اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی فرانسه صدور گواهینامه، ادغام را به عنوان بخشی از مقررات DeFi در نظر می گیرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک دو فرانس یک بحث مکتوب با پیشنهادهایی در مورد مسائل مربوط به DeFi و مقررات آتی MiCA ارائه کرد.

بانک دو فرانس با بررسی دقیق امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و رویکردهای بالقوه آن برای مقررات، به بحث مقررات ارز دیجیتال اروپا کمک کرده است. به گفته نویسندگان، این بحث به دلیل افزایش استفاده از توکن سازی در امور مالی و پذیرش فناوری بلاک چین در بسیاری از بخش های اقتصادی به موقع است.

این مقاله که توسط یکی از اعضای مرکز نوآوری فین‌تک در Autorité de Control Prudentiel et de Resolution در بانک دو فرانسه نوشته شده است، می‌گوید که اصطلاح DeFi خدمات، فناوری‌های مختلف رمزنگاری و ریسک‌های مرتبط را پنهان می‌کند. این خطرات را نمی توان به اندازه کافی با مقررات فعلی مورد توجه قرار داد.

ایده اصلی توسعه یافته در این مقاله این است که مقررات مالی غیرواسطه نمی تواند به سادگی سیستمی را که در حال حاضر بر امور مالی سنتی حاکم است، تکرار کند.

این مقاله استدلال می‌کند که مقررات مبتنی بر احراز هویت، امنیت زیرساخت بلاک چین را تقویت می‌کند، بر آن با ترکیب سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) نظارت می‌کند، واسطه‌هایی را کنترل می‌کند که به خدمات DeFi دسترسی می‌دهند و از مشتریان محافظت می‌کنند. پیشنهاد می‌کند که می‌توان آن را تقویت کرد. همانطور که در حال حاضر نوشته شده است، مقررات بازار دارایی رمزنگاری اتحادیه اروپا (MiCA) خدمات کاملاً غیرمتمرکز را از محدوده خود مستثنی می‌کند و به واسطه‌های DeFi اجازه می‌دهد تا مقررات را به واسطه‌های DeFi گسترش دهیم.

این مقاله ادعا می کند که کد بلاک چین می تواند تابع حداقل استانداردها باشد. با این حال، کنترل تمرکز ظرفیت تأیید در DAO ها با پیچیدگی و پیامدهایی در بلاک چین های عمومی همراه است، بنابراین نویسندگان «مکانیسم تفکیک» را ترجیح می دهند که می تواند پس از رسیدن به حد بالایی فعال شود. بلاک چین‌های خصوصی این مزیت را دارند که می‌توانند بازیکنان مورد اعتماد را انتخاب کنند، اما به یک چارچوب نظارتی خاص‌تری نیاز دارند.

مرتبط: بانک مرکزی فرانسه CBDC مبتنی بر بلاک چین را برای بازارهای اوراق قرضه آزمایش می کند

علاوه بر این، کد قرارداد هوشمند ممکن است از طریق هر یک از مکانیسم‌های مختلف احراز هویت شود تا اطمینان حاصل شود که مطابق با هدف کار می‌کند. اوراکل های غیرمتمرکز ممکن است برای جلوگیری از تبانی تنظیم شوند.

مقررات استیبل کوین باید مکمل مقررات DeFi باشد زیرا “برای عملکرد امروز DeFi ضروری است.” این به دلیل چارچوب MiCA پیچیده است، که قرار است در این ماه رأی گیری نهایی انجام شود. زیرا “مقررات MiCA در مورد خدمات ارائه شده به صورت کاملاً غیر متمرکز و بدون واسطه اعمال نمی شود.” برای تنظیم استفاده از استیبل کوین ها در DAO، قوانین بیشتری باید در اینجا وضع شود.

مقاله ۴۵ صفحه ای، به استثنای فرم مشاوره، از نظر محتوایی غنی است. با این وجود، ترجمه انگلیسی به دلیل زبان واضح و توصیف کامل فناوری DeFi و مشکلاتی که درک می کند متمایز است.

مجله: ZK Rollup “Endgame” برای مقیاس بندی بلاک چین است: بنیانگذار Polygon Midenنویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا