اخبار ارز دیجیتال

فرانسه ممکن است مجوز پلتفرم‌های رمزنگاری را صادر کند

در ژانویه 2023، پارلمان فرانسه اصلاحیه ای را برای حذف مشوق ها برای شرکت های ارزهای دیجیتال مورد بحث قرار خواهد داد.

به دنبال روند جهانی تشدید مقررات ارزهای دیجیتال پس از شکست‌های اخیر بازار، فرانسه ممکن است رژیم آرام خود را برای صدور مجوز برای ارائه‌دهندگان دارایی‌های دیجیتال مورد ارزیابی مجدد قرار دهد. این کشور تلاش های این کشور را برای تثبیت خود به عنوان یکی از دوستدار ارزهای دیجیتال اروپا به چالش خواهد کشید.

به گزارش فایننشال تایمز، هروه موری، یکی از اعضای کمیته مالی سنای فرانسه، اصلاحیه ای را برای حذف بند پیشنهاد کرده است که به شرکت های رمزنگاری اجازه می دهد بدون مجوز کامل تا سال 2026 فعالیت کنند. دارایی ها (MiCA) در سال 2024 قانونی خواهند شد.

اصلاحیه موری به گزینه فعالیت بدون چک های دقیق پایان می دهد، زیرا شرکت ها را ملزم می کند از اکتبر 2023 مجوزی از Autorité des Marchés Financiers (AMF) دریافت کنند. به قول او سقوط FTX از این نظر باعث تغییر بازی شد.

این باعث شده است که بسیاری از بازیکنان در سیستم فرانسوی فکر کنند که همه چیز باید با دقت بیشتری نظارت شود.”

در حال حاضر حداقل 50 شرکت ثبت شده در فرانسه بدون مجوز AMF فعالیت می کنند. تیری فیلیپونات، عضو سابق هیئت مدیره AMF، سطح حمایت از سرمایه گذار در این طرح را “بسیار سبک، اگر نگوییم وجود ندارد” می داند.

مربوط: پلیس فرانسه کلاهبرداران را با استفاده از تحقیقات کارآگاه رمزنگاری توییتر دستگیر کرد

این اصلاحیه در 13 دسامبر توسط سنا تصویب شد و انتظار می رود در ژانویه 2023 توسط کنگره مورد بحث قرار گیرد. یک گروه صنعتی محلی به نام توسعه صنعت دارایی دیجیتال فرانسه (آدان)، این اصلاحات را نشانه ای از “ترک صنعت آینده” می داند. توسط یک نماینده فرانسوی.

دولت امانوئل ماکرون، که اخیراً برای دومین دوره ریاست جمهوری را آغاز کرده است، به دلیل حمایت پرشور صنعت دارایی دیجیتال بدنام است. در ماه آوریل، قبل از دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، رئیس جمهور مکرون نسبت به نیاز به افزایش تعداد تک شاخ های فناوری در کشور و توسعه یک سیاست NFT و “متارور اروپایی” ابراز اطمینان کرد. اما او همچنین تردید خود را در مورد بخش مالی خود تنظیم شده به اشتراک گذاشت.

نویسنده: David Attlee

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا