اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور فرانسوی AMF تنها دو وب سایت رمزنگاری را در یک سال در لیست سیاه قرار می دهد

AMF و ACPR در بازار نزولی سال 2022 تنها دو وب سایت مرتبط با ارزهای دیجیتال را در لیست سیاه قرار دادند، در حالی که در سال گذشته 24 وب سایت از این قبیل بودند.

تنظیم‌کننده‌های مالی فرانسه همچنان به پرچم‌گذاری بازیکنان غیرقانونی در بازارهای ارز خارجی (صرافی خارجی) و ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهند و دسته جدیدی از وب‌سایت‌های مرتبط را در لیست سیاه قرار می‌دهند.

Autorité des Marchés Financiers (AMF) و Prudential Supervision and Resolution Authority (ACPR)، رگولاتورهای بازار سهام فرانسه، در 21 دسامبر اعلام کردند که وب سایت هایی را که به عنوان سرمایه گذاری های غیرمجاز در دارایی های ارزی و رمزنگاری شناسایی شده اند در لیست سیاه قرار داده اند. فهرست را به روز کردند.

از 15 وبسایتی که به تازگی در لیست سیاه قرار گرفته اند، تنها دو سایت دارای نام هایی هستند که دلالت بر ارتباط مستقیم با ارزهای دیجیتال دارند. این وب سایت ها شامل 24cryptoforextrading.net و cryptoneyx.io هستند.

بر اساس این اعلامیه، وب‌سایت‌های مرتبط با رمزنگاری که توسط AMF و ACPR پرچم‌گذاری شده‌اند نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته‌اند. در سال 2022، مقامات در مجموع دو وب سایت در دسته مشتقات رمزنگاری را در لیست سیاه قرار داده اند که نسبت به 24 سایت سال گذشته 92 درصد کاهش داشته است.

در مقابل، رگولاتورها در مجموع 49 نام را به فهرست سایت‌هایی اضافه کرده‌اند که مجاز به ارائه سرمایه‌گذاری ارزی نیستند، در حالی که تعداد این وب‌سایت‌ها در سال 2021 61 بوده است.

AMF و ACPR به سرمایه گذاران یادآوری می کنند که اطمینان حاصل کنند که واسطه هایی که محصولات و خدمات مالی ارائه می دهند مجوز فعالیت در فرانسه را دارند. رگولاتور خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران باید به ثبت رسمی ارائه دهندگان خدمات سرمایه گذاری دارای مجوز و لیست مشاوران سرمایه گذاری مالی یا واسطه های دارای مجوز در دسته سرمایه گذاری جمعی مراجعه کنند.

کاهش قابل توجه تعداد وب‌سایت‌های مرتبط با رمزنگاری پرچم‌گذاری شده توسط AMF در سال 2022 را می‌توان به زمستان جاری ارزهای دیجیتال نسبت داد. از سال 2021، بازار ارزهای دیجیتال از نوامبر 2021 بیش از 70 درصد کاهش یافته است که منجر به ضررهای زیادی برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال شده است.

دفتر مطبوعاتی AMF بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مربوط: فرانسه ممکن است مجوز پلتفرم‌های رمزنگاری را صادر کند

همانطور که قبلا گزارش شده بود، دولت فرانسه تاییدیه های متعددی را برای شرکت های بزرگ ارزهای دیجیتال جهانی صادر کرده است و به دلیل موضع دوستانه خود در قبال صنعت دارایی دیجیتال شناخته شده است. در ماه مه، AMF ثبت نامی را در صرافی بزرگ جهانی ارزهای دیجیتال بایننس صادر کرد و به طور رسمی به این شرکت اجازه داد تا خدمات مرتبط با رمزنگاری را در فرانسه ارائه دهد.

نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا