اخبار ارز دیجیتال

گروه مخابراتی فرانسه میلیون ها دلار در صنعت هوش مصنوعی محلی سرمایه گذاری می کند

گروه مخابراتی فرانسوی Iliad از طرح هایی رونمایی کرده است که شامل خرید یکی از قدرتمندترین ابررایانه های اروپا و ایجاد یک موسسه هوش مصنوعی در پاریس می شود.

گروه مخابراتی فرانسوی Iliad در ۲۶ سپتامبر اعلام کرد که قصد دارد میلیون ها دلار برای توسعه صنعت هوش مصنوعی محلی فرانسه (AI) سرمایه گذاری کند.

ایلیاد گفت که در حال حاضر ۱۰۰ میلیون یورو (۱۰۶ میلیون دلار آمریکا) برای ایجاد آنچه که “آزمایشگاه تعالی” اختصاص داده شده به تحقیقات هوش مصنوعی در پاریس می نامد، سرمایه گذاری کرده است. بر اساس این اطلاعیه، تیمی از محققان مشهور در حال حاضر ایجاد شده است و توسط رئیس Iliad، خاویر نیل، رهبری خواهد شد.

نیل گفت: «کل اکوسیستم باید در فرانسه ساخته شود، و مؤسسه در آن نقش خواهد داشت. هدف اصلی این مؤسسه ایجاد هوش مصنوعی عمومی است تا آن را «در دسترس همگان» قرار دهد و تحقیقات هوش مصنوعی را در دسترس عموم قرار دهد.

علاوه بر آزمایشگاه، Iliad چیزی را به دست آورده است که معتقد است “قوی ترین ابررایانه هوش مصنوعی بومی ابری است که تا کنون در اروپا مستقر شده است.” یک NVIDIA DGX SuperPOD با سیستم NVIDIA DGX H100 در مرکز داده ۵ این شرکت در نزدیکی پاریس نصب شد.

مربوط: فرانسه برای “finfluencers” از جمله ارزهای دیجیتال گواهی صادر می کند

نیل در مورد خرید ابررایانه های NVIDIA گفت:

“برای تاثیرگذاری در بازار هوش مصنوعی، به قدرت محاسباتی نیاز دارید. برای به دست آوردن قدرت محاسباتی، به یک ابر کامپیوتر نیاز دارید. و داشتن یک ابر کامپیوتر نیاز به سرمایه گذاری دارد. سرمایه گذاری هنگفتی انجام دهید.”

به گفته این شرکت، DGX SuperPOD نیروی مورد نیاز برای آموزش سریع مدل های زبان در مقیاس بزرگ (LLM) را تولید می کند.

علاوه بر این، Scaleway، یکی از زیرمجموعه‌های Iliad، اکنون قصد دارد به مشتریان خود دسترسی به مجموعه کاملی از ابزارهای هوش مصنوعی بومی ابری، از جمله توانایی آموزش مدل‌هایی با اندازه‌های مختلف را به مشتریان ارائه دهد.

دیمین لوکاس، مدیرعامل Scaleway گفت این ابزارها به شرکت‌های اروپایی اجازه می‌دهند تا نوآوری‌های هوش مصنوعی خود را «به‌طور چشمگیری» پیش ببرند و مزیت رقابتی در سطح بین‌المللی به دست آورند.

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که اورسولا فون در لاین، رئیس اتحادیه اروپا در ۱۳ سپتامبر اعلام کرد یک ابتکار آتی برای حمایت از استارتاپ‌های هوش مصنوعی که دسترسی به ابر رایانه‌ها را در اروپا تسریع می‌کنند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا