اخبار ارز دیجیتال

رئیس بانک مرکزی فرانسه صدور مجوز کریپتو را پیش از قانون اتحادیه اروپا تحت فشار قرار داد

فرماندار بانک دو فرانس گفته است که آشفتگی در بازار ارزهای دیجیتال نیاز به حرکت به سمت یک طرح مجوز اجباری برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال را «در اسرع وقت» ثابت می‌کند.

فرانسوا ویلروی د گالهو، فرماندار بانک فرانسه، با اشاره به آشفتگی کنونی در بازار ارزهای دیجیتال، خواستار الزامات سخت‌تر صدور مجوز برای شرکت‌های ارز دیجیتال فرانسوی شده است.

در یک سخنرانی در پاریس در ۵ ژانویه، رئیس بانک مرکزی فرانسه گفت که فرانسه نباید منتظر قانون ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا برای تصویب مجوزهای اجباری برای ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال محلی (DASP) برنج باشد.

انتظار می‌رود قانون بازارهای دارایی‌های رمزنگاری شده پارلمان اروپا (MiCA)، که در کنار سایر مقررات، رژیم مجوز را برای اتحادیه اروپا فراهم می‌کند، در سال ۲۰۲۴ اجرایی شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ در ۵ ژانویه، ویلروی در سخنرانی خود در صنعت مالی این کشور گفت.

همه آشفتگی‌های سال ۲۰۲۲ به این باور ساده دامن می‌زند که برای فرانسه مطلوب است که در اسرع وقت از ثبت نام صرفاً به مجوز اجباری DASP حرکت کند.

در حال حاضر، کسب‌وکارهای رمزنگاری که تجارت و نگهداری رمزارز را ارائه می‌دهند، باید نزد تنظیم‌کننده بازار کشور، سازمان بازارهای مالی (AMF) «ثبت‌شده» شوند.

مجوز DASP اختیاری است و پس از دریافت مجوز، شما را وادار می کند تا با تعدادی از الزامات مربوط به سازماندهی، رفتار و تامین مالی مطابقت داشته باشید.

با این حال، هیچ یک از ۶۰ شرکت رمزنگاری ثبت شده در AMF در حال حاضر مجوز DASP را ندارند.

ویلروی در حال سخنرانی در یک میزگرد در پاریس، دسامبر ۲۰۱۷.تصویر: موسسه ژاک دلور

درخواست ویلروی پس از پیشنهاد اصلاحیه‌ای توسط هرو موری، عضو کمیته مالی سنا در دسامبر ۲۰۲۲ برای حذف مقرراتی که به مشاغل اجازه می‌دهد بدون مجوز فعالیت کنند، ارائه شد.

بر اساس قوانین فعلی فرانسه، شرکت ها می توانند بدون مجوز تا سال ۲۰۲۶ فعالیت کنند، حتی اگر MiCA تصویب شود و رژیم مجوز ایجاد شود.

مذاکرات کنگره در مورد این اصلاحیه در ژانویه آغاز خواهد شد.

مربوط: رگولاتور فرانسوی AMF تنها دو وب سایت رمزنگاری را در یک سال در لیست سیاه قرار می دهد

MiCA از سپتامبر ۲۰۲۰ پارلمان اتحادیه اروپا را تصویب کرده است.

در ۱۰ اکتبر ۲۰۲۲، کمیته اقتصادی و پولی پارلمان اروپا (ECON) 2022 در نتیجه مذاکرات دادگاه بین شورای اتحادیه اروپا، کمیسیون اروپا و پارلمان اروپا به تصویب رسید.

رای گیری نهایی MiCA از پایان سال ۲۰۲۲ به فوریه ۲۰۲۳ موکول شده است. استفان برگر، عضو پارلمان اروپا در نوامبر ۲۰۲۲ دلیل این تاخیر را به Cointelegraph توضیح داد: متن قانونی “

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا