اخبار ارز دیجیتال

بنیانگذاران باید شرکت‌های VC را که در بازارهای نزولی می‌سازند، به عنوان متحد ببینند

شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر فراتر از پول نقد به استارت‌آپ‌ها پیشنهاد می‌دهند. ما همچنین تجربه تجاری، شبکه های گسترده و خدمات ضروری را ارائه می دهیم.

مسیر نزولی بازار امسال را باید به عنوان فرصتی برای بنیانگذاران Web3 برای جذب سرمایه و ساخت محصولات پیشرفته در نظر گرفت. برخی از قوی ترین مشاغل امروزی در دوران رکود بازار ایجاد شدند. بنیان‌گذاران اکنون فرصتی واقعی برای فراتر رفتن از هیاهو و یافتن شراکت تجاری عالی دارند و اطمینان حاصل می‌کنند که در حال ساخت محصولات و خدماتی هستند که نیازهای واقعی و دنیای واقعی را برآورده می‌کنند.

تعیین بهترین راه برای تامین مالی محصول و شرکت شما بسیار مهم است و تصمیمی نیست که عجولانه گرفته شود. به ویژه، این حرکتی است که نیاز به درک دقیقی از چگونگی رونق در مواجهه با بازار نامطلوب دارد. مهم است که بگو

با توجه به اینکه تنها ۰.۰۵ درصد از استارت‌آپ‌ها می‌توانند سرمایه مخاطره‌آمیز (VC) را تضمین کنند، یکی از الزامات اساسی در جذب سرمایه‌گذاری این است که پروژه بتواند بازار محصول متناسب با موفقیت را نشان دهد. اگرچه برای همه سناریوهای سرمایه گذاری قابل اجرا نیست، مهم است که نشان دهید محصول شما در طول فرآیند تامین مالی برای مخاطبان هدف شما مفید خواهد بود. بنابراین دقیقاً تناسب محصول/بازار چیست؟

از آنجایی که امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) خود را به عنوان یکی از قانع‌کننده‌ترین ارزش‌های پیشنهادی بلاک چین تثبیت می‌کند، بسیاری از راه‌حل‌های نوآورانه DeFi به منصه ظهور رسیده‌اند.

سرمایه گذاری متنوع و سرمایه گذاری خصوصی

پس از تلاش بی‌وقفه برای ساخت بهترین محصول ممکن در بازار، ممکن است آماده باشید تا راه‌های مختلف افزایش سرمایه در اختیارتان را کشف کنید. استارت‌آپ‌ها می‌توانند سرمایه را از طریق روش‌های غیر سنتی که در سال‌های اخیر ظهور کرده‌اند، مانند سازمان‌های مستقل سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز، افزایش دهند. (DAOs). در دسترس بودن منابع مالی جمع‌سپاری در Web3 این سوال را در مورد پیشنهاد ارزش سرمایه خطرپذیر سنتی و اینکه آیا هنوز در صنعت مورد نیاز است یا خیر، مطرح می‌کند.

واقعیت این است که بیشتر استارت آپ های Web3 همچنان به دنبال سرمایه گذاری از VC ها هستند. ما شاهد بوده ایم که بیش از ۱۶۰۰۰ شرکت در سراسر جهان از شرکت های VC حمایت سرمایه دریافت کرده اند. این احتمالاً به دلیل درک این است که VCها می توانند ارزشی بسیار فراتر از تأمین سرمایه ارائه دهند. تجربه تجاری، شبکه و خدمات اضافی آنها را به شرکای آینده جذاب تبدیل می کند.

برخلاف مکانیسم‌های سرمایه‌گذاری غیر سنتی، سرمایه‌گذاران VC احتمالاً از استارت‌آپ مادام العمر حمایت می‌کنند و به آماده‌سازی برای تأمین مالی آینده کمک می‌کنند، و در عین حال اگر کسب‌وکار استارت‌آپ با موانعی در مسیر نقشه راه خود مواجه می‌شود، توانایی و اختیار مداخله در آن را دارند.

مربوط: بیت کوین در سال ۲۰۲۳ سر به فلک می کشد، اما مراقب باشید چه آرزویی دارید

VCها همچنین از طریق هوش تجاری و در بسیاری از موارد، دهه‌ها تجربه در تأسیس و گسترش کسب‌وکارها به استارت‌آپ‌ها ارزش می‌بخشند که می‌توان از آنها برای توسعه استراتژی‌های موفقیت در هر مرحله از چرخه حیات کسب‌وکار استفاده کرد. شهرت برندی که با سرمایه گذاری از سوی برخی از بازیکنان به وجود می آید را نیز نباید دست کم گرفت. چنین انجمن‌هایی برای استارت‌آپ‌ها در مراحل اولیه چرخه حیاتشان می‌تواند منبع ارزشمندی برای بسیاری از پروژه‌ها باشد تا سر و صدا را کاهش دهند و خود را در صنعت تثبیت کنند.

با ارتباطات گسترده صنعت، VCها همچنین می توانند از این اهرم برای ایفای نقش کلیدی در تأمین استعدادهای ماهر برای پروژه های نمونه کار خود استفاده کنند. راهبردهای نوآورانه مانند میزبانی هکاتون ها و رویدادهای توسعه دهندگان ثابت کرده اند که ابزار موثری برای جذب چنین استعدادهایی هستند.

تسلط بر زبان کدنویسی به طور سنتی یک مانع بزرگ برای توسعه دهندگان برای ورود به صنعت Web3 بوده است. بسیاری از لایه‌های ۱ از زبان‌های کدنویسی غیرمعمول استفاده می‌کنند که جذب توسعه‌دهندگان برای ساخت برنامه‌هایشان را دشوار می‌کند. VCها می‌توانند در برنامه‌های آموزشی و آموزشی سرمایه‌گذاری کنند تا گروه جدیدی از توسعه‌دهندگان باتجربه را قادر سازند تا به صنعت انتقال یابند و به پروژه‌ها کمک کنند استعدادهای مناسب برای کسب‌وکار خود را پیدا کنند.

تبدیل تمرکز

تغییر شرایط بازار توجه بیشتری را به اصول کسب‌وکار جلب می‌کند و محصولات و خدمات بهتری توسط تیم‌های با استعداد برای رفع نیازهای بازار مربوطه توسعه می‌یابد. استارت آپ ها نیز باید از این دوره برای تمرکز بر پرورش و رشد جامعه خود استفاده کنند. این تأثیر قابل توجهی بر موفقیت و چشم انداز بلندمدت یک سرمایه گذاری دارد. در واقع، بسیاری از غول‌های صنعت فعلی مانند Solana، Coinbase، Chainalysis و Uniswap در بازارهای نزولی قبلی ساخته شده‌اند.

مربوط: چه اتفاقی برای بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۷ خواهد افتاد؟ برای ۵ پیش بینی اینجا را کلیک کنید

یک بازار صعودی معمولاً شاهد استارت‌آپ‌ها و VCها هستند که پول انباشته می‌کنند و آنها را وادار می‌کند بدون تناسب مناسب با محصول و بازار به جلو حرکت کنند. در مقابل، یک بازار در حال سقوط به تیم‌ها نیاز دارد که پیاده‌سازی‌های معنی‌داری از محصولات و خدمات بسازند و به‌دقت گزاره‌های محکم را آزمایش کنند. همچنین زمانی برای بنیانگذاران است که به جامعه گوش دهند و بازخورد آنها را اجرا کنند و به آنها امکان می دهد در دراز مدت محصول قوی تری ارائه دهند.

از بسیاری جهات، پویایی بین استارتاپ ها و VCها را می توان شبیه به روابط شخصی دانست. ایجاد اعتماد و سرمایه گذاری در اوراق قرضه از طریق بررسی و بررسی دقیق می تواند پیامدهای گسترده ای برای هر دو طرف و ذینفعان آنها داشته باشد. در زندگی، روابط یکسانی وجود ندارد. بنابراین، در نهایت، استارت‌آپ‌ها باید تا زمانی که شریکی را پیدا کنند که آماده و مایل به تکیه بر آنها برای آینده باشد، صبور باشند.

مارک ساندریک مدیر اصلی RockawayX، شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز پشت بنیانگذاران Web3. او دارای مدرک لیسانس اقتصاد و تجارت از دانشگاه کالج لندن و مدرک MBA از مدرسه بازرگانی لندن است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marek Sandrik

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا