال شده بعد از حمله، این را برای X (توئیتر) فرستادم:

سیم کارتم را تعویض کردم. ظاهراً آن مرد توانسته این کار را از فروشگاه اپل انجام دهد و به آیفون SE تغییر داده است. کلید من را نخرید، آن کیف پول در خطر است.»

کاربر X “King Mugaga” گزارش حمله ای که آنها را هدف قرار داده بود در زمان واقعی رخ داد و آنها با ارسال پستی به X که در حال تماشای این اتفاق هستند، سیم های بدشان را تعویض می کنند، درخواست کمک کردند. در همین حال، یکی دیگر از کاربران X ‘holycryptoroni’ تایید کرد که مورد حمله مشابهی قرار گرفته است. غمگین “ببخشید، مجبور شدم آن را جایگزین کنم.”

در اوایل این هفته، چهار کاربر دیگر Friend.tech ادعا کردند که حساب‌هایشان در نتیجه تعویض سیم‌کارت یا حمله فیشینگ به خطر افتاده است و در مجموع حدود ۱۰۹ ETH به سرقت رفته است.

Friend.tech به کاربران اجازه می دهد “کلیدهای” شخصی را خریداری کنند که امکان دسترسی به اتاق های چت خصوصی با افراد را فراهم می کند.

کلاهبرداری تعویض سیم کارت زمانی اتفاق می افتد که کلاهبرداران به شماره تلفن قربانی دسترسی پیدا کرده و از آن برای کسب مجوز و دسترسی به حساب های رسانه های اجتماعی و ارزهای دیجیتال استفاده می کنند.

منیفولد تریدینگ شرکتی است که ابزارهایی برای اکوسیستم می سازد. برآورد کردن این بدان معناست که ۲۰ میلیون دلار از مجموع ۵۰ میلیون دلار قفل شده Friend.tech ممکن است در خطر باشد. این پلتفرم از این پلتفرم خواست تا اقدامات امنیتی حساب خود را با فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای (۲FA) تقویت کند.

مربوط: حمله تعویض سیم کارت چقدر آسان است؟ در اینجا نحوه جلوگیری از آن آورده شده است

علاوه بر این، X در واکنش به هک شدن حساب کاربری ویتالیک بوترین به دلیل حمله تعویض سیم‌کارت در ماه سپتامبر، اقدامات امنیتی دو مرحله‌ای را برای جلوگیری از لو رفتن شماره تلفن‌های همراه ارائه کرده است. انجام شده.

نماینده 0xfoobar، موسس و مدیر عامل یک شرکت امنیتی کیف پول، به مردم توصیه کرد که شماره تلفن خود را از حساب های رسانه های اجتماعی خود حذف کنند.

مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد


نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا