🚨 اخبار ارز دیجیتال

“آلفا” مشابه Friend.tech در شبکه بیت کوین ظاهر می شود

یک شبکه توکن اجتماعی جدید به نام آلفا برای رقابت با پلتفرم محبوب Friend.tech پدید آمده است، اما بر پایه بلاک چین بیت کوین ساخته شده است.

شبکه بیت کوین پس از یک شبه ظهور پروژه جدیدی به نام آلفا، اکوسیستم توکن اجتماعی مبتنی بر جامعه خود را به دست آورده است.

آلفا شبیه به پلتفرم شناخته شده مبتنی بر اتریوم Friend.tech است زیرا به عنوان یک پروتکل شبکه اجتماعی غیرمتمرکز عمل می کند. این به کاربران اجازه می دهد تا از پرسونای آنلاین خود و تولید محتوا از طریق توکن های اجتماعی کسب درآمد کنند.

با این حال، برخلاف Friend.tech، آلفا ساختار متفاوتی دارد. نهایی بودن در بلاک چین بیت کوین ثابت شده است، در حالی که بلاک چین Polygon برای ذخیره سازی داده ها استفاده می شود و رایانه غیرقابل اعتماد شبکه مقیاس خود پروژه برای بیت کوین است.

کاربری مستعار که یکی از بنیانگذاران پروژه است پانک ۳۷۰۰ ساختار آلفا به این صورت توصیف می‌شود که «تجمع‌ها جمع‌آوری می‌شوند و سپس دوباره جمع می‌شوند تا تبدیل به بیت‌کوین شوند».

کوین تلگراف با Punk3700 صحبت کرد تا پیشرفت های پشت راه اندازی شبکه اجتماعی جدید مبتنی بر بیت کوین را درک کند.

آلفا به معماری لایه‌ای اشاره دارد که شامل NOS-TC می‌شود. رایانه Trustless (TC) یک لایه جمع‌آوری خوش‌بینانه است که مستقیماً حول بلاک چین بیت کوین متمرکز شده است. به عنوان یک محصول لایه خوش‌بینانه جداگانه پیاده‌سازی شده است که مقیاس‌پذیری بیشتری را ارائه می‌دهد.

مجموعه‌های خوش‌بینانه به عنوان گردآوری‌های دانش صفر (zkRollups) نیز شناخته می‌شوند. او گفت که هر لایه “با هم کار می کند” تا امنیت و کارایی را برای محیط هایی که برنامه های کاربردی توزیع شده در آنها مستقر هستند، فراهم کند.

او گفت: “NOS از یک طرح ترکیبی تشکیل شده است که از بیت کوین برای اعتبارسنجی داده ها و از چند ضلعی برای ذخیره داده ها استفاده می کند.”

کارمزد بیت کوین بسیار گران است، بنابراین این اجازه می دهد تا از ذخیره سازی داده ها به طور انعطاف پذیر برای نیازهای مختلف استفاده شود. ما برای چنین اقدامی هزینه زیادی می پردازیم. من فکر نمی کنم این کار باید انجام شود.”

او گفت که ساخت آلفا از این طریق به نفع کاربران از نظر کاهش کارمزد معاملات است. طبق گفته Punk3700، کاربران و جامعه نیروی محرکه اصلی سازندگان پلتفرم آلفا بودند که تنها در ۴۸ ساعت توسعه و عرضه شد.

مربوط: هال فینی، پیشگام بیت کوین، در ویدئویی که ۲۵ سال پیش کاوش شده، در مورد اثبات ZK صحبت می کند

Punk3700 گفت: «آلفا یک رویکرد توسعه مبتنی بر جامعه قوی دارد. وی به برنامه ارجاع جدیدی اشاره کرد که در حال حاضر در حال ساخت است و گفت که کاربران از این پس می توانند ۱ درصد از حجم معاملات دوستان خود را کسب کنند.

“این نه تنها کاربران را تشویق می کند تا دوستان خود را به این پلتفرم دعوت کنند، بلکه سازندگان محتوا را نیز تشویق می کند تا محتوای ارزشمندتری تولید کنند.”

نسخه آلفا توسط کاربرانی کار می‌کند که توکن‌هایی را خریداری می‌کنند که به خود سازندگان محتوا متصل هستند، که برای دسترسی به محتوای انحصاری استفاده می‌شوند.

در حالی که آلفا از زمان انتشار خود به سرعت کاربران جدیدی به دست آورده است، Friend.tech اخیراً در مورد تصمیم خود برای جریمه کردن کاربرانی که از فورک نسخه های کپی پلتفرم استفاده می کنند، در X پست کرده است.

“در طول دوره بتا، برای اطمینان از اینکه کاربران وفادار به طور عادلانه پاداش می گیرند، کاربرانی که فورک یا کپی می کنند به طور خودکار از کسب امتیاز منصرف می شوند و امتیازهای موجود آنها باطل می شود.”

این اتفاق اندکی پس از آن رخ داد که منتقدان پس از کاهش معیارهای کلیدی مانند فعالیت کاربر، ترافیک و حجم، پلتفرم را “مرده” اعلام کردند. این شرکت همچنین با شایعات مربوط به نقض اطلاعات (که توسط Friend.tech رد شد) که در آن اطلاعات شخصی بیش از ۱۰۰۰۰۰ کاربر به خطر افتاده بود، دست و پنجه نرم می کرد.

مجله: آیا DAO ها برای قابل دوام بودن بیش از حد تبلیغاتی هستند؟


نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا