اخبار ارز دیجیتال

فراکس فایننس پشتیبانی الگوریتمی را در بحبوحه سرکوب استیبل کوین لغو می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پشتوانه الگوریتمی با تصویب آرا برای تضمین کامل استیبل کوین بومی فراکس فاینانس حذف شده است.

جامعه Frax Finance، یک پروتکل استیبل کوین مالی غیرمتمرکز، به وثیقه کامل استیبل کوین بومی Frax (FRAX) رای داده است و به پشتوانه الگوریتمی پروتکل پایان می‌دهد.

بر اساس عکس فوری 23 فوریه، پیشنهاد حاکمیت FIP-188 که برای اولین بار در 15 فوریه ارسال شد، با 98 درصد آرا موافق به حد نصاب رسید. این مدل وثیقه FRAX را تغییر می دهد.

در پیشنهاد هفته گذشته آمده است: «زمان آن فرا رسیده است که فراکس به تدریج زیربنای الگوریتمی پروتکل خود را حذف کند.

او توضیح داد که پروتکل اصلی شامل «نسبت وثیقه متغیر» است که بر اساس تقاضای بازار برای استیبل کوین‌ها تنظیم می‌شود. بازار مقدار وثیقه مورد نیاز برای هر FRAX را به ارزش 1 دلار تعیین می کند.

با توجه به مدل ترکیبی، استیبل کوین 80 درصد توسط دارایی های رمزنگاری پشتیبانی می شود و تا حدی توسط الگوریتم ها تثبیت می شود. این امر از طریق صدور و سوزاندن FXS به دست آمد، یک توکن حاکمیتی که در 12 ساعت گذشته 12 درصد افزایش یافت.

فراکس پنجمین استیبل کوین بزرگ در صنعت است که ارزش بازار آن کمی بیش از 1 میلیارد دلار است.

پس از اجرای پیشنهاد، پروتکل دیگر FXS برای افزایش نسبت وثیقه و عرضه توکن صادر نخواهد کرد.

“برای وضوح، این پیشنهاد به صدور FXS برای دستیابی به CR 100٪ متکی نیست.”

ما قصد داریم درآمدهای پروتکلی را برای تامین مالی افزایش نرخ های وثیقه، از جمله توقف بازپرداخت FXS، حفظ کنیم.

مربوط: اجرای SEC در Kraken درهای Lido، Frax و Rocket Pool را باز می کند

ما همچنین خرید حداکثر 3 میلیون دلار در ماه Frax Ether (frxETH) را برای افزایش نسبت وثیقه تأیید می کنیم. frxETH شبیه به استیبل کوین ها کار می کند، اما در عوض به اتر (ETH) متصل است. این امر انتقال نقدینگی اتر را در اکوسیستم فراکس تسهیل می کند.

DeFiLlama اخیراً در مورد رشد frxETH در ماه گذشته گزارش داده است.

این حرکت در بحبوحه آنچه که به نظر می رسد سرکوب گسترده تر استیبل کوین ها در پی سقوط ویرانگر Terra/Luna در سال گذشته صورت می گیرد.

در 22 فوریه، اداره اوراق بهادار کانادا (CSA) فهرست بلندبالایی از الزامات جدید را برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال و صادرکنندگان استیبل کوین منتشر کرد که مایلند از نظر قانونی در این کشور مطابقت داشته باشند.

این لیست شامل قوانین سختگیرانه برای تجارت استیبل کوین و ممنوعیت استیبل کوین هایی بود که توسط الگوریتم ها یا ارزهای فیات پشتیبانی نمی شدند.نویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا