🚨 اخبار ارز دیجیتال

پلیس فرانسه دو نفر را در حمله پلاتیپوس دستگیر کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پلیس فرانسه دو مظنون را دستگیر کرده و ۲۱۰ هزار یورو ارز دیجیتال را در ارتباط با سوء استفاده از پلاتیپوس کشف و ضبط کرده است.

به گفته مقامات محلی، پلیس فرانسه دو مظنون را در ارتباط با سوء استفاده ۹.۱ میلیون دلاری پلاتیپوس دستگیر و ۲۱۰ هزار یورو ارز دیجیتال را کشف و ضبط کرد.

به گفته پلاتیپوس، تحقیقات منجر به دستگیری توسط کارآگاه زنجیره ای ZachXBT و صرافی ارزهای دیجیتال بایننس پشتیبانی شد. پروتکل غیرمتمرکز در سه حمله وام فلش که توسط همان اکسپلویت در ۱۶ فوریه انجام شد به خطر افتاد.

این حمله چندین استیبل کوین و سایر دارایی های دیجیتال را به سرقت برد. حمله اولیه حدود ۸.۵ میلیون دلار دارایی را به سرقت برد. در حادثه دوم، تقریباً ۳۸۰۰۰۰ دارایی به اشتباه به قرارداد Aave v3 ارسال شد. حمله سوم منجر به سرقت حدود ۲۸۷۰۰۰ دلار شد. این حمله استیبل کوین Platypus USD (USP) را از دلار آمریکا جدا کرد.

پلاتیپوس اخیرا تایید کرده است که عاملان از وام های فوری برای بررسی خطاهای منطقی در مکانیسم های بررسی پرداخت بدهی USP در دارایی های وثیقه استفاده کردند. عملیات مبادله پایدار بی‌تأثیر است.

حمله فلش همان روشی است که توسط Avi Eisenberg، بهره‌بردار Mango Market، که مدعی شد مسئول دستکاری قیمت سکه‌های MNGO در اکتبر ۲۰۲۲ است، استفاده می‌کند. پروتکل همانطور که طراحی شده است. آیزنبرگ در ۲۸ دسامبر به اتهام کلاهبرداری دستگیر شد.

پلاتیپوس در ۲۳ فوریه اعلام کرد که قصد دارد وجوه خود را به کاربران آسیب دیده بازگرداند. طبق پروتکل، ۶۳ درصد از وجوه استخر اصلی ظرف ۶ ماه عودت داده می شود. طبق این طرح، انتشار مجدد استیبل کوین های منجمد می تواند ۷۸ درصد از وجوه را بازیابی کند. در پروتکل آمده است: «اگر پیشنهاد ارائه شده به Aave تأیید شود و تتر صدور مجدد USDT منجمد شده را تأیید کند، تقریباً ۷۸ درصد از وجوه کاربر قابل بازیابی است.نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا