اخبار ارز دیجیتال

فرانسه به دنبال تصویب قانون سختگیرانه مجوز شرکت های رمزنگاری است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این لایحه با 109 رای موافق و 71 رای مخالف تصویب شد و اکنون به تایید امانوئل ماکرون رئیس جمهور برای امضای این قانون بستگی دارد.

مجلس ملی فرانسه به تصویب قوانین سختگیرانه تری برای صدور مجوز برای شرکت های ارزهای دیجیتال جدید به منظور هماهنگی قوانین محلی با استانداردهای پیشنهادی اتحادیه اروپا (EU) رأی داده است.

با 109 رای موافق (60.5 درصد) و 71 رأی مخالف (39.5 درصد) به تصویب رسید. از آنجایی که سنای فرانسه قبلاً این لایحه را تصویب کرده است، این لایحه به رئیس جمهور امانوئل ماکرون تحویل داده می شود و او 15 روز فرصت دارد تا این لایحه را تصویب کند یا به پارلمان بازگرداند.

در صورت تصویب، قانون جدید، ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال مستقر در فرانسه را ملزم می‌کند تا از قوانین سخت‌گیرانه‌تری برای مبارزه با پولشویی پیروی کنند، از تفکیک وجوه مشتریان اطمینان حاصل کنند و الزامات گزارش‌دهی نظارتی را افزایش دهند. افشای بهره وسیله ای برای افزایش حمایت از مصرف کننده

با این حال، این لایحه برای 60 شرکت ارز دیجیتال ثبت شده در تنظیم کننده مالی کشور، سازمان بازارهای مالی (AMF) اعمال نمی شود. این شرکت‌ها تا زمانی که مقررات ارزهای دیجیتال ویژه اتحادیه اروپا در لایحه بازار دارایی‌های کریپتو (MiCA) تصویب نشود، به پیروی از قوانین AMF ادامه خواهند داد.

بنابراین، قوانین سخت‌گیرانه‌تر فقط برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال اعمال می‌شود که پس از ژوئیه ۲۰۲۳ ثبت نام می‌کنند.

در میان 60 شرکت ثبت شده در AMF، بایننس است که اخیراً آزمایشی از پرداخت های درون فروشگاهی را در فرانسه با استفاده از پلتفرم پرداخت مبتنی بر ابر Ingenico از طریق Binance Pay راه اندازی کرده است.

هروه موری، یکی از اعضای کمیته مالی سنای فرانسه، در دسامبر گذشته اصلاحیه‌ای را به پارلمان پیشنهاد کرد که بر اساس آن ماده‌ای که به شرکت‌های ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد بدون مجوز کامل تا سال 2026 فعالیت کنند، حذف می‌کند.

رئیس بانک دو فرانس، فرانسوا ویلروی دو گالهاو نیز در سخنرانی در جمع مقامات صنعت مالی در پاریس در 5 ژانویه، دستور کار را پیش برد.

مربوط: تجارت بیت کوین در فرانسه: مقررات، آموزش و ناامیدی خرید نقدی

مانند بسیاری از رگولاتورها در سراسر جهان، Villeroy de Galhau نیاز به رسیدگی به آشفتگی اخیر در بازار ارزهای دیجیتال را به عنوان انگیزه پشت این لایحه ذکر کرد و می‌خواهد این لایحه «در اسرع وقت» اجرایی شود.

در حالی که MiCA احتمالاً به عنوان طرحی برای تنظیم بازار ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا عمل خواهد کرد، فرانسه نمی تواند منتظر قانون جامع تری برای تصویب یک رژیم مجوز برای ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال (DASP) باشد.

اتحادیه اروپا سرانجام پس از دو بار تعویق، در ماه آوریل به مقررات MiCA رأی خواهد داد. در صورت موفقیت، قانون رمزنگاری که مدت ها مورد انتظار بود احتمالاً در سال 2024 اجرایی خواهد شد.نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا