🚨 اخبار ارز دیجیتال

Friend.tech رونق می گیرد، اجتماعی غیرمتمرکز دارای مشکلات نگهداری است – اجرایی

شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Friend.tech ممکن است در حال حاضر در حال رونق باشد، اما مدیران می گویند که برنامه رسانه اجتماعی غیرمتمرکز هنوز باید مشکلات مربوط به نصب و نگهداری را حل کند.

علیرغم هیاهوی اخیر پیرامون riend.tech، برخی از شبکه های اجتماعی غیرمتمرکز هنوز در تلاش هستند تا کاربران را وادار به ثبت نام و ماندن در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود کنند.

دو مدیر غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی (DeSo) به کوین تلگراف گفتند که حدود ۹۹ درصد از کاربرانی که برای اولین بار به DeSo مهاجرت می کنند، یا به دلیل اینکه ورود ناشیانه ای دارند یا به سادگی کسی را نمی شناسند، به پایان می رسند. گفته می شود که این کار متوقف خواهد شد. .

اد ماس، رئیس رشد شرکت لایه ۱ بلاک چین DeSo، گفت که ارزهای رمزنگاری شده را می توان از صرافی ها به دست آورد، به کیف پول هایی با افزونه های کروم نصب شده منتقل کرد و سپس روی زنجیره یا بین زنجیره معامله کرد. فرآیند پرداخت قبوض بالای گاز دشوار است. و برای اولین بار گران است.

“ما دریافتیم که ۹۹٪ از کاربران اصلی در مرحله اول از کار می افتند، بنابراین ساده کردن این جریان بسیار مهم است.”

ماس می‌گوید، بنابراین، مهم‌ترین عامل این است که فرآیند سوار شدن را تا حد امکان روان کنیم.

اما به گفته سهیل کاکار، خالق اپلیکیشن DeSo Onboard، این مشکل ممکن است حتی قبل از این مرحله شروع شود.

کاکار توضیح داد که کاربران اغلب در برداشتن اولین قدم مردد هستند زیرا قبل از ثبت نام باید با بلاک چین ها، قراردادهای هوشمند و کیف پول ها آشنا باشند.

“مهمانی که هیچ کس نمی داند”

همگام شدن با اثرات شبکه عظیم پلتفرم های اجتماعی Web2 مانند فیس بوک، اینستاگرام و X (توئیتر سابق) نیز کار آسانی نیست.

کاکار گفت که اپلیکیشن‌های DeSo باید زمان بیشتری را صرف ساختن جامعه کنند، زیرا حضور در آن‌ها «مثل رفتن به مهمانی‌هایی است که هیچ‌کس نمی‌داند».

او معتقد است که این می تواند نقطه عطف باشد زیرا سازندگان برتر و تأثیرگذاران بیشتری در زنجیره حرکت می کنند، زیرا کاربران در نهایت دنبال محتوای با کیفیت خواهند رفت. Masu.

براساس داده های ماه آوریل، فیسبوک، اینستاگرام و توییتر به ترتیب حدود ۲.۹۸ میلیارد، ۲ میلیارد و ۳۷۲.۹ میلیون کاربر فعال ماهانه داشتند. در مقایسه، بر اساس CoinGecko، Odysee، یکی از پربازدیدترین شبکه های رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز، از ژانویه تا آوریل به طور میانگین فقط ۵.۳ میلیون کاربر منحصر به فرد ماهانه داشته است.

میانگین تعداد کاربران فعال ماهانه پلتفرم های رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز از ژانویه تا آوریل. منبع: CoinGecko

ماس استدلال می‌کند که دلیل دیگری که رسانه‌های اجتماعی غیرمتمرکز مورد توجه توده‌ها قرار نگرفته این است که اتریوم و دیگر پلت‌فرم‌های قرارداد هوشمند برای ارائه برنامه‌های کاربردی رسانه‌های اجتماعی در مقیاس ساخته نشده‌اند.

او توضیح داد که راه‌حل ایده‌آل ساخت یک بلاک‌چین «ذخیره‌ی عظیم» یا «حالت بی‌نهایت» است که بتواند حجم زیادی از داده‌ها را با کمترین هزینه ممکن ذخیره و فهرست‌بندی کند.

این برنامه اقداماتی مانند «پست»، «پسندیدن»، «دنبال کردن»، «نظر» و «نمودار اجتماعی» را مستقیماً در زنجیره برای غیرمتمرکز کردن کامل از هر نهاد حقوقی یا کنترل متمرکز ذخیره می‌کند. این همان چیزی است که برنامه‌های اجتماعی برای فعال کردن نیاز دارند. دولت. “

بدون آن، ماس معتقد است که کاربران نهایی ممکن است واقعاً مالک محتوا، هویت و نمودار اجتماعی خود نباشند.

Friend.tech روند دلار؟

در همین حال، پلتفرم اجتماعی مبتنی بر پایگاه Friend.tech طی هفته گذشته مورد استقبال قابل توجهی قرار گرفته است.

این پلتفرم به سازندگان اجازه می دهد تا از طریق توجه توکن شده با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. نفوذ یک خالق با کلیدی نشان داده می‌شود که می‌توان آن را با سهام مبادله کرد یا به یک اتاق گفتگوی خصوصی اختصاصی دسترسی داشت.

به گفته CoinGecko، Friend.tech بیش از ۸۵۰۰۰ کاربر را از بیش از ۱۲۷۰۰۰ کیف پول جذب کرده است و از زمان راه اندازی در اوایل ماه جاری بیش از ۶۳۰۰۰۰ درخواست را به شبکه ارسال کرده است.

مربوط: رسانه‌های اجتماعی غیرمتمرکز باعث ایجاد انقلابی در کسب درآمد از سازندگان می‌شود – Web3 exec

اما دیگر کارشناسان صنعت بر این باورند که این مدل می تواند برای شش تا هشت هفته مد روز باشد.

پیش بینی می شود درآمد فروش از شبکه های غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی در سال ۲۰۲۳ به ۱۲.۱ میلیارد دلار برسد و تخمین زده می شود که تا سال ۲۰۳۳ از ۱۰۱ میلیارد دلار فراتر رود، نرخ رشد مرکب سالانه ۲۳.۶٪، طبق اطلاعات Future Markets Insights.

دیگر شبکه‌های غیرمتمرکز رسانه‌های اجتماعی شامل Bluesky جک دورسی (یک جایگزین غیرمتمرکز توییتر)، Mastodon و Lens Protocol هستند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز: چیز بزرگ بعدی در ارزهای دیجیتال؟نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا