اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذاران فرانسوی از بایننس شکایت کردند و بیش از ۲.۴ میلیون یورو ضرر کردند

بایننس فرانسه و بایننس هولدینگ لیمیتد به دلیل شیوه های تجاری گمراه کننده و پوشش های متقلبانه مورد شکایت قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش های رسانه های محلی، بایننس فرانسه و شرکت مادرش بایننس هولدینگ لیمیتد توسط ۱۵ سرمایه گذار فرانسوی به اتهام اقدامات تجاری گمراه کننده و پوشش های متقلبانه شکایت کرده اند.

در شکایتی که در ۱۴ دسامبر ثبت شد، شاکیان ادعا کردند که بایننس با ترویج و توزیع خدمات رمزنگاری قبل از ثبت در مقامات ملی، قوانین فرانسه را نقض کرده است. همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، Autorité des marchés financiers، تنظیم کننده بازار مالی فرانسه، مجوز بایننس را به عنوان یک ارائه دهنده دارایی دیجیتال در می ۲۰۲۲ صادر کرد. این مجوز به صرافی‌های ارز دیجیتال اجازه می‌دهد تا خدماتی مانند مدیریت دارایی و تجارت ارزهای دیجیتال را ارائه دهند.

گزارش شده است که این شکایت حاوی اسکرین شات هایی است که فعالیت های رسانه های اجتماعی بایننس را قبل از صدور مجوز نشان می دهد، از جمله یک کانال تلگرامی به نام Binance French. شاکیان همچنین ادعا می کنند که بیش از ۲.۴ میلیون یورو پس از سقوط TerraUSD (UST) از دست داده اند، در حالی که بایننس توکن خود را به عنوان پشتوانه دلار آمریکا تبلیغ می کند.

موارد مرتبط: فرانسه ممکن است برای دریافت مجوز به پلتفرم های رمزنگاری نیاز داشته باشد

بایننس فرانسه در یک پست وبلاگی به سؤالات مربوط به این موضوع پاسخ داده است. گفته می‌شود که این شرکت در طول دوره مورد بحث هیچ ارتباط تبلیغاتی در فرانسه انجام نداده است و “گروه تلگرام یک انجمن جهانی است” که به کاربران اجازه می‌دهد داوطلبانه کانال‌هایی ایجاد کرده و در آن شرکت کنند.

بایننس همچنین به سوالاتی درباره تبلیغات استیبل کوین Terra در کشور پاسخ داد. این شرکت گفت که در حال ارائه ارتباطی است مبنی بر اینکه شرط بندی با Binance “امن است و نه توکن اساسی”. این صرافی همچنین همیشه هشدارهای ریسک بازار را برای محصولات کریپتو ارائه می دهد که من به آن اشاره کردم و توضیح را بیشتر تقویت کردم.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، مجموعه ای از رویدادهای دراماتیک در می ۲۰۲۲ منجر به کاهش بی سابقه قیمت توکن LUNA و استیبل کوین مرتبط با آن، TerraUSD (UST) شد. ثابت شد و به زیر ۰.۳۰ دلار رسید.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا