🚨 اخبار ارز دیجیتال

NFT های کسری و معنای آنها برای سرمایه گذاری در دارایی های دنیای واقعی

NFT های کسری به کاربران اجازه می دهند NFT ها را به چند قسمت تقسیم کنند و مانع ورود سرمایه گذاری در دارایی های دنیای واقعی را کاهش دهند.

در حالی که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در حال حاضر در بازار نزولی رنج می‌برند، برخی از این زمان برای ساخت و توسعه مفاهیم جدید با استفاده از این فناوری استفاده می‌کنند.

چنین مفهوم جدیدی NFT کسری است. این یک تکرار از NFT ها است که به چندین سرمایه گذار اجازه می دهد یک توکن واحد داشته باشند.

تفاوت این NFT ها با NFT های معمولی در این است که از یک قرارداد هوشمند برای تقسیم توکن به تعدادی از قسمت های از پیش تعیین شده توسط مالک یا سازمان صادرکننده و با کمترین قیمت تعیین شده توسط سازمان صادر کننده استفاده می کنند.

استفاده از این NFTها در دارایی های دنیای واقعی موارد استفاده جالبی را برای سرمایه گذارانی که قصد دارند کالاهای با ارزش دنیای واقعی را داشته باشند، ارائه می دهد.

NFT های کسری هزینه مالکیت دارایی را در طیف گسترده ای از کاربران پخش می کند و به گروه های سرمایه گذار اجازه می دهد تا مالک بخشی از دارایی بزرگتر شوند.

دیوید شین، رئیس گروه جهانی بنیاد Klaytn، یک متاورس متمرکز بر بلاک چین، به کوین تلگراف گفت: در غیر این صورت تخفیف داده می شود. ”

مالکیت توکن شده مفهوم جدیدی نیست. قبل از NFT ها، توکن سازی راهی برای کاربران برای تقسیم دارایی های دنیای واقعی خود بود. با این حال، NFT های کسری راه جدیدی را برای سرمایه گذاران برای تقسیم هزینه ها و انتقال مالکیت دارایی های خاص ارائه می دهند.

دارایی های در دسترس تر

دسترسی یکی از مزایای اصلی تقسیم NFT است زیرا برای سرمایه گذاران مقرون به صرفه تر است و موانع ورود برای مالکیت دارایی های خاص را کاهش می دهد.

مالکیت مشترک متصل به NFT های کسری به گروه هایی از سرمایه گذاران اجازه می دهد تا دارایی هایی داشته باشند که به طور سنتی دارای موانع زیادی برای ورود هستند. به عنوان مثال، هنگام داشتن املاک و مستغلات یا آثار هنری، سرمایه گذاران باید شرایط خاصی را رعایت کنند. مانند برخی سطوح دارایی خالص یا الزامات قانونی خاص.

اخیراً: صاحبان سالن های ورزشی قصد دارند عضویت NFT را در باشگاه های سلامتی معرفی کنند

NFT های کسری می توانند به افراد عادی کمک کنند تا از این موانع عبور کنند. الکسی کروتس، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل بازی بلاک چین Walken، به کوین تلگراف گفت:

خواه سازنده، جمع‌آور یا مصرف‌کننده باشید، NFT‌های کسری به شما این امکان را می‌دهند که مالک یک اثر هنری یا پروژه‌ای NFT باشید که روی آن کار می‌کنید. هنگامی که توسط (مانند املاک و مستغلات) تأیید شود، می‌تواند کاملاً چیز دیگری باشد. فکر کنید آن را به عنوان یک صندوق قابل معامله در مبادلات بدون کارگزاری یا کارمزد مدیریتی. این یک مفهوم زیبا است که بتوان آن را عصر جدید اینترنت نامید. عصر ایجاد مشترک و مالکیت مشترک.

جوئل دیتز، مدیرعامل MetaMetaverse، پلتفرم ایجاد متاورس، به Cointelegraph گفت: تقسیم دارایی چیز جدیدی نیست، اما چندی پیش در فضای NFT ظاهر شد. یکی از جنبه ها این است که توکن های گران قیمت را برای سرمایه گذاران مختلف با خواسته های مختلف در دسترس قرار دهیم. این امر قیمت گذاری NFT ها و پلتفرم های DeFi را آسان تر می کند. ”

آصف کمال، بنیانگذار پلتفرم سرمایه گذاری هنری Web3 Artfi، به کوین تلگراف گفت: این دسترسی می تواند سرمایه گذاران را به فضای بلاک چین نیز اضافه کند.

او گفت: “مالکیت جزئی راهی برای افزایش قابل توجه اندازه بازار و کمک به پذیرش و دسترسی به مخاطبان گسترده تر برای سرمایه گذاری در طبقه دارایی به روشی ساده تر و آسان تر است.”

مورد استفاده شما چیست؟

املاک و مستغلات یک مورد رایج برای NFT های کسری است و فناوری بلاک چین لایه ای بیشتری از شفافیت را فراهم می کند. به عنوان مثال، کاربران می توانند خریداران قبلی و فعالیت های سرمایه گذاری را از طریق کاوشگر بلاک چین مشاهده کنند.

دیتز گفت: “مورد معمولی که در حال حاضر همه در مورد NFT های کسری مشتاق هستند، امکان انتقال مالکیت افراد بر املاک و مستغلات (دارایی های IRL) و انتقال غیرقابل تغییر است.”

“سرمایه گذاران با داشتن بخشی از NFT که نشان دهنده یک دارایی در دنیای واقعی است، می توانند از دارایی های رمزنگاری خود پول نقد کنند بدون اینکه اکوسیستم مالی غیرمتمرکز را به طور کامل ترک کنند. اگرچه تمرکز بر املاک و مستغلات است، اما این کالاهای پراکنده و بسیار درگیر می توانند از نظر بسیار جالب باشند. ساعت، نقاشی، قایق، هواپیما و موارد دیگر.

بازی های بازی برای کسب درآمد یکی دیگر از موارد استفاده NFT های کسری است که به چندین بازیکن اجازه می دهد دارایی های گران قیمت درون بازی را به صورت عمده خریداری کنند. NFT های درون بازی بسته به تقاضا می توانند بسیار گران باشند و اجازه دادن به بازیکنان برای تقسیم هزینه، استفاده از دارایی های مشابه را آسان تر می کند. به عنوان مثال، Axie Infinity، یک بازی P2E NFT، در حال حاضر ایده NFT های تکه تکه شده را با فروش بخش هایی از کمیاب ترین NFT های Axie آزمایش می کند.

موانع فرزندخواندگی

NFT های کسری ممکن است سرمایه گذاری در دارایی های خاص را برای افراد آسان تر کند، اما شرایط بازار ممکن است مانع پذیرش آنها شود.

دیتز گفت: ، حداقل در حال حاضر. هیچ کس نمی داند بازار در سه ماه آینده چگونه خواهد بود، چه برسد به سه سال. ”

قانونگذاران و قانونگذاران نیز ممکن است تصویب را به تاخیر بیندازند. از آنجایی که NFT های کسری به شما امکان می دهد بخشی از دارایی ها را در اختیار داشته باشید، ممکن است توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به عنوان سهام طبقه بندی شوند.

یاروسلاو شاکرا، مدیر عامل YARD Hub، یک استودیوی سرمایه گذاری Web3، به Cointelegraph گفت: NFT های کسری را می توان با سهام مقایسه کرد زیرا آنها مالکیت مشترک یک دارایی (در این مورد NFT) را نیز تأیید می کنند. ”

شاکولا همچنین گفت که قانون فعلی در مورد وضعیت حقوقی NFT های جزئی که برای مالکیت بخشی از دارایی های فیزیکی استفاده می شود، روشن نیست. در بسیاری از موارد، مالکیت این نوع NFT به وضوح در قانون مشخص نشده است، و پروژه‌ها و کاربران برای درک نحوه برخورد SEC و سایر مقامات با این مالکیت تلاش می‌کنند. بنابراین، در حال حاضر، مالکیت جزئی فقط در حوزه‌های قضایی خاص و در صورت لزوم معتبر است. قانون وضع شده است.»

به طور مشابه، سینگ می گوید: “موفقیت NFT های کسری، که به سرمایه گذاران اجازه می دهد از دارایی های دنیای واقعی سود ببرند، به همکاری مقررات نیز بستگی دارد. ناهماهنگی زمانی ایجاد می شود که اسناد مالکیت سنتی منجر به ادعاهای حقوقی رقابتی علیه دارایی های دنیای واقعی شود.”

به دلیل عدم اطمینان در پس مالیات و وضعیت قانونی NFT های جزئی، مالکیت موقت ممکن است در کوتاه مدت شرط مطمئن تری باشد.

اخیراً: آیا بیت کوین در دهه ۱۹۹۰ راه اندازی شد – یا منتظر ساتوشی بود؟

شاکولا در این مورد توضیح داد و گفت: “در حال حاضر، انتقال سهام زمانی/مالکیت موقت از طریق NFTها رویکردی عملی تر و قابل اجراتر است. نمونه استفاده از آن، حق اجاره خودرو است. به این ترتیب، مالک NFT از آن برخوردار نیست. برای تصمیم‌گیری اینکه چه کسی مالیات را پرداخت می‌کند یا چه کسی هزینه‌های خسارت را تا زمانی که این مسائل حل شود، رسیدگی خواهد کرد.

به کنار نگرانی های نظارتی، برخی معتقدند که NFT های کسری نشان دهنده ارزش اینترنت غیرمتمرکز است. Kulevets NFT های کسری را به عنوان کاتالیزور برای پذیرش Web3 می بیند و بیان می کند:

“با بررسی دقیق تر، NFT های کسری نشان دهنده ماهیت مفهوم Web3 هستند. دلیلی وجود دارد که ما Web3 را عصر بعدی اینترنت می نامیم. می تواند واقعیت های جدیدی را ایجاد کند، آنها را مالکیت مشترک داشته باشد و بخشی از بسیاری از پروژه ها باشد.”

نویسنده: Anthony Clarke

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا